Pārsteidzoši, ka visu mūžu mēs cenšamies noskaidrot un saprast, kā veidot spēcīgas un mierpilnas attiecības. Bet ir ļoti grūti iemācīties vienam otru saprast un dzīvot bez strīdiem.
Reiz psihologs Mihails Labkovskis savā praksē dalījās ar interesantu gadījumu. Parasta 64 gadus veca sieviete ieradās pie viņa, lai lūgtu padomu, vai šķirties no vīra. Viņiem bija kaut kādas domstarpības, kuras diez vai pat var saukt par problēmu, lai gan kundzei tas bija svarīgi.
Labkovskis bija pārsteigts par šo sievieti. Galu galā viņai bija vairāk nekā 60 gadu, viņa izskatījās pilnīgi parasta, taču viņā bija cieņa pret savu otro pusīti. Viņai pietika drosmes stāstīt psihologam par ko viņa nav apmierināta. Šī kundze nebaidījās ne no vecuma, ne izskata, ne no vientulības, ne no grūtībām sadalīt īpašumu ar savu vīru. Viņa paņēma nopelnīto naudu un devās pie psihologa, lai saprastu sevi.
Psihologs uzsver, ka lielākā daļa sieviešu nekad nav spējušas runāt skaļi par savām problēmām. Viņas ik ļoti baidās no pārmaiņām, ka ir gatavas gadiem ilgi izturēt un klusējot ciest, kamēr ģimenē nav konfliktu. Viņas nevēlas tikt pamestas, tādēļ savas problēmas slēpj sevī. Šī kundze nebaidās tikt pamesta, jo zina savu vērtību. Viņa arī zina, ka to vīriešu vietā, kuri viņu pametīs, vietā nāks citi vīrieši. Viņa zina savu vērtību un to apzinās. Un vīrieši to jūt!
Kad sieviete ciena sevi, neļauj sev darīt pāri un nekad neklusē par problēmām, tas ir acīmredzams. Vīrieši uzskata, ka, ja viņi rīkojas nepareizi, tad tad viņiem par to nekas nebūs, ja sieviete klusībā norīs šo problēmu. Tikai zinot, ka vīrietis var zaudēt savu sirdsdāmu, viņš sāk viņu patiesi novērtēt.
Cita sieviešu kategorija uzskata, ka vīrieti var ar varu noturēt ģimenē. Un viņas pat nedomā, ka šādi rīkojoties, viņas saindē gan attiecības, gan savu psihi. Aizmirstiet par romantisma laikmeta stāstiem, kur skaistule satiekas ar princi, un šeit sākas mūžīgā laime un visas problēmas beidzas. Priekšā ir reālas problēmas divu pieaugušo cilvēku saskarsmē. Zināt, kā sazināties un panākt kompromisus. Izrādās tas patiešām ir grūti.
Aizmirstiet par principu atrast “dvēseles draugu”. Ja jūs jūtaties nepilnvērtīgs, tad jūs meklējat kādu, lai aizpildītu tukšumu sevī, jūs pats sev sagādāsiet milzīgas nepatikšanas. Nekad neklusējiet par to, kas jums nepatīk. Mācīšanās pareizi formulēt problēmas ir visa māksla, kas jāuzlabo visa mūža garumā. Jā, tas ir grūti. Jā, tas dažreiz izraisa ļoti nepatīkamus konfliktus. Bet cilvēkiem ir jāsaprot, ka laimīgas attiecības var izveidot tikai abi partneri apvienojoties.
Dieviete.lv