19.6 C
Rīga
pirmdien, augusts 8, 2022

HIGIĒNISKO TAMPONU LIETOŠANAS DĒĻ MODELEI AMPUTĒ KĀJU

 
Lorenai Vaserai (Lauren Wasser), 27 gadus jaunai modelei no Kalifornijas, nācās amputēt kāju, jo jaunās sievietes organismu pārņēma baktēriju izraisīta infekcija. To radīja „kritisko dienu” higiēnisko tamponu lietošana.

Kādā dienā Lorenai kļuva ļoti slikti. Viņu tik tikko dzīvu nogādāja slimnīcā. Jaunās sievietes ķermeņa temperatūra bija paaugstinājusies līdz 41 grādam. Sportiskajai modelei ārsti noteica baisu diagnozi – toksiskā šoka sindroms, kuru izraisījusi higiēnisko tamponu lietošana.

Toksiskā šoka sindroms (TŠS) ir ļoti reta, bet bīstama toksiska saslimšana, kuru izraisa cilvēka ķermenī mītošo baktēriju „zeltainā stafilokoka” (Staphylococcusaureus) izdalīti toksīni, kas caur ādu/gļotādu iesūcas asinīs.

Parasti apmēram puse no TŠS gadījumiem tiek konstatēti sievietēm un meitenēm menstruāciju laikā, taču ar to var saslimt arī vīrieši un bērni, jo TŠS var veidoties arī pneimoniju, abscesa, inficētu brūču gadījumā. Infekcija ātri progresē un to ir ļoti grūti ārstēt – 8 līdz 16% pacientu mirst.

meet-the-model-who-lost-her-leg-to-toxic-shock-syndrome-611-body-image-1434039881

Lorena nenomira, taču viņai nācās amputēt labo kāju zem ceļa.

„Kad pēc slimnīcas es atgriezos mājās, man gribējās sevi nonāvēt, — stāsta Lorena. — Man nav kājas, es sēžu ratiņkrēslā, es nevaru pat aiziet uz tualeti. Man ir jāguļ gultā, es nevaru pakustēties… Savā istabā es jutos kā cietumā.”

meet-the-model-who-lost-her-leg-to-toxic-shock-syndrome-611-body-image-1434039669

Šobrīd notiek tiesas process, jo jaunā sieviete tamponu Kotex Natural Balance ražotājus ir iesūdzējusi. Lorena vēlas brīdināt citas sievietes par risku, ar kādu jārēķinās, ja lieto daudz reklamētos higiēniskos tamponus.

meet-the-model-who-lost-her-leg-to-toxic-shock-syndrome-611-body-image-1434039951
meet-the-model-who-lost-her-leg-to-toxic-shock-syndrome-611-body-image-1434039987
meet-the-model-who-lost-her-leg-to-toxic-shock-syndrome-611-body-image-1434040063
avots: otpadus.com
 

2 KOMENTĀRI

  1. Muļķības: “Man nav kājas, es sēžu ratiņkrēslā, es nevaru pat aiziet uz tualeti. Man ir jāguļ gultā, es nevaru pakustēties… Savā istabā es jutos kā cietumā.”
    Tā ir tiem cilvēkiem: kuri ir paralizēti, kuriem tiešām nav nekādu variantu lai pārvietoties!

    • Gribētu redzēt, kāda būtu tava reakcija viņas situācijā tūlīt pēc atgriešanās no slimnīcas, kad protēzes vēl nav, ar jauno situāciju nav aprasts un viss ir neatgriezeniski mainījies.

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here