19 C
Rīga
svētdien, maijs 16, 2021

Kā ātri atbrīvoties no stresa un negatīvām emocijām

 

Cilvēki katru dienu saskaras ar stresa situācijām. Reizēm var šķist, ka stress ir kļuvis par neatņemamu dzīves sastāvdaļu, taču ir vairāki veidi, kā palīdzēt sev, ar to tikt galā un koncentrēties uz svarīgākiem uzdevumiem.

Koncentrēšanās

Vispirms jāpaņem pauze. Jums vajadzēs apsēsties un dziļi ieelpot. Cilvēks nevarēs izprast savas emocijas, kamēr viņš ir stresa stāvoklī, tāpēc ir nepieciešams nomierināties. Vienmēr kad vēlies nomierināties tev jāpievērš liela uzmanība tieši elpošanai. Tas ir ļoti svarīgi. Šis process nedaudz atgādina koku: kad pūš vējš, saknes ļauj vējam iziet cauri koka zariem un koks paliek nesalūzis.

Jums jāuzdod sev jautājums – kādas šobrīd ir tavas emocijas. Šajā gadījumā nav nepieciešams sevi kritizēt. Šeit vissvarīgākais ir būt nepiespiestam un godīgam pret sevi, lai jūs varētu sajust savas patiesās emocijas. Pēc tam, kad cilvēks ir atbrīvojies no šīs stresa situācijas, viņš var labāk izjust visas emocijas un sajūtas.

Emociju vizualizēšana

Jums jācenšas aprakstīt savas sajūtas, kāda ir to krāsa un kā šīs jūtas izskatās. Jums vajadzētu iemācīties vizualizēt savas jūtas. Kad negatīvā sajūta ir aprakstīta, jums ir no viņas jāatbrīvojas. Jums ir nepieciešams dziļi ieelpot un iedomāties, kā šī sajūta tiek izstumta no ķermeņa. Jums to vajadzētu just un iedomāties.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!