13.2 C
Rīga
svētdien, septembris 24, 2023

Zaļā mušmire: Latvijas indīgākā sēne! (+FOTO)

Dieviete.lv
 

Latvijas mežo šogad lutina ar sēnēm,, taču dažas no tām var būt ļoti indīgas! Viena no bīstamākajām ir “Zaļā mušmire” vai “Amanita phalloides”. Šī sēne satur aptuveni 10 toksiskus savienojumus, kuri var rezultēties ar nāvi.

Indīgākā sēne Latvijā: Zaļā mušmire

“Zaļā mušmire” ir pazīstama ar toksiskas vielas – alfa – amanitīnu – klātbūtni. Šī viela izraisa neatgriezeniskus aknu un nieru bojājumus, kas bieži beidzoties ar nāvi. Traģiski, saindēšanās pazīmes parādās tikai pēc 10-30 stundām, kad ķermenis jau ir nopietni bojāts.

Lielākā daļa saindēšanās gadījumu, kas beigušies ar nāvi, ir tieši saistīti ar “Zaļās mušmires” apēšanu. Interesanti, ka indīgās vielas saglabājas arī pēc sēnes žāvēšanas, saldēšanas un vārīšanas!

Galerija

Bīstamās Sastāvdaļas “Zaļajā Mušmirē”

Šī indīgā sēne satur ne tikai alfa-amanitīnu, bet arī citas indīgas vielas – amanitīnus un falloidīnus. Šīs vielas ir ārkārtīgi kaitīgas un var izraisīt nopietnas veselības problēmas cilvēkiem.

Sēņošanas entuziasti tiek aicināti īpaši uzmanīgi identificēt un izvairīties no “Zaļās mušmires”. Bezrūpīga sēņošana var novest pie traģiska rezultāta, un iepazīšana ar tās indīgajām īpašībām var glābt dzīvības!

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here