Ko lielie nevar, mazie VAU! Jau šo trešdien, 30. janvārī, kinoteātrī “Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvos režisora Edmunda Jansona animācijas filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” – šī gada aizraujošākais stāsts par drosmi, draudzību un vasaras piedzīvojumiem. Pirms seansa skatītājus uzrunās filmas radošā grupa – režisors Edmunds Jansons, māksliniece Elīna Brasliņa, scenārija autore Līga Gaisa, producente Sabīne Andersone, kā arī aktieri, kuri ierunājuši lomas filmā – Andris Keišs, Gatis Gāga, Kaspars Znotiņš, Baiba Broka, Nora Džumā, Eduards Olekts, Eduards Zilberts, Māra Liniņa u. c.

Neparasta draudzība un ticība brīnumiem, slepens plāns un pakaļdzīšanās, mazo drosme, kad lielajiem vienalga – to visu piedzīvo Rīgas centra puika Jēkabs, kurš vasaras brīvlaikā ciemojas vienā no Rīgas noslēpumainākajiem rajoniem – Maskačkā – pie savas neciešamās māsīcas Mimmi. Taču viņiem ir lemts kļūt par labiem draugiem un kopā ar Maskačkas runājošajiem suņiem glābt apkaimes parku, kuru uzņēmējs Rausis grasās pārvērst par bezpersonisku debesskrāpju kvartālu. Neticami piedzīvojumi var sākties! Latvijas simtgades vērienīgākā animācijas filma ir aizraujošs piedzīvojumu stāsts par neparastu draudzību starp runājošiem suņiem un bērniem, kuri tic brīnumiem un nebaidās uzdrīkstēties.

Šī filma ir piemērota visai ģimenei – gan mazajiem, gan lielajiem bērniem un arī pieaugušajiem, kuri nav zaudējuši ticību saviem spēkiem radīt pārmaiņas. Vairāk informācijas par filmu un seansiem, kā arī treileris un “Runājošo suņu dziesma” meklējami šeit runajosiesuni.lv

Video

“Man likās svarīgi veidot stāstu par jauno paaudzi, kas ir aktīva un atbildīga, kas nevis pasīvi noraugās uz notiekošo un pieņem lietas, kā ir, bet cīnās par savām tiesībām un taisnību. Jēkabs ir puika no centra, arhitekta dēls, kurš apstākļu sakritības dēļ vasaru spiests pavadīt nevis laukos vai Kanāriju salās, bet Maskačkā pie savas māsīcas Mimmi. Viņa ir no tām meitenēm, kas rāpjas kokos, spļauj ar ķiršu kauliņiem un ne no kā nebaidās. Un vēl ir runājošie suņi. Maskačkai tas ir absolūti normāli un saprotami, ka visi suņi runā. Mēs Maskačku labi pazīstam – es esmu tur četrus gadus studējis Kultūras akadēmijā, savukārt filmas māksliniece Elīna Brasliņa dzīvo šajā rajonā. Tāpēc ļoti daudzas vietas, kas figurē filmā, ir reālas Maskačkas vietas, kuras var atrast kartē,” stāsta filmas režisors Edmunds Jansons.

Lai noķertu filmas īpašo garšu un dāvātu bērniem vasaras sajūtu, kas redzama filmā – brīnumu, brīvības, uzņēmības un neticamu piedzīvojumu pilnu, garškopju kustība “Gardu muti” kopā ar filmu studijas “Atom Art” komandu radījusi īpašu veltījumu filmai – cidoniju un suņuburkšķu zelteri, kura pudeles izmantojamas arī kā mūzikas instrumenti: uz zeltera pudelēm iespējams nosvilpot “Runājošo suņu dziesmu” jeb Maskačkas himnu, kuru filmā iedziedājis aktieris Andris Keišs.

No 1. februāra filma būs skatāma Rīgas kinoteātros “Kino Citadele”, “Splendid Palace”, “Multikino”, “Cinamon Alfa”, “Kino Bize”, Jūrmalas kinoteātrī “Star Cinema” , Liepājas kinoteātrī “Cinamon Balle”, Ventspils kinoteātrī “RIO”, Siguldas kinoteātrī “Kino Lora”, Valmieras kinoteātrī “Gaisma/3D Cinema” un Daugavpils kinoteātrī “Silverscreen Daugavpils”. No 2. februāra filmu varēs skatīties arī kinoteātrī “KSuns” Rīgā, Talsu kinoteātrī “Auseklis” un Cēsu Vidzemes koncertzālē, no 3. februāra – Madonas kinoteātrī “Vidzeme” un Smiltenes kinoteātrī, 4. februārī – Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē, bet no 8. februāra – Kuldīgas kultūras centrā. Tāpat no 8. februāra filma būs pieejama arī dublētā versijā krievu valodā. Savukārt filmas radošā komanda jau tūlīt pēc pirmizrādes posīsies ceļā un dosies izbraukumos, lai tiktos ar skatītājiem Latvijas kinoteātros. Sekojiet informācijai tuvākajos kinoteātros!

Edmunda Jansona pirmās pilnmetrāžas animācijas filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” sižets balstīts rakstnieces Luīzes Pastores grāmatā bērniem “Maskačkas stāsts”. Filma tapusi animācijas studijā “Atom Art” sadarbībā ar Polijas studiju “Letko” Nacionālā Kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros. Filmas māksliniece ir Elīna Brasliņa, scenārija autore – Līga Gaisa, bet producente – Sabīne Andersone. Savukārt, lomas filmā ierunājuši aktieri Andris Keišs, Gatis Gāga, Kaspars Znotiņš, Nora Džumā, Eduards Olekts, Baiba Broka, Eduards Zilberts, Māra Liniņa u. c.

Autors: Splendid Palace

 

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?