4 C
Rīga
ceturtdien, aprīlis 15, 2021

Kā rīkoties konflikta gadījumā: Izvēlies pareizo konflikta risināšanās stratēģiju!

Dieviete.lv
 

Mūsdienās, kad cilvēks ir pakļauts lielam stresam, šķiet, neizbēgami sastrīdēties ar līdzcilvēkiem. Reizēm pietiek ar uzšņākšanu par to vien, ka kāds nelaikā šķērsojis ceļu! Ja cilvēks apzinās, ka no konfliktiem nav iespējams izvairīties, tad jāķeras pie tā novirzīšanas mierīgākā gultnē! Proti, reizēm strīdi ir neizbēgami, taču ir svarīgi, kā iesaitītās puses to uztver!

Neizvairieties no konfliktiem! Strīdēšanās var būt pat veselīga, jo 1)jūs saprotat, ka ir pienācis laiks kaut ko mainīt, 2)jūs apzināties, cik cieši viens ar otru esat saistīti, 3)jūs saprotat, ka ir daudz lielākas problēmas un, izanalizējot strīda iemeslu, atradīsiet tā risinājumu!

Izvēlieties pareizo konflikta risināšanās stratēģiju!

Sarunāšanās – apsēdieties kopā pie sarunu galda un runājiet par problēmu. Taču tādu, kas briedusi ilgāku laiku, nevis tādu, kas izsitusi no sliedēm vienu no iesaistītajiem.

Jokošana – strīda laikā jokojiet. Tas nozīmē, ka problēma jums ir aktuāla, taču ne tik ļoti, lai par to strīdētos.

Sirdsapziņas modināšana – ja otrs cilvēks ir gatavs ieklausīties, šis variants jums derēs. Tomēr nešaujiet pār svītru!

Skandāls – klaigas, trauku plēšana, histērija. Šādu stratēģiju var izmantot tikai tad, ja strīda iemesls ir ļoti nopietns un izšķiras jūsu attiecību tālākais liktenis.

Nekritizējiet otru cilvēku! Ja jūs kaut kas neapmierina, pasakiet to mierīgā tonī un veidā! Izvēlieties tam pareizu laiku!

Mēģiniet izdarīt visu iespējamo, lai strīds nebeigtos ar klaigāšanu, apvainojumiem un trauku plēšanu! Atcerieties, ka savulaik viņš(-a) bija vienīgais cilvēks, ar ko kopā gribējāt pavadīt savu atlikušo dzīvi!

Ja esat sastrīdējušies, tad paņemiet 20 minūšu pauzi! Aiziejiet katrs uz savu istabu un nomierinieties! Kad atgriezīsieties, varēsiet turpināt sarunu mierīgā veidā!

Iekniebiet mīļotajam vaigā! Laimīgiem pāriem strīdi parasti beidzas ar jokiem vai skūpstiem. Lai arī, kas notiktu, atcerieties, ka abi esat uz vienu roku!

Ko iesākt pēc strīda?

Kad esat nomierinājušies pēc emocionālo vārdu apmaiņas, nodarbojieties ar pašanalīzi! Padomājiet, kas otra uzvedībā bija vai ir tāds, kas jūs kaitina! Nepārmetiet savam partnerim neko! Pajautājiet, kāpēc viņš(-a) ir satraukts un padomājiet, vai varat palīdzēt! Atcerieties, ka attiecības ir abu kopdarbs!

Cilvēks, kas ir laimīgs un dzīvo harmonijā ar sevi, veidos veselīgas attiecības ar apkārtējiem! To ir vērts likt aiz auss!

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!