8.2 C
Rīga
piektdien, marts 24, 2023

Jautrs radošuma tests: Ko tu ievēroji pirmo?

Dieviete.lv
 
Foto: understandingcompassion.com

Šīs ilūzijas tests aizsākās jau 1892. gada oktobrī, tas tika publicēts vācu žurnālā. Vēlāk šis tests tika publicēts psiholoģijas grāmatā, kas tika publicēta 1911. gadā. Šī fotogrāfija tika rādīta arī BBC TV šovā ar nosaukumu “Right Hand, Left Hand” 1953. gada augustā, radot iespēju gandrīz 4000 skatītāju to analizēt.

Šajā jautrajā testā skatieties uz attēlu un izvērtējiet, kuru dzīvnieku ievērojāt vispirms:

1. Pīle

Ja pirmo ievēroji pīli, tad tavs redzējums sakrīt ar lielāko daļu cilvēku, jo pīle ir populārākā atbilde šajā testā. Pīles simbolizē mieru.

Visticamāk, tavas galvenās intereses un aizraušanās nav saistītas ar materiālajiem labumiem un vairāk lietu iegūšanu, bet gan ar dziļiem, sirsnīgiem dārgumiem, piemēram, palīdzot citiem, aizsargājot dabu, kā arī tiecoties pēc augstākas dzīves jēgas. Tu nemitīgi tiecies pēc iekšēja miera un fokusējies uz patiesiem cilvēkiem, ne samākslotības.

2. Trusis

Ja tu pirmo ievēroji trusi, tad tu neesi kā vairums cilvēku, jo šī ir retākā atbilde. Lielākā daļa cilvēku pirmo redz pīli un viņiem ir grūtības ieraudzīt trusi, tāpēc jūsu uzmanība uz detaļām un radošās spējas ir diezgan augstas.

Truši bieži tiek saistīti ar veiksmes nešanu, jo gadsimtiem ilgi truša pēda tika uzskatīta par veiksmes piekariņu, ko nēsāt līdzi. Apsver iespēju vairāk klausīties savā sirdī un intuīcijā, jo tev ir liels potenciāls dzīvē sasniegt un paveikt to, ko daudzi citi nevar. Tavs uzdevums ir ļauties jaunām iespējām, noticēt sev un nebaidīties sasniegt vairāk!

3. Abi

Trušu pīles ilūzijas psiholoģiskās puses nozīme saka, ka cilvēki, kuri spēj viegli redzēt abus dzīvniekus, kopumā ir radošāki. Lielākā daļa cilvēku var redzēt pīli, bet viņiem ir grūtības redzēt trusi – tādēļ, ja redzi abus, apsveicam! 

Ja attēlā ātri ievēroji abus dzīvniekus, tad tu esi ļoti radošs cilvēks ar lielu empātiju un līdzjūtīgu sirdi. Tev vairāk vajadzētu ieklausīties savā sirds balsī un nebaidīties realizēt savas idejas. Cilvēki, kuros strāvo tik daudz radošas enerģijas, patiesi spēj iedvesmot arī citus un darīt šo pasauli labāku. Nebaidies dalīties ar savām radošajām idejām!

Par eksperimentu:

Lai pārbaudītu truša un pīles ilūzijas testa patiesumu, 2011. gadā žurnālā “British Journal of Psychology” tika publicēts pētījums. Šajā pētījumā dalībniekiem lika apskatīt dažādus ikdienas priekšmetus un uzskaitīt, kur šos priekšmetus varētu izmantot. Tests ilga 2 minūtes. Šo lietu izmantošana var būt gan tradicionāla, gan netradicionāla. Pēc tam dalībniekiem tika parādīta truša un pīles ilūzija un jautāts, kuru dzīvnieku viņi redz. Ja dalībnieki redzēja abus dzīvniekus, pētnieki reģistrēja, cik ilgs laiks bija nepieciešams, lai dalībnieki ievērotu abus šos dzīvniekus.

Šis pētījums apstiprināja teoriju: dalībnieki, kuri attēlā saskatīja abus dzīvniekus, arī varēja atrast vidēji trīs lietojumus ikdienas priekšmetiem, salīdzinot ar dalībniekiem, kuriem bija grūtības saskatīt attēlā 2 dzīvniekus.

 

1 KOMENTĀRS

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here