5.3 C
Rīga
ceturtdien, 25 aprīlis, 2024

Padomi: Ko darīt, ja darba dēļ radušās attiecību problēmas?

Dieviete.lv
 

Darba un paaugstinājuma amatā dēļ tu daudz laika pavadi stresā.Taču, kad tu saņem paaugstinājumu, tu sāc domāt un satraukties pat nākamo. Vairāk naudas un darba pienākumu padara tevi laimīgāku? Tu riskē ar savu veselību un attiecībām ar tuviniekiem. Kad tu pēdējo reizi kārtīgi izgulējies? Kad tu pēdējo reizi kvalitatīvi pavadīji laiku ar mīļoto vai ģimeni?

Ja tā turpināsies, tavas attiecības sāks no tā ciest. Lai tas nenotiktu, portāla „Yourtango” eksperti piedāvā septiņus padomus, kā radīt līdzsvaru starp darbu un privāto dzīvi.

Ģimene ir prioritāte

Kas ir svarīgāks – tava ģimene vai kārtējais darba projekta termiņš? Jā, jā, darbs ir svarīgs, taču tas nenozīmē, ka ģimene ir jānoliek pēdējā vietā. Kad tu pēdējo reizi pavadīji mierīgu vakaru ar ģimeni, kārtīgi izrunājies un izsmējies? Mēs ticam, ka vienu vakaru darba nedēļā tuviniekiem tu vari atvēlēt. Arī tev pašai tas nāks par labu.

Samazini pienākumu sarakstu

Tev patīk sastādīt ikdienas un darba pienākumu sarakstu? Tad tev noteikti ir vismaz 7 vai 8 lietas, kuras tev obligāti ir jāizdara. Tas ātri vien var kļūt nomācoši.

Saīsini savu sarakstu līdz 3 vai 4 lietām. Var pat gadīties, ka sniegums un rezultāti uzlabojas, tev nebūs jāstrādā ilgāk par noteikto darba laiku un tev būs vairāk laika, ko pavadīt mājās ar sev mīļiem cilvēkiem.

Liec citiem manīt par to, kas viņiem ir jādara

Nepieņem, ka uzdevums tiks vienkārši izpildīts. Jā, tev būs jāatkārtojas. Tas nav slikti, jo tā tu vismaz zināsi, ka uzdevums tiek paveikts.

Tā tu vari arī pārliecināties par to, ka esi ar kolēģiem un priekšniecību uz viena viļņa. Ja pēc darba tev ir plāni ar ģimeni, liec kolēģiem par to manīt. Tā tu parādīsi, ka ģimene tev ir svarīga un apkārtējiem būtu jāizrāda cieņa pret tavu privāto laiku.

Iemācies pieņemt citu viedokli

Ieklausies kolēģu idejās un izmēģini tās. Tas palīdzēs darba vidē mazināt stresu, jo katram patīk pielikt savu roku projekta realizācijā.

Tas pats attiecas uz ģimeni – uzklausi viņu idejas un pieņem palīdzību, ja tā tiek piedāvāta.

Paņem brīvu dienu

Vai arī, ja vesela brīva diena tev šķiet par traku, pamēģini ar pāris stundām. Atkāpies no visa – gan no darba, gan ģimenes. Velti laiku sev – aizej uz sporta zāli, pastaigājies, apmeklē SPA, kino, teātri… Dari jebko, kas palīdzēs tev atslēgt domas no visa, kas tevī raisa stresu.

Tas izklausās neiespējami, kad termiņi spiež un mājās ir spriedze tāpēc, ka tu strādā virsstundas, taču mēs šeit runājam par tavu garīgo veselību. Tā ir svarīgāka par jebko citu. Un arī kolēģi un ģimene priecāsies, kad redzēs, ka esi nedaudz atpūtusies un ar jauniem spēkiem vari mesties dzīves skrējienā.

Iepauzē

Nav nemaz tik grūti visu dienu skraidīt apkārt un darīt darbu bez pārtraukumiem. Bet katram tie ir nepieciešami. Vai tu šodien vispār pusdienas ēdi? Vai aizgāji uz virtuvi, lai padzertu ūdeni un pārmītu dažus vārdus ar kolēģiem? Apstājies! Tas palīdzēs sakārtot domas.

Ja tu pati nejūti, kad ir jāpaņem pārtraukums, saplāno tos. Uzstādi atgādinājumu telefonā. Sāc ar desmit minūtēm katru stundu vai 20 minūtēm katras divas stundas. Pārtraukums nozīmē – nekādu elektronisko ierīču un atkāpšanās no darba galda. Ja laiks ir labs, izej ārā. Ja laiks ir slikts, pastaigā apkārt pa darba vietu.

Padomā par veselīgu uzturu

Tas, ko tu ēd, ietekmē tavu smadzeņu darbību, tāpēc diētai ir jābūt sabalansētai. Pārliecinies, ka dienas laikā nepārtiec tikai no kafijas un cepumiem, bet ēd arī svaigus augļus un dārzeņus. Izvairies no lieka cukura un kofeīna. Un dzer daudz ūdens!

Un nebadojies! Ja tu tiešām vēlies ātri un produktīvi visu paveikt, pārliecinies par to, ka tavā vēderā visu dienu kaut kas ir. Nevajag vakarā aiziet mājās, pārēsties un pēc tam dusmoties uz visiem apkārt par to.

Darbam nav jāpārņem tava dzīve. Sāc ar vienu no augstākminētajiem padomiem jau šodien. To novērtēs ne tikai tavi tuvinieki, bet arī kolēģi. Nedari sev pāri.

Atceries, tu esi labs cilvēks, neatkarīgi no tā, vai iegūsti kāroto paaugstinājumu amatā vai pabeidz projektu vēl pirms termiņa beigām.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.