2 C
Rīga
ceturtdien, janvāris 27, 2022

Kā vienreiz pārstāt visu tik ļoti ņemt pie sirds? Padomi, kas mainīs tavu dzīvi

 

Москва by Marat Safin on 500px.com

Ja pats tāds neesi, tad noteikti zini kādu cilvēku, kurš ļoti ņem pie sirds visu, kas viņam tiek pateikts – tādu cilvēku ir ne mazums.

Viens ir skaidrs – ar tādu dzīves uztveri dzīvot ir ļoti grūti, tu nemitīgi domā, kādēļ tev tika pārmests, ko tu esi izdarījis nepareizi, kādēļ tu vispār tā rīkojies, kādēļ vajadzēja būt tādam muļķim? Tas laika gaitā noved pie tik lieliem pašpārmetumiem, ka vēlies vienīgi ieritināties savā čaulā un paslēpties no visiem apkārtējiem.

Tomēr pasaules gals vēl nav pienācis – ir veidi, kā vari mainīt to, kā uztver kritiku, kā reaģē uz patiesībā normālu cilvēku komunikāciju.

Atceries, ka citu cilvēku nepieklājība nav saistīta ar tevi. Kad kāds pret tevi ir rupjš, tas, visticamāk, atspoguļo tikai viņa paša problēmas.

Pajautā sev, ko vēl tas komentārs vai attieksme varētu nozīmēt. Piemēram, ja kāds nepasmaidīja tev pretī vai nepasveicināja, tas varētu nozīmēt, ka šis cilvēks patiesībā ir ļoti kautrīgs.

Pieņem komentārus un kritiku konstruktīvā veidā. Pajautā pats sev, vai tajā ir vismaz kāda daļa taisnības, un ko tu no tā visa vari mācīties.

Paskaties no citas perspektīvas. Pajautā sev, kā objektīvs cilvēks “no malas” skatītos uz konkrēto situāciju.

Saproti, ka tu nevari visiem izdarīt pa prātam.

Saproti, ka tevi nedefinē tavas kļūdas vai kritika, kas tiek raidīta tavā virzienā.

Tavs pašvērtējums ir atkarīgs no tevis paša. Tas nav atkarīgs no tā, ko citi saka par tevi.

 

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here