1821859-img-chrapani-spanek

Vai jūs zināt, ka krākšanas iemesls ir mēles saknes tūska, kas savukārt ļauj domāt,  ka radušās problēmas aknu darbībā un tikai atjaunojot aknu darbību varam atbrīvoties no krākšanas uz visiem laikiem.

Par aknu darbību runāsim vēlāk, bet tagad atbrīvosimies no krākšanas.

Ar vienkāršu mēles saknes vingrošanu, to vēl sauc arī par logopēdisko masāžu, uz laiku var atbrīvoties no krākšanas (neaizmirstiet izmantot sterilus cimdus vai labi nomazgājiet rokas).

Ko darīt?

Atvērt muti
Mazliet izbāzt mēli
Izdariet tā, kā jums darīja ārsts ar koka karotīti pieņemšanas laikā, tikai ar savu rādītājpirkstu – iebāziet pirkstu mutē, sataustiet mēles sakni (tas ir mēles sākums dziļi mutē)
Apļveida masējošām kustībām spiediet to lejup (zoda virzienā)
Var mēģināt to satvert no sāniem un uzmanīgi spiest pretējā virzienā.

Princips vienkāršs – mēles saknes tūskas gadījumā, kad jūs masēsiet, mazliet sāpēs (regulējiet spiešanas stiprumu – līdz mazām sāpēm tā, lai jūtaties komforti). Vajag turpināt masāžu līdz tam brīdim, kamēr sāpes pāriet. Kad pāries – pastipriniet spiešanu, līdz atkal parādās sāpes. Atkārtot tik ilgi, kamēr sāpes pāriet.

Tagad droši varat doties gulēt un netracināt savus tuvos ar krākšanu!

Uzmanību! Ja jūs šajā brīdī ar pirkstiem ielīdāt mutē, sākāt mēģināt to darīt un cietāt neveiksmi, kuru var nosaukt par „vemšanas refleksu”, tad nav jākrīt panikā, mēs jūs neatstāsim un tūliņ izstāstīsim, kas jādara.

Instrukcija:

Paņemiet zobu birsti un velciet to pa mēli – no galiņa līdz saknei. Tādā veidā nosakiet to vietu, kur sākās vemšanas reflekss.

Ar zobu birstes palīdzību masējiet to vietu, kura pieguļ jūsu noteiktajam punktam. Bet necentieties virzīties tālāk. Masāžu var veikt vakara zobu tīrīšanās laikā vai jebkurā jums izdevīgā laikā. Turpiniet to 10 sekundes. Tā ir ļoti nepatīkama, bet nepieciešama procedūra, kura palīdzēs jums samazināt jūtīgumu.

Jūs pamanīsiet, ka pēc dažām dienām procedūras izpildīšanas laikā vemšanas reflekss vairs nav tik aktīvs. Turpiniet izpildīt vingrinājumu, pēc iespējas palielinot masāžas ilgumu.

Palieliniet zonu uz mēles, uz kuru jūs iedarbojaties ar zobu birsti. Tad, kad apstrādājot sākotnējo zonu vairs nejutīsiet vemšanas refleksu, pavirzieties mazliet dziļāk. Tagad galvenais – iestrādāt šo zonu. Nevajag virzīties pārāk tālu. Pakāpeniskai refleksa samazināšanai masāžas izpildei pietiek pavirzīties dziļāk par puscentimetru.

Kad esat pārvarējuši šo barjeru, sāciet nākošās zonas masāžu, kura atrodas vēl dziļāk par 0,5 – 1 centimetru. Ja jūs rijot tabletes, kakla apskates laikā, zobu tīrīšanas laikā izpildot procedūras vairs nejutīsiet vemšanas refleksu – jūs esat tikuši galā ar uzdevumu.

Ņemiet vērā, ka sasniegt vēlamo rezultātu neizdosies ātri. Jums var būt vajadzīgs aptuveni mēnesis, lai samazinātu vemšanas refleksu. Nepārtrauciet treniņu nevienu dienu. Tādas lietas labā var arī pacensties.

Gadījumā, ja pēc vingrinājumu pārtraukšanas, vemšanas reflekss ir atgriezies, atkārtojiet masāžu kursu.

Ja dotā metode jums nepalīdz atbrīvoties no vemšanas refleksa, iespējams, ka tas ir radies alerģijas dēļ. Tādā gadījumā vajag konsultēties ar ārstu – alergologu.

Nekad nelietojiet ēdienu pirms vingrinājumu izpildes.

Pildām kamēr uzvaram! Krākšana beigsies un iestāsies mierīgs miegs.

 
0 Comments

Leave a reply

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?