10.1 C
Rīga
sestdien, 18 maijs, 2024

9 istabas augi, kuri var atrasties arī guļamistabā

 

1280px-Geranium_Doubles_from_Lalbagh_Flower_Show_August_2012_4656

Tie draudzīgie augi ne tikai drīkst atrasties guļamistabā, bet ir ieteicami: viņi izdala, nevis apēd skābekli, kā vairums populāru istabas augu.

Viens vai divi lēni augoši augi ar apaļām lapām nemaz netraucēs. Viņi attīra gaisu no ķīmiskiem izdalījumiem, kuri nosēžas kā putekļu kārta uz auga lapām. Viņus obligāti jānotīra, savādāk kaitīgie kristāli atgriežas atpakaļ gaisā, kuru mēs elpojam. Augi nedrīkst atrasties pārāk tuvu gultai – ne tuvāk par 1 – 2 metriem. Savādāk viņu aktīvā enerģija traucēs mūsu miegam. Augiem guļamistabā nevajadzētu būt pārāk daudz, naktīs tie apēd jums vajadzīgo skābekli.

1. HLOROFĪTS. Neitralizē indīgās vielas ( īpaši formaldehīdu), attīra gaisu no mikroorganismiem, mitrina to. Četri pieauguši augi spēj attīrīt gaisu 10 kvadrātmetru lielā istabā 70 – 80 %.

2.SPATIFĪLAS. Šis augs apēd kaitīgās vielas gaisā, kuras nonāk istabā caur logu. Spatifīlas normalizē ekstrēmās svārstības un der jebkuram cilvēkam, nolikt viņu var jebkurā telpā, bet mēs iesakām likt viņu guļamistabā – mierīgam un veselīgam miegam.

3. ALOJA. Pazemina indīgo vielu daudzumu ( apēd līdz 90% formaldehīdu, kuru izdala mēbeles no koku skaidām), naktīs izdala skābekli un apēd ogļskābo gāzi.

4. KALANHOJA. Naktī izdala skābekli, novērš depresiju.

5. BEGONIJA (īpaši karaliskā). Neitralizē kaitīgās vielas un mikrobus. Ir materiālās labklājības simbols. Aromāts mazina depresiju, īpaši ieteicams vecu cilvēku guļamistabās un pie dažādām slimībām.

7. SANSEVIERIA( zināma kā līdakas aste vai sievasmātes mēle) – ideāls guļamistabas augs. Neskatoties uz to, ka vairums augu nakts laikā noēd skābekli, Sansevieria otrādi nakts laikā viņu ražo. Slēgtās telpās lai uzturētu nepieciešamo skābekļa daudzumu, jums vajadzēs 6 – 8 augus augumā līdz jostasvietai uz vienu cilvēku.6. ĢERĀNIJA. Iznīcina mikrobus, atsvaidzina gaisu, noņem iekšējo sasprindzinājumu, palīdz normalizēt sievietēm hormonālo fonu. Īpaši derīga bezmiegam, bet var izsaukt alerģiju.

8. ĻOTI DERĪGS KAKTUSS. Labāk iegādāties kaktusu ar garām adatām. Šis augs nogalina mikrobus un mazina kaitīgo gaisa jonizāciju, aizsargājot mūs no elektromagnētiskā starojuma. Tāpēc šis augs jāliek istabās, kur ir dators vai televizors. Labai augšanai kaktusam nepieciešams siltums un gaisma. Istabas puķes labi attīra gaisu, un tāpēc cilvēks mazāk ieelpo viņa veselībai kaitīgās vielas.

9. LABS GUĻAMISTABAS AUGS – LAURS. Lauru zariņš bērna gultas galā savā laikā skaitījās labākais līdzeklis bezmiegam. Pieaugušie labi guļ lavandas un rozmarīna klātbūtnē, kuri podiņos parādās ziedu veikalu plauktos.

 

1 KOMENTĀRS

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.