0.8 C
Rīga
ceturtdien, februāris 2, 2023

9 Vīriešu kompleksi. Izlasi un saproti kāpēc viņš tā rīkojas

 
2338551_2dfe81a3

  •  ”Bosa” sindroms

Vīriešu raksturā izveidojas jau praktiski no dzimšanas. Vecāki neapzināti stimulē bērnos „vīriešu” īpašību attīstību un nievājoši izturas pret „sieviešu”. Vēlāk vīrietis visu turpmāko dzīvi cenšas pierādīt savu pārākumu. 70 % vīriešu cieš no tā, ja viņu priekšnieks izrādīsies sieviete. 64 % ir kompleksi, ja sieva pelna vairāk par viņiem. 58 % izjūt lielu skaudību dzīves draudzenes profesionālo panākumu dēļ. Tikt vaļā no šī sindroma praktiski nav iespējams.

  •  Napoleona sindroms

Mazs augums vīriešiem ir īsta drāma. Vairumā gadījumu šī „nepilnība” kompensējas ar milzīgu iedomību un ārprātīgām ambīcijām, turklāt vienmēr šos vīriešus pavada veiksme. Piemēram, Napoleons (157 cm), mūsu laikabiedri: dziedātājs Prince (158 cm), Djego Maradona (167 cm), Dastins Hofmans (163 cm). „Mazs cīnītis gāž lielu vezumu” – lūk, par ko ir jāatceras sievietēm un biežāk par to jāatgādina vīriešiem.

  •  Zaudētā laika sindroms

Iegūt panākumus un atzinību var arī pēc 50 gadu vecuma, kā tas, piemēram, notika ar mākslinieku Pablo Pikaso. Bet cilvēks ir tā iekārtots, ka viņam gribas visu sasniegt pēc iespējas ātrāk, pat vēl labāk – nekavējoties. Tāpēc liela vilšanās vīriešiem ir apziņa, ka, sasniedzot 50 gadus, ir „jāpalēnina apgriezieni”. Bet taktiska sieviete vienmēr atradīs iespēju dot mājienu, ka kvantitāte acīmredzot ir pārgājusi kvalitātē un visi no tā tikai iegūst.

  •  Bezspēka sindroms

Apgalvojums, ka vīrietis ir „vienmēr gatavs”, ir mīts, turklāt jebkurā vecumā. Jo vecāks paliek vīrietis, jo vairāk viņš baidās „nebūt pašā virsotnē”, tas ir zaudēt „dabisku” dominēšanu pār sievieti.

  •  Lota sindroms

Lots – Bībeles tēls, kas pēc kataklizmas devās uz alu ar savām meitām un tur atjaunoja cilvēci. Meitas draugu vīrieši instinktīvi uzskata par sāncensi. Par laimi šis sindroms izpaužas reti un ar to ir diezgan viegli tikt galā.

  •  Herkulesa sindroms

Pusdievs Herkuless (Hērakls), paveicot daudz neticamu varoņdarbu, nokļuva Amazones karalienes verdzībā, kura piespieda viņu pildīt sieviešu darbus, piemēram, vērpt. Šis sindroms rodas tad, kad vīrietis nokļūst pilnīgā atkarībā no sievietes un ir spiests darīt sev neraksturīgus darbus.

  •  Kotovska sindroms

Kāpēc daži vīrieši noskuj galvas? Jo viņi ir pārliecināti, ka plikpaurība ir kauns un katastrofa. Matu zaudēšanu viņi cieši sasaista ar vīrieša spēka zudumu, kaut arī tas ir absurds no jebkura skatu punkta. Toties skūta galva ir vīrišķības simbols un plikpaurības droša maskēšana.

  •  Dona Žuana sindroms

Visizplatītākais sindroms, ar kuru pēdējā laikā kļuva vieglāk cīnīties. Neviens normāls vīrietis nepiekritīs tam, ka attiecību pārtraukšana ir sieviešu privilēģija. Pamešana ir vīriešu darīšana.

  •  Aleksandra sindroms

Neparastākais sindroms, jo no tā ir visvairāk kauns. Tikai nedaudzi zina, ka vislielākās bailes vīriešiem ir no tā, ka viņus uzskatīs par nepietiekami vīrišķīgiem… citi vīrieši. Vienkāršāk sakot, uzskatīs par homoseksuāliem. Tai pat laikā speciālistiem ir zināms, ka ne mazāk par 21 % stiprā dzimuma pārstāvju ir attiecīgas tieksmes, bet 30 % – pat pieredze jaunībā ( kā Maķedonijas Aleksandram, kura vārdā arī ir nosaukts šis sindroms).

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here