12.9 C
Rīga
piektdien, 12 aprīlis, 2024

Nēsi vienaldzīgs!

 

Liela daļa mūsu pilsētas iedzīvotāju ir kaķi – gan tādi, kuriem ir mājas un saimnieks, gan tādi, kuri izmesti vai piedzimuši uz ielas un iztiku meklē atkritumu tvertnēs, pagrabos vai pie cilvēkiem, kas viņus kādā mājas stūrī vai pagalmā baro. Bieži mēs dusmojamies uz viņiem, jo pavasaros tie skaļi dzied savas kāzu dziesmas, runči iezīmē visus kaktus un stūrus ar riebīgi smakojošu urīnu, kaujas, sakropļo viens otru. Pēc tam kaķenēm piedzimst mazuļi – simtiem mazu, nevienam nevajadzīgu kaķēnu, kas iet bojā zem auto riteņiem, suņu zobos un nežēlīgu cilvēku rokās, slimi, novārguši, ar iztecējušām acīm mirst mūsu māju pagrabos, bēniņos un pagalmos… Viņi nav radušies no nekurienes – viņi ir radušies no mums. Kaut kur kaut kad pirmais cilvēks izmeta uz ielas lieku kļuvušu kaķeni, kura saulainā marta dienā satika no dzīvokļa pastaigāties izlaistu, labi koptu un spara pilnu runci. Pēc diviem mēnešiem viņai piedzima pirmie seši kaķēni, kuriem katram pēc tam piedzima vēl seši…. Viena kaķene kopā ar saviem pēcnācējiem sešu gadu laikā var radīt 420 000 kaķēnu. Nav un nebūs iespējams atrast tiem visiem jaunas mājas, kaut vai tāpēc, ka otrajā un trešajā paaudzē uz ielas dzimuši kaķi vairs nav pieradināmi dzīvei kopā ar cilvēku. Ielas kaķi jau sen vairs nav mājdzīvnieki, bet nav arī savvaļas dzīvnieki, jo nevar eksistēt bez cilvēka. Tā ir jauna suga dabā – pilsētas kaķi. Tā ir realitāte, kas pastāv un kuru nevar izlikties neredzam. Projekts paredz Projekts paredz īstenot pasaulē veiksmīgi pielietoto bezsaimnieku kaķu kontroles programmu „noķer-sterilizē-atlaiž”. Sterilizēšana ir operācija, kuras laikā kaķim izņem vairošanās orgānus. Operācija ir vienkārša un kaķis pēc tās ātri atgūstas. Pēc dažām dienām sterilizētos kaķus nogādā iepriekšējās dzīves vietās. Lai projekts būtu pēc iespējas sekmīgāks, biedrība „Dzīvnieku SOS” aicina piedalīties visus, kuriem rūp mūsu pilsētas četrkājaino iemītnieku dzīve – nogādāt ielas kaķus uz veterināro klīniku programmas „noķer – sterilizē – atlaiž” ietvaros, iepriekš piesakot to pa tālruni: 22027095. Viena kaķa aprūpe izmaksā vidēji Ls 20 – 25 (kaķenes sterilizācija vidēji no Ls 25 – 30 Ls, runča kastrācija Ls 15 – 25, eitanāzija – 15 – 20 Ls). Projekta īstenotājs – biedrība „Dzīvnieku SOS„ – mēnesī var nodrošināt vidēji 15 – 20 kaķu aprūpi. Projekta ieguvumi Programma „noķer-sterilizē-atlaiž” novērš ielas kaķu koloniju palielināšanos, jo nerodas aizvien jauni kaķēni. Sterilizēti kaķi nekaujas, neņaud un neiezīmē teritoriju, to urīns neož. Mazinās arī infekciju risks, jo smagi slimos kaķus humāni eitanazē. Programmas „noķer-sterilizē-atlaiž” īstenošanas rezultātā pilsētā veidosies nelielas skaistu, veselu kaķu kolonijas. Pilsētas kaķi vairs nebūs slogs, bet ikviena pagalma rota. Projektu īsteno Dzīvnieku aizsardzības biedrība „Dzīvnieku SOS” sadarbībā ar veterinārajām klīnikām. Dzīvnieku SOS ir dzīvnieku aizsardzības biedrība, kuras mērķis ir mainīt sabiedrības viedokli par dzīvniekiem, to tiesībām un aizsardzību, kā arī palīdzēt pamestiem un vardarbībā cietušiem dzīvniekiem. Ar projektu tiks turpināts 2005.gadā Latvijas Kinoloģiskās federācijas Dzīvnieku aizsardzības grupas uzsāktais un fonda „Dzīvnieku drauga fonds” noslēgtais projekts „Pilsētas kaķu dzīve”, kas tika pārtraukts 2007.gadā, jo līdzekļus programmai „noķer-sterilizē-atlaiž” piešķīra Rīgas dome. Tagad pašvaldības finansējums ir beidzies, tāpēc nepieciešama sabiedrības palīdzība, lai labi uzsāktais darbs varētu turpināties. Tuvāka informācija par fondu pa tālruni: 22027095 vai e-pastu dzivniekusos[at]inbox.lv. Ziedot Jūs varat šeit: http://ziedot.lv/proj.php?id=415&lng=lv Ikviena ieguldījums ir ļoti svarīgs un tādā veidā mēs visi kopā varēsim paveikt daudz vairāk

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Iepriekšējais rakstsKā darbojas vēdiskā astroloģija…
Nākamais rakstsgarlaicīgi