Kā izteikt kritiku, bet neizpelnīties otra nepatiku? Vēršiet cilvēku uzmanību uz viņu kļūdām netieši. Daudzi sāk kritiku ar godīgu uzslavu, kurai drīz seko vārds “bet” līdz ar attiecīgo attiecīgo kritikas devu. Šo vārdu ir svarīgi nomainīt ar “un”, jo netieša uzmanības pievēršana dara brīnumus saskarsmē ar jūtīgiem cilvēkiem.
Ja gribat norādīt uz kļūdu, tad sāciet uzslavu un godīgu atzinību. Nepatīkamus aizrādījumus allaž ir vieglāk uzklausīt, ja pirms tam esam saņēmuši uzslavu!
Ļaujiet otram cilvēkam saglabāt pašcieņu. Nedariet neko tādu, kas cilvēku apkaunotu viņa paša acīs.
Vispirms runājiet par savām kļūdām, pirms sākat kritizēt citu! Savu kļūdu atzīšana var lieti noderēt.
Nevienam nepatīk izpildīt pavēles, tādēļ nedodiet tiešas pavēles, bet jautājiet! Šāda taktika cilvēkam atvieglo savu kļūdu izlabošanu. Tā ļauj saglabāt pašlepnumu un piešķir nozīmības apziņu.
Izturieties tā, lai kļūda liktos viegli izlabojama. Uzmundriniet otru pat, ja ir pieļauta kāda kļuda. Izturieties tā, lai uzdotais liktos viegli padarāms, ļaujiet otram sajust, ka ticat viņa spēkam.
Veiciniet cilvēka labo slavu – sagādājiet cilvēkam labu slavu, ko vērts nopelnīt! Pastāstiet otram, ka esat viņā pamanījis kādu talantu, kuru vēlaties palīdzēt attīstīt. Tas cilvēku motivēs sasniegt mērķus un kļūt vēl labākam.