o-THERAPIST-facebook-1024x682
1. Nepārliecinātība par sevi un zems pašvērtējums
 
Konsultāciju laikā bieži vien uzdod jautājumu: “Vai Jūs mīlat sevi?”, un gandrīz vienmēr psihologs nesaņem konkrētu atbildi. Šī nav pati lielākā problēma, bet tā ietekmē cilvēka komunikācijas spējas un labsajūtu. Tā bremzē attīstību, virzību uz priekšu, jaunu mērķu sasniegšanu. Konsultāciju laikā meklē zema pašvērtējuma iemeslus un iemāca pieņemt un iemīlēt sevi.
 
2. Bailes
 
Bailes ir aizsargmehānisms. Bet dažreiz tās ir traucēklis pilnvērtīgai dzīvošanai, strādāšanai, attiecību un karjeras veidošanai. Psihologs ar speciāliem vingrinājumiem palīdzēs no bailēm atbrīvoties.
3. Pārdzīvojumi un negatīvas emocijas
Šaj grupai pieder sarūgtinājums, aizvainojums, vainas un kauna izjūta, skaudība, bēdas pēc tuvinieka zaudējuma, pārdzīvojumi pēc šķiršanās, nomāktība un depresīvie stāvokļi. Būtu vēlams griezties pie psihologa, jo negatīvas emocijas traucē ienākt dzīvē visam gaišajam un pozitīvam. Tikai sadarbībā ar pieredzējošo speciālistu jūs varēsiet atbrīvot vietu un enerģiju kam jaunam – labam un laimīgam.
4. Konflikti un grūtības komunikācijā ar citiem cilvēkiem
 
Konsultācijas laikā problēma tiek izskatīta no profesionālā viedokļa, kas ir īpaši svarīgi, meklējot variantus izejai no konflikta situācijas. Tiek piemeklētas uzvedības stratēģijas, kas būtu efektīvas jūsu dzīvē un konkrētas problēmas risināšanā. Kas attiecas uz komunikācijas grūtībām kopumā – psihologs palīdz atbrīvoties, kļūt atklātākam, iemācīties uzlabot kontaktu ar dažādiem cilvēku tipiem, gūt prieku no saskarsmes un sadarbības.
5. Konflikti un grūtības vecāku un bērnu attiecībās
 
Attiecības ar vecākiem ietekmē mūsu audzināšanas stilu attiecībā uz pašu bērniem. Katra cilvēka dvēselē ir mazs bērns, kuru savulaik nesaprata, aizvainoja, sāpināja. Un šīs sāpes liek sevi manīt ilgu gadu garumā. Tikai labs psihologs var palīdzēt atbrīvoties no šīm sāpēm, kas nāk no pagātnes, lai nodrošinātu laimīgu tagadni un nākotni sev un saviem bērniem. Tiek izstrādāta uzvedības stratēģija katrai ģimenei individuāli, atkarībā no unikāliem attiecību resursiem.
6. Problēmas bērnībā
Bērns jau no mazotnes ir personība ar saviem pārdzīvojumiem, raksturu, līdz ar to viņam arī var rasties dažādas psiholoģiskas problēmas, piemēram, bailes, kautrīgums, agresivitāte, komunikācijas grūtības u.t.t. Darbā ar bērniem tiek pielietoti bērna psihei piemēroti līdzekļi: mākslas, pasaku, smilšu terapijas, spēles un vingrinājumi, kas izstrādāti noteiktam bērna vecumam.
 
7. Laulātā pāra grūtības un konflikti attiecībās
 
Bieži vien attiecībā pret otru pusīti pastāv maldīgas, ideālistiskas iedomas, kā tai būtu jāuzvedas, bet dzīvē attiecības ir tālu no ideāla un sāpina abas puses. Šajā gadījumā darbu ar pāri var veikt dažādi, praktizējot kopīgas konsultācijas ar abiem partneriem vienlaicīgi, vai arī konsultējot katru individuāli, aprunājoties un piestrādājot pie tā, ko vēl ir grūti apspriest otra partnera klātbūtnē. Darba prioritāte – atrast to, kas laulātos ir vienojis agrāk, mudināt partnerus uz savstarpējo dialogu, lai komunikācija un sadarbība kļūtu konstruktīvas.

Atstāt komentāru

Esi pirmais, kas komentē!

avatar

Dieviete.lv,  noteikumi, [email protected] 2018

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?