Mūsdienās sievietes arvien biežāk pirmajā vietā liek nevis ģimeni un bērnus, bet gan karjeru un pašizaugsmi. Finansiālā neatkarība ir devusi sievietēm brīvību. It kā skaidrs, bet daudzus cilvēkus tāpat vēl joprojām nomāc jautājums – kāpēc sieviete negrib bērnus?

Jau sen sabiedrībā ir izveidojies stereotips par to, ka sievietes galvenais dzīves uzdevums ir dzemdēt un audzināt bērnus, būt mātei un pavarda sargātājai. 

Bērni dzīvē ienes prieku un laimi, kā arī nereti kļūst par mierīgu vecumdienu pamatakmeni vecākiem. Taču izaudzināt bērnu ir sarežģīts darbs – gan fiziski, gan morāli. Tass ir process, kas prasa pacietību un konkrētu zināšanu, bet pats galvenais – psiholoģisko briedumu. Ja sieviete nevēlas bērnus, tas nenozīmē, ka viņu vajag nosodīt. Labāk ir saprast iemeslus.

Sevis ziedošana karjerai. Daudzām sievietēm vienkārši neatliek laika plānot bērnus. No rīta līdz vakaram viņas atrodas darbā, mēģinot gūt panākumus un sacenšoties ar konkurentiem. Raudošs mazulis un bezmiega naktis noteikti neiederas viņu dienas grafikā. Protams, var vispirms piedzemdēt bērnu, bet karjeru veidot pēc 35 gadu vecuma. Bet arvien vairāk mūsdienīgu sieviešu pievēršas darba dzīvei jau jaunībā.

Mātes instinkta neesamība. Ja var ticēt statistikai, tad aptuveni 10% pasaules sieviešu nepiemīt mātes instinkta. To nav iespējams mainīt, un pret to ir jāattiecas ar sapratni. Galu galā, tas nav noziegums. Šādas sievietes sabiedrībai var nest labumu citādos veidos. Labāk attīstīt sevi, nekā nepareizi un bez mīlestības audzināt bērnu.

Bailes zaudēt brīvību. Ir sievietes, kuras baidās no tā, ka līdz ar bērna ienākšanu viņu dzīvē, viņām nāksies atteikties no savas iepriekšējās dzīves un izklaides. Bērns “atņem” daudz laika un spēka, kā arī pieprasa pastāvīgu uzmanību. Daudzām sievietēm tas ir murgs.

Uzticama partnera neesamība. Ja sievietei ir partneris, bet viņa nav pārliecināta, ka viņš būs labs bērnu tēvs vai atbalsts, tad arī bērnus radīt īsti negribas. Viņa nav pārliecināta par to, vai spēs parūpēties par bērnu tad, ja attiecības ar tēvu neizdosies. Ja nav piemērota tēva, tad arī bērnu nebūs.

Veselības stāvoklis. Ir sievietes, kurām ārsti iesaka nedzemdēt iedzimtu vai dzīves laikā radušos slimību dēļ. Tādā gadījumā apdraudēta tiek gan sieviete, gan mazulis. Ir arī tādas sievietes, kuras paniski baidās no grūtniecības un dzemdībām.

Egoisms. Dažreiz nākas sastapt sievietes, kurām vienkārši negribas bērnus, jo viņas dzīvo tikai sev. Liela daļa viņu ir dzīvojušas pārticībā un nav radušas dalīties. Viņas ir kaprīzas, izlutinātas, un nevēlas, lai uzmanība no viņām pārceltos uz viņu bērnu. Ir sievietes, kas zina, ka nespēs būt labas mātes, tāpēc arī tādas nekļūst. Viņa var dot viņam visu, izņemot mātes mīlestību. Vai tas ir vajadzīgs?

Materiālās vajadzības. Mūsu laikā bērniem ir nepieciešami diezgan lieli finansiālie ieguldījumi. Mazotnē ir vajadzīgi rati, pamperi, ēdiens. Skolas laikā – apģērbs, grāmatas, somas… Nemaz nerunāsim par telefoniem un datoriem. Mūsdienās vecāki cenšas darīt visu, lai viņu bērni nejustos atstumti un netiktu pazemoti. Tikai ne visiem tas sanāk. To redz arī tie, kam bērnu nav, un tas atstāj iespaidu.

Kā izturēties pret sievietēm, kurām negribas dzemdēt bērnus, ir katra cilvēka darīšana. Bet viens ir skaidrs – bērnam ir jāienāk ģimenē tikai tad, kad abi vecāki tam ir gatavi. Ja vismaz viens nav, tad labāk nevajag.

Autors: Dieviete.lv

 
1 Comment
  1. Linda 1 gads ago

    Pilniba piekrītu, bērni tikai ir trauceklis

Leave a reply

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?