4 C
Rīga
ceturtdien, maijs 19, 2022

6 elementāri veidi, kā uzlabot atmiņu

 

Nicht-Genuegend-im-Zeugnis-Mit-dem-Lerne

Cik laba ir Tava atmiņa? Vai Tu aizmirsti, kur noliki mantas, nevari atcerēties vārdus nesen satiktiem cilvēkiem vai tuvojošos darbu noslēguma termiņus? Tad Tev vajadzētu ievērot dažus padomus un asināt savu atmiņu. 6 padomi, kā to izdarīt.

Mēģini būt garīgi aktīvs.
Katrs zina, cik svarīgi būt fiziski aktīvam, lai uzturētu ķermeņa formas. Tas pats attiecas arī uz Tavu prātu. Visas darbības, kas veic garīgu stimulāciju, saglabā smadzenes labā formā. Tu vari izlasīt avīzi, atrisināt dažas krustvārdu mīklas, vai izvēlēties jaunu maršrutu savam ikdienas braucienam. Patiesībā, arī mācīties, ko jaunu, piemēram, mūzikas instrumentu, var būt kā smadzeņu stimulācija. Tev jāatceras, ka smadzenes ir tāda pati ķermeņa sastāvdaļa, ko vajag stimulēt, lai tā būtu vesela.

Regulāri socializējies.
Socializējies ar cilvēkiem, kuriem ir tādas pašas intereses, bet, kuri nav negatīvi un depresīvi. Nepalaid garām iespēju satikt ar draugiem un ģimeni. Ikreiz, kad tiec uzaicināts uz ballīti vai vakariņās, piekrīti neko lieki nedomājot. Kad Tu satiecies ar dažādiem cilvēkiem, Tu iesaisties sarunās, kas Tevi uztur aktīvu. Tu nokļūsti pavisam citā gaisotnē, kas ir labi, it īpaši, ja Tu dzīvo viens.

Organizē sevi.
Saskaņā ar lielāko daļu pētījumu, cilvēki mēdz aizmirst lietas, kad viņu mājas ir pārblīvētas vai piezīmes nav labi organizētas. Tev vajadzētu iekārtot dienasgrāmatu, kur ierakstīt svarīgas tikšanās, notikumus un uzdevumus. Uzturot kalendāru, vienmēr ir labākais veids kā asināt prātu. Pietam, to ko Tu vienreiz esi uzrakstijis, tas ilgāk turas prātā. Tāpat atslēgas un citas svarīgas lietas vienmēr noliec vienā un tajā pašā vietā. Kad Tu sāc likt mantas kādā konkrētā vietā, tas sāk kļūt par ieradumu un Tev vairs nav nepieciešams piepūlēt smadzenes ar domām, kur noliki kādu lietu.

Centies fokusēties.
Centies ierobežot savus traucēkļus. Neveic daudzus uzdevumus vienā un tajā pašā laikā. Mēģini koncentrēties uz informāciju, ko vēlies atcerēties. Faktiski, tas var palīdzēt Jums atcerēties īpašas lietas, piemēram, dziesmas un tā tālāk.

Svarīgas ir ikdienas fiziskās aktivitātes.
Regulāras fiziskās aktivitātes uzlabo asins plūsmu ķermenī, kā arī uz smadzenēm. Tas diezgan ļoti spēj pasargāt atmiņu. Lielākā daļa veselības ekspertu uzskata, ka veseliem pieaugušajiem vajadzētu iesaistīties vismaz 150 minūtes nedēļā mērenā aerobā slodzē. Gadījumā, ja Tev nav laika pilnam ķermeņa treniņam, ar 10 minūtēm katru dienu arī būs labi!

Svarīgs ir veselīgs uzturs.
Kā minēts iepriekš, smadzenes ir tāds pats orgāns kā citi. Lai to saglabātu veselu, to nevar atstāt novārtā. Tādējādi veselīgam uzturam ir svarīga loma atmiņas asināšanai. Palielini uzņemto augļu, dārzeņu un graudaugu devu. Zemu tauku olbaltumvielu pārtika, piemēram, liesa gaļa, zivis un vistas gaļa bez ādas arī būs nozīmīga. Ļoti svarīgi ir arī lietot pietiekami daudz šķidruma organismā. Dzer daudz ūdeni un samazini alkohola uzņemšanu. Alkohols un narkotikas var izraisīt atmiņas zudumus.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here