5.1 C
Rīga
piektdien, jūnijs 2, 2023

Klusā varone, kas palīdzēja Annas Frankas dienasgrāmatai ieraudzīt dienasgaismu! (+VIDEO)

Disney+ 09/05/2023 22:18
 

“Disney+” straumēšanas platformā maijā skatītājiem piedāvā atgriezties ne tik senā pagātnē un iepazīt tuvāk apbrīnojamo sievieti, pateicoties kurai pasaule nu zina vienu no visu laiku skumjākajām grāmatām – “Annas Frankas dienasgrāmatu”.

Ebreju meitenes Annas Frankas traģiskais stāsts zināms daudziem. Pēc Otrā pasaules kara sākuma viņa kopā ar savu un citām ebreju ģimenēm divus gadus slēpās no nacistiem, kad tie okupēja Amsterdamu. 1942. gada jūlijā Franku ģimene ievācās savā slēpnī, kas bija iebūvēts aiz grāmatu skapīša. Nokļūt miteklī varēja tikai caur šauru eju.

1944. gada augustā visus trīs ģimenes locekļus atrada, arestēja un nosūtīja uz bēdīgi slaveno Aušvicas koncentrācijas nometni. 15 gadus jaunajai Annai un viņas māsai kopā ar citām ieslodzītajām tika uzspiesti dažādi smagi darbi, bez pārtraukumiem un atpūtas brīžiem. Taču  mocības nebija ilgas –  septiņus mēnešus pēc aresta abas nomira, ar dažu dienu starpību.

Video

Slēpties Frankas ģimenei palīdzēja viņas tēva Oto Franka (Otto Frank) darbiniece vārdā Mīpa Gīsa (Miep Gies) un viņas vīrs Jans. Tieši Mīpa saglabāja Annas dienasgrāmatu un pēc atgriešanās no Aušvices atdeva to Oto Frankam. 1947. gadā Franks izdeva meitas pierakstus grāmatas formātā. Par šo drosmīgo sievieti stāsta jauns “Disney+” platformā skatāms mini-seriāls “A Small Light” (“Maza gaisma”) ar  britu aktrisi Belu Poliju (Bel Powley) Mīpas lomā un amerikāņu aktieri Līvu Šraiberu (Liev Schreiber) Annas Frankas tēva lomā. 

Atšķirībā no Annas Frankas Mīpa Gīsa nodzīvoja ilgu mūžu un nomira 2010. gadā, mēnesi pirms 101. dzimšanas dienas. 1987. gadā viņa kopā ar līdzautori uzrakstīja grāmatu par Annu Franku. 

Maijā “Disney+” platformā būs skatāmi arī citi aizraujoši raidījumi. Skatītājiem būs unikāla iespēja vērot Aļaskas iedzīvotāju apbrīnojamo ikdienu raidījumā “Life Below Zero”. Savukārt uzzināt par Floridas štata zoodārza aizkulisēm varēs skatoties “Secrets of the Zoo: Tampa”.

“Star Wars” faniem “Disney+” maijā sarūpējis arī vairākas pirmizrādes. Sākot no 4. maija straumēšanā pieejams “Star Wars: Visions – Volume 2”. Tas sastāv no deviņām animācijas filmām, kuras veidojuši mākslinieki no dažādām valstīm – Spānijas, Čīles, Indijas, Francijas, Lielbritānijas, Japānas, Īrijas, Dienvidāfrikas un Dienvidkorejas. 

Ekskluzīvi tikai “Disney+” būs redzama dokumentālā filma “Ed Sheeran: The Sum of It All”, kura stāstīs par iemīļotā mākslinieka Eda Šīrana dzīvi un daiļradi. Četru sēriju garumā skatītājiem tiks piedāvāts unikāls ieskats mūziķa dzīvē tās sarežģītākajos brīžos, tai skaitā mirkli, kad sievai tika atklāts audzējs. 

Tas viss un vēl vairāk “Disney+” straumēšanas platformā maijā! 

 

1 KOMENTĀRS

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here