Trešdien, 26.septembrī, pulcējot filmas kolorīto aktieru sastāvu, komandu un sabiedrības krējumu,  pirmizrādi piedzīvoja latviešu spēlfilma “Homo Novus”. Pasākumā atdzīvojās 30.gadu bohēma, to laiku greznums un elegance. Romantisko intrigu un pārpratumu komēdiju, jau sākot no 28.septembra, varēs vērot Latvijas kinoteātros.

“Homo Novus”  skatītājus neatstāj vienaldzīgus, apburot ar intriģējošo sižetu, spilgtiem tēliem un, protams,  izcilu  māksliniecisku izpildījumu un muzikālo pavadījumu.

Pēc filmas  preses seansa apmeklējuma latviešu publicists Ilmārs Šlāpins padalījās savā “Facebook” kontā ar iespaidiem: “Man šodien izdevās noskatīties filmu “Homo Novus”, kaut kas jāpasaka, pirms esmu dzirdējis vai lasījis citu viedokli. Pirmkārt, nebija līdzīga kaut kam, ko varēja gaidīt, nu, tas ir, nevis bija dīvaina, bet vienkārši mazliet savādāka par citām filmām. Ievilka pamazām un ievilka nevis ar humoru vai Paula mūziku, bet ar smalku un aizkustinošu mākslinieka dvēseles skatījumu. Nav daudz tādu filmu arī pasaules kinematogrāfijā, kur ir parādītas mākslinieka attiecības ar mākslu, turklāt nevis viena, centrālā personāža izpausmē, bet vismaz piecu atšķirīgu “attiecību ar mākslu” gadījumos. Vispār, sagribējās mest visu pie malas un meklēt rokā otas un krāsas. Nu, vai vismaz pāršķirstīt latviešu mākslinieku albumus. Esmu priecīgs par šādu filmu”. 

“Esmu absolūtā sajūsmā par Annas Vidulejas jauno filmu “Homo Novus”! Brīnišķīgi tverta gaisotne, 30.gadu stils, kolosāla aktierspēle – īstas pērles(!), labs humors, burvīgi atbilstoša mūzika… Domāju, ka Anšlāvam Eglītim patiktu,” ar saviem iespaidiem privātajā “Twitter” kontā dalās žurnāliste un TV personība Una Griškeviča.

Spēlfilmas scenāriste un režisore ir Anna Viduleja, kura jau sen loloja ideju par Anšlava Eglīša romāna ekranizāciju. „Homo Novus” galvenajā lomā debitē jaunais aktieris Igors Šelegovskis, lomās ir Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis, Aurēlija Anužīte-Lauciņa, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Ģirts Krūmiņš, Ģirts Ēcis un citi. Komēdijā filmējušās arī citas sabiedrībā pazīstamas personas, piemēram, Kaspars Kambala, Intars Busulis un Andrejs Žagars. Filmas veidotāju vidū ir arī operators Jānis Eglītis, galvenais mākslinieks Kirils Šuvalovs (Krievija), scenārija līdzautore Maurīna Tomasa (Apvienotā Karaliste), producenti Ivo Ceplevičs, Jānis Kalējs un Sergejs Berdičevskis.

Spēlfilmu „Homo Novus” finansiāli atbalsta Nacionālais kino centrs, Valsts kultūrkapitāla fonds un tirdzniecības centrs „Galerija Centrs”. Filmas pirmizrādi atbalsta Medicīnas sabiedrība “ARS” un AS “Latvijas Balzams”, kā pasākuma oficiālo dzērienu nodrošinot Latvijā radīto dzirkstošo vīnu “Rīgas Prestige Cuvee”. Filma top studijā „Film Angels Productions”, un tās tapšanā palīdzību un atbalstu sniedz „BBrental”, SDG, „Vairāk saules”, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Mākslas akadēmija, Latvijas Antīko automobiļu klubs,  Rīgas Motormuzejs, „Latvijas Mobilais telefons”, Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, „Valsts nekustamie īpašumi”, „Altum”, SIA „Vaļņu nams 11”, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, „iDeal”, Liepājas Valsts 1. ģimnāzija, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola, „Latvijas dzelzceļš”, Latvijas Nacionālā opera un balets, LU Botāniskais dārzs, Astrīde Peka-Skulme, Stīna Skulme-Balode un citi. Filmas izplatītājs Latvijā ir uzņēmums „ACME Film”.

 

 
0 Comments

Leave a reply

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?