23.7 C
Rīga
trešdien, 29 maijs, 2024

Noskaties filmas “Mežone” īpašo pirmizrādes seansu!

 

Pirmdien, 26. janvārī 20:30 k/t Kino Citadele notiks īpašais pirmizrādes seanss režisora Žana-Marka Valī izdzīvošanas drāmai “Mežone”. Pirms seansa tu esi aicināta noklausīties lekciju, kurā pieredzējuši piedzīvojumu meklētāji Dāvis un Ulrika Plotnieki pēc pašu pieredzes izstāstīs, kā ir noiet divatā 600km, pavadot kopā 24 dienas 24h.

Brīdī, kad dzīve kļūst pārāk neizturama un problēmas ir samilzušas tik lielas, ka ar tām nevar tikt galā, populārs veids, kā šo grūto periodu pārdzīvot, ir mesties pie dabas krūts, kur bēdas un nelaimes, šķiet, atrisinās un kļūst saprotamas gandrīz vai pašas no sevis. Šādu pieeju izmēģinājuši uz lielā ekrāna ir daudzi (jāatzīmē gan, ka ar ļoti dažādām sekām – „Into the Wild”, „127 Hours”, nesenā „Tracks”), un reizēm tā patiešām nostrādā.
Pārcietusi neveiksmīgas laulības un mātes nāvi, Šerila Streida, kura zaudējusi jebkādu cerību uz laimi, pieņem negaidītāko lēmumu savā dzīvē – doties vairāk nekā pusotra tūkstoša kilometru garā pārgājienā pa Klusā okeāna piekrastes kalniem. Pārbaudījumi, kuri sastopami šajā bīstamajā ceļojumā, neatgriezeniski izārstē viņu no dvēseles ciešanām, taču maksa par to ir neticami augsta…

Pēdējā, kas ir nolēmusi izmēģināt, vai šī metode tiešām palīdz, ir Rīza Viterspūna, kura „Mežonē” rāda visu, ko spēj, brienot caur sniegiem, lietiem un visām citām dabas stihijām, paralēli vēl risinot savas dzīves drūmākās problēmas. Baumo, ka šī loma Viterspūnai varētu sagādāt otro Oskaru karjerā – ja Metjū Makkonahejam bija karjeras renesanse „McConaughssance”, vai Rīza sekos viņa piemēram ar savu „Reesurgance”? Interesanti, ka arī šeit „pie stūres” ir Žans-Marks Vallī, kurš bija režisors, kas Metjū sagādāja viņa apzeltīto vīriņu ar “Dallas Buyers Club”. Papildus odziņu filmai turklāt piemet fakts, ka tā ir balstīta uz Šerilas Streidas autobiogrāfijas, kura pati bija devusies šajā garajā gājienā pa dabas mežonīgajām takām.

Un tieši par gājieniem mēs parunāsim pirms filmas, jo mūsu viesi šoreiz būs Dāvis un Ulrika Plotnieki, ceļotāji, piedzīvojumu meklētāji, Santjago ceļa gājēji un grāmatas “Santjago ceļu ejot” (droši lejuplādējiet te) autori, kuri pēc pašu pieredzes izstāstīs, kā ir iet šādā gājienā un kā ir noiet divatā 600km, pavadot kopā 24 dienas 24h, un kas tieši motivē to darīt.

Ar šo seansu Kinoblogeri.lv uzsāk sadarbību ar lieldraugu A/S “Aldaris”, kurš turpmāk rūpēsies par seansa apmeklētāju labsajūtu, cienājot ar dažnedažādiem dzērieniem – šoreiz slāpes veldzēs minerālūdens Värska Originaal, katram seansa apmeklētājam! Nekur nepazudīs arī jau iemīļotie seansu atbalstītāji LieliskaDāvana.lv, Coffee Inn un, tāpat kā filmas kinofestivāla “Spektrs” seansā, Urban Yoga!

Ļoti gaidam Jūs šī gada 26. janvārī, 20:30, k/t Kino Citadele 7. Auditorijā!

Biļetes jau pieejamas: https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/210824/1155/

Sīkāk par pasākumu varat uzzināt www.kinoblogeri.lv!

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.