-11 C
Rīga
sestdien, janvāris 16, 2021

Kas notiks ar tavu organismu, kad tu uz mēnesi atteiksies no ogļhidrātiem

 

Veselam cilvēkam pavisam no ogļhidrātiem atteikties nevajadzētu, daudz veselīgāk ir veidot līdzsvarotu uzturu. Pirmajā brīdī pilnīgai ogļhidrātu izslēgšanai no uztura sekas gan var nebūt tās patīkamākās. Kādas?

Pastāvīgas  galvassāpes

Nepatīkamas galvassāpes var piemeklēt jau pēc dienas, kas pavadīta bez ogļhidrātiem. Un tas ir paredzams blakusefekts, it īpaši, ja agrāk sevi neierobežoji. Organismam ir nepieciešams laiks, lai pielāgotos un pārprogrammētos, tāpēc pirmās dažas dienas vai pat nedēļas reiboņi un galvassāpes var kļūt par pastāvīgu līdzgaitnieku.

Nogurums

Parasta un organismam pazīstama enerģijas avota trūkums var novest pie tā, ka tu pastāvīgi izjutīsi nogurumu un miegainību, bet no rītiem galvu pacelt no spilvena palīdzēs tikai auksta ūdens šalts.

Glikozes trūkuma iespaidā organisms pāriet enerģijas taupīšanas režīmā un to atvēl tikai svarīgākajiem organisma procesiem. Tavs darbs un mācības organisma prioritāšu sarakstā neietilpst.

Garastāvokļa svārstības

Bez ogļhidrātiem tu nebūsi vairs tik patīkams sarunu biedrs. Būs jūtams gan aizkaitinājums, gan garastāvokļa svārstības, un tas dzīvi neuzlabos. Tur ir tieša saistība starp ogļhidrātiem un laimes hormona serotonīna līmeni.

Traucēta gremošanas sistēmas darbība

Vēdera pūšanās un aizcietējumi ir biežākās tādas diētas sekas. Šis efekts var rasties atūdeņošanās un šķiedrvielu trūkuma dēļ. Problēmu var atrisināt, ja dzersi pietiekami daudz ūdens un uzņemsi pārtiku, kura satur šķiedrvielas.

Iespējams ir arī pretējs diētas rezultāts – caureja. Nevajag to uzskatīt kā veidu ātrāk notievēt. Caureja izjauc organismā esošo vielu līdzsvaru.

Nespēja koncentrēties

Ikdienas darbi prasīs tev vairāk laika, jo tev vienkārši nebūs pietiekami daudz enerģijas, lai koncentrētos.

Atūdeņošanās

Ogļhidrāti aiztur ūdeni organismā, tāpēc strauja atteikšanās no tiem novedīs pie ātras dažu kilogramu svara zaudēšanas. Bet ar tauku zaudēšanu tam nav nekāda sakara. Runa ir tikai par šķidrumu.

Protams, tādas diētas rezultātā tu izskatīsies labāk, ķermenis iegūs „reljefu”. Taču medaļai ir arī otra puse: tu riskē zaudēt pārāk daudz ūdens, un tas negatīvi iespaidos tavu veselību. Ūdens trūkums organismā „atnesīs” arī galvassāpes.

Izsalkums

Kurkstošais vēders pastāvīgi prasīs jaunu ēdiena porciju un jebkura ēdiena smarža valdzinās. Ēdiens aizņems lielu daļu tava prāta.

Ēšanas paradumu izmaiņas

Ātro ogļhidrātu neesamība ļaus tev citādāk paraudzīties uz produktiem, kuros ir cukurs. Pēc kāda laika tu sajutīsi, cik saldi var būs augļi un piens. Pie tam, jo ilgāk tu iztiec bez konfektēm un bulciņām, jo vieglāk no tām ir atteikties.

Svara zudums

Ja tu atsakies no ogļhidrātiem, svari agrāk vai vēlāk uzrādīs svara pazemināšanos.

Hormonālās izmaiņas

Uzņemto kaloriju un ogļhidrātu trūkums var mainīt vairāku hormonu izstrādes procesus.

T3 – vairogdziedzera hormons. Stingra diēta var pazemināt šī hormona izstrādi. Pie tam, ogļhidrātu trūkums ietekmē vairogdziedzera darbību spēcīgāk, nekā sabalansēta diēta.

Kortizols – stresa hormons. Ogļhidrātu trūkums pastiprina tā izstrādi, un tas negatīvi iespaido organisma darbu.

 

Materiāli rakstam no portāla „Lifehacker”.

Autors: Dieviete.lv

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!