0 C
Rīga
pirmdien, februāris 6, 2023

Kā ceļot droši, apzinoties, kas šobrīd notiek pasaulē!

 

ds

Terorisms ir visur, tas ir fakts. Pēdējos gados tas ir īpaši saasinājies, un ceļot gribētājiem tas ir izvērsies par pamatīgu šķērsli apskatīt valstis un vietas, kuras iepriekš bija viņu ceļojumu plānos. 

Ceļosim droši – izvairoties no incidentiem un ievērosim dažas svarīgas lietas, kas mums, ceļotājiem, noderēs, lai ceļotu gudri un veiksmīgi sasniegtu ceļojuma galamērķi.

  1. Atstājiet sava ceļojuma plānu kopiju kādam tuvam cilvēkam.

Nav svarīgi, cik tev ir gadu, cik daudz naudas un cik neatkarīgs tu esi, pirms dodies ceļojumā vienmēr ir nepieciešams kādam izstāstīt, kurp tu dodies, ar kādiem cilvēkiem kopā un uz cik ilgu laiku. Atceries atstāt kādam tuvam cilvēkam telefona numuru un adresi viesnīcai, kur plānots apmesties, lidojumu numuru un laiku, kā arī kāda ceļabiedra kontaktinformāciju.

  1. Ceļo droši izmantojot savu telefonu.

Daudzi ceļotāji savus telefonus atstāj mājās un viesnīcās, jo starptautiskā saziņa mūsdienās ir dārga. Mēs nekad nevaram zināt, kas ar mums var atgadīties, tāpēc ceļojuma laikā vienmēr turi savā tuvumā telefonu, lai ārkārtas gadījumos ar tevi varētu sazināties.

  1. Iemācies dažas frāzes vietējā valodā.

Ir labi un noderīgi pirms ceļojuma iemācīties pāris vienkāršas un noderīgas frāzes vietējā valodā. Svarīgi ir atcerēties, ka ne vienmēr visi konkrētās valsts cilvēki runā angļu valodā, tāpēc ārkārtas situācijā šīs dažas frāzes tev var ļoti noderēt.

  1. Informējiet savus tuviniekus par to, kur dienas laikā plānojat būt.

Šis punkts īpaši attiecas uz ceļotajiem, kuri dodas augsta riska piedzīvojumos – kāpj kalnos, dodas garos pārgājienos u.c. aktivitātes.  Šo padomu der atcerēties vienmēr un arī pat dodoties vienkāršā atpūtas braucienā.

  1. Ceļo gudri – apdrošini sevi un savus tuvākos!

Svarīga lieta, ko ir nozīme pieminēt būtu ceļojumu apdrošināšana. Pirms to veikt, nepieciešams iepazīties ar visiem noteikumiem un apdrošinātajiem riskiem, kā arī būt drošiem, ka konkrētais uzņēmums neizslēdz no apdrošināšanas tādas lietas kā terorisma uzbrukumus un dabas katastrofas. Atceries – nekad nevarat par visu būt drošs, tāpēc pārliecinies par to.

  1. Dzīvo, ceļo un izbaudi dzīvi!

Ievēro šīs lietas un tās noteikti padarīs tavu ceļojumu drošāku. Mums ir jāapzinās pašreizējā situācija pasaulē un jādara viss iespējamais, lai rūpētos par savu veselību un dzīvību, bet nekādā gadījumā nevajag ierobežot sevi un aizslēgt durvis uz pasaules izzināšanu. Neļauj bailēm sevi uzvarēt!

Raksts tapis sadarbībā ar file22457477_mana_liels

Avots: www.fotostrasse.com

 

 

1 KOMENTĀRS

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here