8.2 C
Rīga
trešdien, marts 22, 2023

Tikko iepazinies? 10 padomi, kas jums palīdzēs izveidot veselīgas attiecības

Dieviete.lv
 

Lai veidotu veiksmīgas attiecības ir nepieciešama sapratne, iejūtība un pacietība. Attiecības nenozīmē tikai kaisli un aklu mīlestību, būtiska nozīmē ir arī attieksmei un, protams, rūpēm.

Kādus noteikumus ievērot veiksmīgām attiecībām? Šeit ir 10 padomi:

1. Koncentrējieties uz tagadni, nevis pagātni

Ir dabiski ienest savas bailes un negatīvo pieredzi jaunās attiecībās, jo šaubas ir  izdzīvošanas mehānisms, lai novērstu sirds salauzšanu. Piemēram, ja pagātnes partneris bija neuzticīgs, tas nenozīmē, ka arī šajās attiecībās tā notiks. Koncentrējies uz īpašībām, kas jūsu attiecības padara īpašas, nesalīdzi iepriekšējās attiecības ar jauno simpātiju. Pirmajos randiņos ir svarīgi izrunāties un uzzināt vairāk par pašu cilvēku, nevis izjautāt par iepriekšējām attiecībām un to, kas nogāja greizi. Protams, ka šī interese ir dabiska, bet vispirms būtu vērtīgi uzzināt par pašu personu ar kuru dodies uz randiņiem.

2. Agri runājiet par nākotni

Jau attiecību sākumā ir svarīgi izrunāt dažus jautājumus.

Protams, jums nav nepieciešams (un, iespējams, nevajadzētu) jautāt, cik bērnus viņš vēlas, bet vismaz būtu jauki saprast vai viņam vispār ir vēlēšanās veidot ģimeni un nopietnas attiecības.  

3. Pārliecinieties, ka jūs piesaista persona, nevis doma par jaunām attiecībām

Dažreiz mēs tik ļoti vēlamies būt attiecībās, ka mēs pat nenojaušam, ka doma par attiecībām mūs piesaista vairāk nekā cilvēks, ar kuru mēs esam attiecībās.

4. Neveiciet svarīgas sarunas, izmantojot sms

Ziņu sūtīšana nav nekas slikts, bet nopietnas sarunas ar to palīdzību noteikti nevajadzētu risināt. 

5.  Esi tu pati

Iespējams, ka šis ieteikums izklausās pēc klišejas, bet tā tas nemaz nav! Tu nespēsi izlikties vienmēr, tādēļ esi tu pati. Attiecības tiek veidotas, lai abas personas būtu laimīgas. Kāda jēga otra dēļ izlikties, ja beigās tam nebūs nekāda ilgtermiņa labuma?

6. Vēro

Jau pašā attiecību sākumā vēro otru personu un viņa attieksmi pret citiem cilvēkiem. Ja pieķer viņu melos, tad to piefiksē, ja viņš ir nelaipns pret viesmīli, tad arī tā nav visai jauka īpašība. Ja jūti, ka otra persona veic vairākas darbības, kuras tev nav pieņemamas, tad ļoti būtiski ir izvērtēt vai vispār ir jēga ar šo vīrieti tikties. Vēl viena laba ideja ir iepazīšanās ar viņa draugiem, jo šādi tu labāk varēsi saprast ar kādu cilvēku šobrīd satiecies.

7. Beidz viņu salīdzināt ar savu bijušo

Tavs jaunais partneris nav tavs bijušais (paldies Dievam!), un viņiš nevēlas turpināt dzirdēt par jūsu bijušo. Protams, jums ir nepieciešama “randiņu vēstures” izrunāšana, lai labāk saprastu viens otru, bet bez liekas drāmas un sīkām detaļām. Neviens nevēlas justies tā, it kā viņu salīdzinātu ar kādu citu…

8. Attiecības nav 50/50, jo tās ir 100/100

Attiecības nav tikai kompromiss vai centieni panākt 50/50. Laimīgas, veiksmīgas un ilgstošas attiecības, dod visu, uz ko vari, un sagaidi to pašu pretī. Protams, radīsies konflikti (un radīsies vēl vairāk, jo ilgāk būsiet kopā), taču attiecībās jums abiem jābūt par visiem100 procentiem.  

9. Bieži saki, kā jūties

Attiecību sākums var likt pamatu nākotnei, tāpēc pievērsiet īpašu uzmanību tam, kā sarunājaties viens ar otru un risinat problēmas. 

PS! Tavs partneris nav domu lasītājs neatkarīgi no tā, vai runa ir par randiņu vakariem vai seksa pozām. Pastāsti viņiem, ko vēlies, un izveido perfektas attiecības, nevis gaidi perfektu cilvēku.

10. Darbībām ir lielāka nozīme nekā vārdiem

Visu nosaka rīcība, nevis tukši vārdi. 

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here