Vai no tā, ko mācījies autoskolas pirmās palīdzības sniegšanas kursos, vēl atceries, kā jāsniedz palīdzība bērnam aizrīšanās gadījumā? Un kā jāveic elpināšana? Ja tas sen aizmirsts, atkārto! Jo katram pieaugušajam ir jāzina, kā nelaimes gadījumā palīdzēt bērnam.

 „Kā bērnam sniegt pirmo palīdzību nelaimes gadījumā, piemēram, kā rīkoties, ja bērns aizrijas, un kā viņu nepieciešamības gadījumā elpināt, – tas ir jāzina ikvienam no vecākiem. Aicinu vecākus arvien iegūt jaunu informāciju par to, kā pasargāt savu bērnu no dažādām traumām,” padomu žurnāla „Bērnam Droša Bērnība” atvēršanas svētkos deva labklājības ministrs Jānis Reirs.

Palīdzība zīdainim un bērnam aizrijoties

Bērns pasauli iepazīst caur muti, tāpēc aizrīšanās mazuļu vidū ir bieži sastopama. Taču tā ir ļoti bīstama, jo iespējama smakšana! Ja bērns svešķermeni nespēj atklepot, viņam trūkst elpas, lūpas kļūst zilas, seja – izteikti sarkana, tad jārīkojas operatīvi.

Attēls: Publicitātes

Atdzīvināšanas pasākumi zīdainim un bērnam

Kā veikt mākslīgo elpināšanu, ir jāzina ikvienai mammai un tētim! Tā izmantojama, ja bērns ir zaudējis samaņu, piemēram, pēc izglābšanas no slīkšanas, vai ja nav izdevies palīdzēt atklepot aizrīšanās gadījumā un mazajam cilvēciņam iestājusies bezsamaņa.

Attēls: Publicitātes

 

Autors: Preses relīze 19.01.2018

 
0 Comments

Leave a reply

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?