21.1 C
Rīga
trešdien, 22 maijs, 2024

Šampānietis, izrādās, palīdz saglabāt prātu veselu!

 

1793

Lūk, tie ir jaunumi!

Izdzeriet trīs šampanieša glāzes dienā un varēsiet droši pasargāt sevi no vecuma vājprāta un Alcheimera slimības.

Vismaz tā mums vēsta Rīdinga Universitātes speciālistu veiktais pētījums.

Tas viss ir dēļ polifenoliem (organiski augu izcelsmes savienojumi, kas paplašina asinsvadus), kuri īpaši daudz atrodami Pino Noir un Pino Menheniot šķirnes vīnogās. Abas tiek izmantotas šampanieša darināšanā.

Priecīga vēsts lētu dzērienu mīļotājiem: veselību pozitīvi ietekmē ne tikai augstākās klases dzērieni, bet arī visiem brīvi pieejamie, piemēram, Kava vai Prosecco.

Akadēmiķi paziņojuši, ka cilvēki, kuri regulāri dzer šampanieti, var arī uzlabot savu telpisko atmiņu.  

Pie tādiem secinājumiem zinātnieki nonāca pēc tam, kad veica virkni eksperimentu ar brīvprātīgajiem pensionāriem. Jāatzīst, ka pat zinātnieki paši nebija gaidījuši tādu efektu.

Zinātniskā darba vadītājs, profesors Džeremijs Spensers skaidro:

“Rezultāti izrādījās iespaidīgi un aizraujoši. Mēs pirmo reizi ieguvām visaptverošus datus, pierādījumus, ka mērena šampanieša lietošana ietekmē kognitīvās funkcijas gan jauniem, gan pieaugušiem, gan brieduma vecuma cilvēkiem. Viņiem ir labāka atmiņa un lielāks domašanas ātrums.”

Turklāt šampanietis pasargā no vecuma vājprāta, Alcheimera un citām slimībām.

Visā visumā, ja jūs gribat “atjaunot” savas smadznes, uzlabot atmiņas darbību vai pastiprināt domu skaidrību, jūs tagad zināt, kas vakaros ir jāpērk veikalos.

Starp citu, polifenolus var atrast ne tikai vīnogās, bet gan tējā, olīveļļā, sīpolos, brokoļos un mellenēs. Tomēr, kā paskaidroja Džeremijs Spensers, “iedarbība ir tāda pati, bet, liekas, ka tas nav tik jautri”.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.