2.1 C
Rīga
pirmdien, janvāris 17, 2022

Ievēro šos 5 noteikumus un tiec vaļā no uzmācīgajiem liekajiem kilogramiem!

 

gordita2

Hormoni ieņem svarīgu vietu katra cilvēka dzīvē. Tieši no tiem ir atkarīgs mūsu svars, augums, matu struktūra un apjoms, krūšu izmērs, ādas tips un pat noskaņojums. Neskatoties uz to, ka hormoni ir acīm neredzamas vielas, to ietekme uz organismu ir milzīga. Piemēram, ja sievietei notiek “kļūda sistēmā”, tad sekas var izpausties kā aizkaitināmība, nogurums un pat nepamanāms svara pieaugums. Par laimi, ja seko šiem 5 noteikumiem, tda var ne tikai noturēt hormonu līmeni normas robežās, bet arī nomest liekos kilogramus!

  1. Guli vēsā istabā

Ja tu esi pieradusi gulēt siltā istabā ar sausu gaisu, turklāt vēl zem siltas segas, tad tu riskē ne tikai pārkarst, bet arī traucēt miegam. Lieta tāda, ka, sajutusi diskomfortu, tu centīsies nomest segu un kas vēl ticamāk, pamodīsies. Un tādā gadījumā kopā ar miegu tu riskē traucēt arī hormona leptīna izstrādi, kas atbild par apetītes un svara kontroli. Lai izvairītos no hormonu līmeņa izmaiņām, pamēģini pirms miega iestatīt termostatu uz zemāku atzīmi vai arī labi izvēdini istabu. Gada aukstajos mēnešos vari mēģināt gulēt istabā, kur logiem uzstādināts vēdināšanas režīms ( vēl viens variants – citā istabā atstāt logus atvērtus).

  1. Nepārkāp diētu

Pat, ja radīsies milzīgs kārdinājums apēst kaut ko aizliegtu, pacenties to pārvarēt. Diēta tiek uzskatīta par vislabāko veidu, kā normalizēt hormonālo fonu bez hormona saturošu preparātu lietošanas.

  1. Atsakies no kofeīna

Pamēģini aizstāt ikdienas kafijas lietošanu ar kādu noderīgāku paradumu. Lieta tāda, ka kofeīns palielina kortizola – stresa hormona – izstrādi. Un tas savukārt nozīmē, ka, jo vairāk kafiju tu dzer, jo nervozāka un aizkaitināmāka kļūsti.

  1. PMS laikā izvairies no saldumiem

Jo tuvāk nāk mūsu “sieviešu dienas”, jo vairāk mums, meitenēm, gribas šokolāde. Centies pārvarēt šo kārdinājumu, aizstājot kārumus ar svaigiem vai kaltētiem augļiem. Tieši tajos ir pietiekami daudz magnija, kas sieviešu organismam PMS laikā ir tik ļoti nepieciešams.

  1. Neslinko uz fiziskās slodzes rēķina

Fiziskās slodzes sniedz divkāršu guvumu: pirmkārs, tās paātrina vielmaiņas procesus, bet, otrkārt, paaugstina endorfīna – hormona, kas uzlabo garastāvokli un stiprina imunitāti – izstrādi. Lai palielinātu motivāciju un baudu, pamēģini nodarbību laikā klausīties mūziku – tā tu paaugstināsi vēl viena hormona – serotonīna – izstrādi.

Ja hormoni ir normas robežās, tad sieviete jūtas pārliecinātāka, pievilcīgāka un pat daudz jaunāka! Nekautrējies vērsties un lūgt speciālistu palīdzību, kad tas ir nepieciešams. Dalies ar šo rakstu un palīdzi savām draudzenēm uzzināt vairāk par hormonālo fonu un uzturēt savu organismu labā fiziskā formā.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here