23.7 C
Rīga
trešdien, 29 maijs, 2024

Dakteri Klauni, mazie pacienti un pazīstami mūziķi aicina visus veseļoties

 

Arī gada skaistākajos svētkos – Ziemassvētkos slimnīcās ārstējas simtiem mazo pacientu, un daļai no viņiem Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcā Dakteri Klauni kopā ar Latvijā pazīstamiem mūziķiem deva iespēju sirsnīgi un skanīgi izjust svētku tuvošanos, videoierakstā iemūžinot vienu no dzīvespriecīgākajām šo svētku dziesmām – “Zvaniņš skan”.

Videoierakstu kā novēlējumu visiem, kuriem šajā laikā vajag spēku, ticību un prieku, lai iespējami drīz būtu veseli, mazajiem pacientiem kopā ar Dakteriem Klauniem palīdzēja sagatavot mūziķi Liene Šomase, Beāte Zviedre, Māra Upmane-Holšteine, Ralfs Eilands un Andis Grīva. Jāatzīmē, ka Dakteri Klauni savā ikdienas darbā, tiekoties ar bērniem slimnīcās, aizvien pārliecinās, ka tieši labs noskaņojums palīdz ātrāk veseļoties.

Beāte Zviedre pēc pasākuma kopā ar Dakteriem Klauniem ir patīkami pārsteigta, ka tik jaukas lietas notiek ar bērniem, kamēr tie ir slimnīcā: “Šodien darbošanās ar mazajiem tiešām radīja prieku un uzlādēja visiem svētkiem.  Pēc ielūkošanās Dakteru Klaunu darbā ar bērniem, varu teikt, ka tas ir izcils izgudrojums! Šodien ienākot bērnu slimnīcā, ieraugot Dakteru Klaunu darbošanos un sajūtot viņu enerģiju, man pašai kļuva daudz priecīgāk. Visiem bērniem novēlu prieku, laimi un galvenais – veselību!”
Ralfs Eilands atzīst, ka emocijas pēc pasākuma ir ļoti jaukas un patīkamas, jo īpaši priecējot izdevusies sadarbība ar bērniem: “Mums bija ļoti laba komandas sadarbība – demokrātiskas attiecības. Visi bērni dziedāja, citi gribēja arī dejot. Kopā dziedāšanā mēs visi kopā jutāmies labi, mīļi, sirsnīgi un pats galvenais – izdevās skaļi. Dakteri Klauni palīdz bērniem atveseļošanās laikā darīt tieši, to kas viņiem ir jādara – jādzied, jāzīmē un jāsmejas. Bērniem vispār pēc iespējas vairāk ir jānodarbojas ar dažādām radošām lietām, lai attīstītu fantāziju un kļūtu par interesantiem cilvēkiem. Ziemassvētkos novēlu bērniem veselību, izturību un, lai tomēr rada arī kādu jampadraci! Kad es biju maziņš, vienreiz Ziemassvētku vecītis man tomēr atnesa žagarus. Bija kauns, bet tagad apzinos, ka tas nozīmē – nebiju garlaicīgs.”
Māra Upmane-Holšteine gandarīta atklāj, ka pasākums bija lielisks: „ Dakteri Klauni ir malači, spējot uzburt bērniem svētku sajūtu arī ne tik vieglā situācijā un palīdzot tikt pāri nepatīkamajām procedūrām ar smaidu sejā. Svētkos pats svarīgākais būt priecīgiem un kopā ar saviem mīļajiem. Tapēc svētki arī pastāv, lai mēs izietu no ikdienas  domām un spētu novert īpašas sajūtas. Visiem novēlu būt veseliem, neņemt lietas pārāk nopietni, pasmieties un uzlikt sarkano degunu
Arī Dakteris Klauns Dr.Ra (Raimonds Jirgensons) atzīst: „”Zvaniņš skan” iedziedāšana šodien izdevās fantastiski! Kaut arī iepriekš nebijām mēģinājuši un pārsvarā improvizējām, sanāca jauki. Pēc pieredzes saku, ka improvizējot bieži sanāk labāk, it īpaši Dakteru Klaunu darbā. Redzot slimnīcas ikdienu, man vienīgais novēlējums – veselību visiem! Kad slimnīcā pēc sava apmeklējuma atvados, tā arī bērniem un vēcākiem vienmēr saku – lai es jūs vairs šeit neredzētu!”

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.