1.8 C
Rīga
pirmdien, marts 27, 2023

Šo 4 produktu trūkums organismā provocē spēcīgas galvassāpes. Žēl, ka es to nezināju jau agrāk!

 

Galvas sāpēs ir vēstneši neskaitāmām saslimšanām. Galvas sāpēm ir arī daudz un dažādi veidi, bet viens no visnepatīkamākajiem un neciešamākajiem ir migrēna. Šis vārds un šīs sāpes pazīst gandrīz katrs 6tais planētas iedzīvotājs. Migrēnas sāpes parasti ir lokālas un visbiežāk sāp viena no smadzeņu puslodēm. Visbiežāk migrēna tiek novērota emocionāliem cilvēkiem ar palielinātu stresu, līdz ar to arī ar noslieci uz depresiju.

1

Galvas sāpju iemesli
Daudzām sievietēm galvas sāpes var būt iedzimtības problēma, tāpat arī nepareizs dzīves veids vai nosliece uz psihoemocionalitāti. Liela nozīme ir arī vecumam – pretēji daudzām citām slimībām, kuras ar gadiem kļūst arvien spēcīgākas, ar migrēnu ir savādāk – tā spēcīgāk izpaužas gados jauniem cilvēkiem (jau sākot no pusaudžu vecuma), bet ar gadiem sāk zust, līdz pat tam, ka pazūd vispār.

Migrēnas lēkmju gadījumā, ārkārtīgi liela nozīme ir pareizam uzturam. Ir pierādīts, ka atsevišķu elementu iztrūkums organismā var provocēt spēcīgas galvas sāpes, līdz pat 4 reizēm biežāk nekā novērots vidēji. Ir noteiktas 4 grupas vielu, kuru iztrūkums veicina migrēnas rašanos.

2

Folijskābe un vitamīns B12

Cilvēkiem, kuriem trūkst šo vielu, visai bieži novērota pārlieku liela izklaidība un aizkaitināmība. Tāpat šie cilvēki, vairāk nekā citi, ir pakļauti stresam. Interesanti, ka pietiekoši bieži mēs cenšamies uzveikt galvas sāpes ar preparātiem, kuru sastāvā ir aspirīns, bet šī ir tā viela, kura samazina folijskābes un B12 daudzumu organismā. Spināti ir čempionu čempioni pēc folijskābes daudzuma tajos, tāpat ar šo vielu ir bagāti brokoļi, sparģeļi, avokado, bietes, ķirbji. Vitamīns B12  savukārt ir atrodams vistu olās.

3

Varš un dzelzs

Vara un dzelzs deficīts visbiežāk ir raksturīgs sievietēm un taisnā tas ceļā ved uz anēmiju, hipotoniju, migrēnu un depresiju.  Ar varu bagātas ir pupiņas, kazas siers, avokado, savukārt regulāri lietojot dažādus zaļumus – salātu lapas, sezama sēkliņas, aknas un jūras kāpostus, tiks palielināti dzelzs krājumi organismā.

4 (1)

Vitamīns B6

Vitamīna B6 (piridoksīns) deficīts organismā ir viens no galvenajiem faktoriem, kādēļ rodas asinsvadu slimības. Šo vitamīnu lielā daudzumā var atrast pupiņās, aknās, svaigos dārzeņos, tāpat arī graudaugos. Ja vēlies saglabāt veselās smadzenes, nervus, sirdi un asinsvadus, neaizmirsti lietot šos produktus.

5

Vitamīns D

Vitamīns D dabīgā veidā izstrādājas mūsu organismā saules ietekmē. Tumšajā ziemas periodā šis vitamīns ir jāuzņem ar pārtiku. Olas, pupiņas, aknas, jūras produkti un piena produkti satur šo tik svarīgo vitamīnu.

Pilnvērtīgs uzturs, nodarbošanās ar sportu un pastaigas svaigā gaisā palīdz samazināt migrēnu biežumu un intensitāti. Savukārt noņemt stresu un mazliet nomierināties var palīdzēt aromterapija.

avots: takprosto.cc
 

7 KOMENTĀRI

  1. Tas, ka uztursvielas ietekmē organismu, tāpat ir zināms, taču mūsdienās pārtikā to ir mazāk, tāpēc būtu vērtīgi saptast galvas sapju iemeslus pēc titulbildes – kas galvas nervos, asinsvados un muskuļos notiek. Un, lai palīdzētu sev ir jālieto papildus uztura bagātinātāji, ar ēdienu vien ir par maz. Īpaši, ja ir aktīvs dzīvesveids.

  2. Tas taču zirgam skaidrs,ēdiet visus attēlā parādītos ēdienus,būs gan vitāmīnu krājumi,gan veikaliem lieli noieti.Bet vai tas atrisinās galvas sāpes,to pat zinātnieki vēl nav atklājuši.Kaut viens mūsu veikalos šos produktus ir redzējis bez visādām ķimijas piedevām,nitrātiem un E vielām?Tāpēc jau slimojam,ka grūžam sevī tos eksotisko valstu ar nitrātiem pārbagātos augļus,arī pašmāju kartupeļos,gurķos,tomātos un pat sīpolos ir pilns ar visām vielām kas kaitē.Skaidrs ir viens,pašam jāķer zivis,jāaudzē dārzeņi,jālasa meža veltis un tad iespējams pie ārstiem un aptiekām būs 90% mazāk apmeklējuma.

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here