Kas gan varbūt labāks par ceļošanu? Lielākā daļa cilvēku ir atvērti visam jaunam, tomēr ir arī tādi cilvēki, kuriem ir nedaudz bail izbraukt ārpus dzimtās valsts un tie labāk pavada laiku tur, kur ir nodzīvojuši visu savu dzīvi. Padomājiet, kas gan var būt bīstams citu valstu kultūrās, unikālajās, vēl neredzētajās vietās, krāšņos saullēktos un saulrietos? Pilnīgi pareizi – nekas! EC Durbe aicina iepazīties ar visbiežāk sastopamām atrunām, kuras cilvēki izdomā, lai nedotos neaizmirstamos piedzīvojumos ārpus savas dzimtās valsts.

MAN NAV NAUDAS. Visbiežāk sastopamā atruna, tomēr pavisam neattaisnota. Ceļošana nebūt nenozīmē to, ka laiks tiek pavadīts glaunās 5 zvaigžņu viesnīcās. Pavēro tos cilvēkus, kuri nesen ir bijuši kādā ceļojumā – vai viņiem ir pārmērīgi daudz naudas, pieder villas un grezni dārzi? Mūsdienās eksistē neskaitāmas mājas lapas un organizācijas, kuras palīdzēs pat studentam aizceļot uz vēlamāko galamērķi, nenodarot pāri savam maciņam.

ES NEZINU SVEŠVALODAS. Tagad šai atrunai jau sen ir beidzies „derīguma termiņš”. Ja ir vēlme, var apgūt valodu Latvijā, bet labāk ir apvienot ceļojumu ar svešvalodu kursiem izvēlētājā valstī, kuros jūs maksimāli īsā laikā apgūsiet nepieciešamas valodu zināšanas pilnvērtīgai laika pavadīšanai ārzemēs. Nevajadzētu aizmirst arī par mūsdienu tehnoloģijām: aplikācijām (piemēram, QUICK TEACHER), programmām (TALK 2 TRAVEL), tulkotājiem, vārdnīcām – kas, bez šaubām, spēj atvieglot komunikāciju ar citu valstu iedzīvotājiem.

ES NEKAD AGRĀK NEESMU CEĻOJIS. Jā, ceļošana ir sava veida iziešana no komforta zonas. Tomēr var arī apgalvot to, ka pats interesantākais notiek tieši tad, kad cilvēks pārstāj baidīties no pārmaiņām un nezināmā! Tāpēc, lai neraizētos par to, kas tevi varētu sagaidīt citā valstī, sākumā mēs ieteiktu izplānot un izanalizēt visu ceļošanas maršrutu, apkārtni un tās tradīcijas. Izpētot visu no A līdz Z, būs daudz vieglāk pilnībā izbaudīt jaunus horizontus

 MAN JĀSTRĀDĀ/JĀMĀCĀS. Nevari apvienot ceļošanu ar darbu vai studijām, iesakām ceļot atvaļinājuma laikā vai brīvlaikā. Esot citā valstī vien pāris dienas, arī var paspēt ieraudzīt daudz ko jaunu un iegūtās emocijas paliks atmiņā vēl krietnu laiku.

MAN NAV KOMPĀNIJAS. Pats galvenais šajā situācijā ir gribēt apmeklēt kādu jaunu vietu, bet kompanjons ar laiku parādīsies pats. Var atrast sabiedrotos arī dažādās domubiedru grupās vai speciāli tam paredzētajās mājas lapās. Dažreiz var sanākt arī tā, ka tieši ceļošana vienam pašam ir daudz jautrāka, nekā ceļojot ar kādu. Tas var būt nedaudz bailīgāk, bet šāds piedzīvojums noteikti paliks atmiņā uz visu mūžu!

CEĻOT NAV DROŠI. Vai pastaigājoties pa parku tu esi iedomājies, ka tas nav droši un ik uz stūra tevi gaidīs nepatikšanas? Diezin vai. Ja dzīvojat mūžīgās bailēs, tad labāk vajadzētu visu dzīvi sēdēt mājās zem segas. Ir jāiemācās kontrolēt savas emocijas un domāt tikai par to pozitīvāko, kā arī izplānot sev pēc iespējas drošāku ceļojumu, pierakstot visus vajadzīgos tālruņa numurus (vēstniecības, policijas u.c.)

ESMU PĀRĀK JAUNS. Ja gadu ziņā vēl esi pārāk jauns, lai izceļotu ārpus valsts robežām, sāc ar mazumiņu – izzini savu dzimteni! Dodies ceļojumā uz jebkuru pilsētu ar autobusu vai vilcienu, izplānojot sev interesantāko maršrutu! Neaizmirsi paņemt līdzi savus vecākus, draugus vai klasesbiedrus, lai viņi arī varētu uzzināt kaut ko interesantu, tas būs lielisks sākums īstiem ceļotājiem!

CEĻOŠU, KAD BŪŠU PENSIJĀ. Diemžēl neviens no mums nezina, kad beigsies mūsu galvenais ceļojums – dzīve. Starp citu, mūsdienās tiek rīkotas arī speciālās tūres vai pat svešvalodu kursi ārzemēs tiem, kam pāri 50, bet sirdī jūtas vēl pavisam jauni, tomēr tas nenozīmē, ka pirms šī vecuma sasniegšanas vairāk laika ir jāpavada mājās.

 

 
1 Comment
  1. Jānis 4 gadi ago

    http://internatialis.wordpress.com/ te ir kaut kas līdzīgs :)!

Leave a reply

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?