1.4 C
Rīga
otrdien, 23 aprīlis, 2024

Viņu nosodīja par to, ka viņa baroja bērnu ar krūti sabiedriskā vietā. Bet mamma sniedza cienīgu atbildi

 

Tikai viena fotogrāfija ar nelielu komentāru izsauca neticami vētrainu apspriešanu sociājos tīklos. Ešlija Kaidela (Ashley Kaidel) ielika savā Facebook lapā fotogrāfiju, kurā viņa baro savu bērnu ar krūti. Bilde tika fotogrāfēta kafejnīcā, kurā sēdēja daudzi citi apmeklētāji. Tāpēc iesākās vesela diskusija.

Morālisti ir izteikti sašutuši par šādu rīcību. Viņi uzskata, ka sievietei nav pieņemami atkailināt savas krūtis publiskā vietā, pat, ja tas tiek darīts, lai pabarotu bērnu. Oponenti uzstāj par pretējo, apgalvojot, ka šajā procesā nav nekā nepiedienīga vai apkaunojoša.

1

Pati Ešlija Kaidela komentējusi savu fotogrāfiju sekojoši: “Rodas iespaids, ka bildē es skatos kaut kur tālumā. Patiesībā es uzstājīgi skatījos uz sievieti, kas sēdēja pie blakus galdiņa un visādos veidos izrādīja, ka viņai mana rīcība ir pretīga un deva man mājienu, ka man ir jāiet prom.

2

Bet sievietes krūtis pirmām kārtām ir radītas tāpēc, lai barotu bērnus! Bet, ja kāds šajā dabiskajā bērna barošanas procesā redz kaut kādu izvirtību, tad tas liecina tikai par viņa paša samaitātības līmeni. Es taču neaicinu sievietes staigāt ar kailām krūtīm pastāvīgi, demonstrējot savus dotumus. Bet, ja mans bērns ir izsalcis, tad kāpēc man ir jāiet prom no visiem uz speciālu istabu, piemēram, tualeti, kur bērnu barošanai nav nekādu ērtību?

3

Saprotiet taču, ka sievietes dzīve nebeidzas tikai ar bērna dzemdēšanu. Mēs tāpat ejam uz lietišķām tikšanām vai vienkārši izejam pastaigāties, tāpat kā visi normāli cilvēki. Bet tajā pat laikā mēs taču nevaram atstāt savus bērnus izsalkušus. Tad kāpēc jūs griba norobežot barojošās mātes no sabiedrības? Neesiet egoisti! Ja redzēsiet, ka māte baro mazu bērnu ar krūti, tad vienkārši novērsieties. Nav vajadzības mūs izolēt!

4

Barot bērnu ar krūti ir tikpat dabiski kā barot viņu ar karotīti. Dodiet iespēju mazuļiem mierīgi paēst, neliekot viņu mātēm tādēļ slēpties kaut kādās noslēgtās vietās!”

5

Jāatzīst, ka cilvēku, kuri atbalstīja Ešlijas nostāju, izrādījās vairāk nekā viņas pretinieku. Pāris dienu laikā šis ieraksts Facebook savāca gandrīz 400 tūkstošus “patīk” un vairāk kā 100 tūkstošus “dalīties”.

6

Un kāds ir tava attieksme pret barošanu ar krūti sabiedriskās vietās? 

avots: polonsil.ru
 

7 KOMENTĀRI

  1. Man ka 2bernu matei ir svarigi lai maniem berniem butu labi,tapec es nenozakashu sho ricibu.Pati baroju ar kruti un bernam ar mati ir tadas pashas tiesibas ka normaliem cilvekiem.Man piemeram rupji sakot ir pie d****s ko citi saka,manam bernam ari ir jaed nevis jazish pirksti lai butu paedis.Shi mate ir malacis ka uzdroshinas uz shadu ricibu.Atbalstu un piekritu katram vardam kas shini raksta ir pateikts.

  2. tas tacu ir normali barot bernu ar kruti kaut vai sabiedriska vieta.. Matem ar maziem berninjiem nav jaiet uz mikrobu pilnam, smirdiigam tualetem! Ja kadam trauce tas, lai pats iet uz tualeti un eed!

  3. Es ari izbaudiju nicinajumu no sieviesu puses kad meitinja bija tikko dzimusi un staigajam pa pilsetu..tik protams es aizstaveju savu bernu un vina tiesibas. neuzskatu to par kko sliktu. Priecajos kad man bija piens nevis devu maisijumus. man vismaz berns ir tirs,sakopts,paedis nevis ka citiem…sava zina to gadijumu atceroties dusmas uzsit jo tam meitenem berns pasam bija. Es vismaz nelaizos un nedr***** publiskas vietas,ka tas tagad notiek.

  4. uzskatu, ka sievietei ir tiesību publiskā vietā barot ar krūti savu bērnu, bet es piemēram labāk piesedzu bērnu un krūti ar kādu vieglu lakatiņu, man pašai tā vismaz bija ērtāk un konfortablāk, nevarētu iedomāties sevi barojam bērnu tik atklāti kā bildē. Bet, ja tā dara kāda sieviete pie blakus galdiņa- man pilnīgi tas neliekas nekas pretdabīgs, man nav iebildumu.

  5. Uzskatu sievietes rīcību par pareizu. Ja bērns ir izsalcis, tad viņam arī ir jāēd, lai kur atrastos, mājās, lielveikalā vai vel jo vairāk kafejnīcā, bēbītis nevar paciesties uz ēšanu, kā pieaugušais! Un kafejnīcās cilvēki ēd, ne tā? Tad mazajam arī ir tādas pašas tiesības, paēst krūti!
    Tas būtu nepiedienīgi, ja sieviete vienkārši staigātu ar atkailinātām krūtīm, lieloties ar tām, bet ne jau šādā gadījumā!
    Es pati esmu mamma un arī nākamo bērnu netaisos badināt, tikai kāda slimīga prāta dēļ, kam tas šķiet perversi! Ja tā, tad, cilvēk mīļais, ej ārstēties un paturi savus nenozīmīgos komentāru pie sevis!

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.