Vairāk kā miljards cilvēku visā pasaulē cieš no tādu mums tik pierastu lietu trūkuma kā ēdiens, ūdens, elektrība un komfortabls mājoklis.

Trešo pasaules valstu dienvidos tam pievienojas arī nepanesams karstums, kas dienas otrajā pusē padara nespējīgus gandrīz visus iedzīvotājus.

Bangladešas ciematā Daulatdija dzīvo aptuveni 28 000 cilvēku. Vairums no viņiem mitinās būdās, kas taisītas no cinkota materiāla, kas karstumā sakarst līdz 45 grādiem. Un viss tikai tāpēc, ka šie cilvēki nevar atļauties mājokli no kvalitatīvākiem celtniecības materiāliem.

Šī mazā ciemata iedzīvotājiem pastāstīja kā atbrīvoties no mokošā karstuma: viņus izglāba paštaisīti kondicionieri! Šodien padalīsimies ar jums šādu ierīču izgatavošanas noslēpumā.1

Kā izgatavot gaisa kondicionieri savām rokām

Tev būs vajadzīgs:

  • Urbis
  • Biezs kartons vai saplāksnis
  • Plastmasas pudeles ar korķīšiem

DARBA GAITA

Izgriez kartona loksni sava loga izmērā

Izdari uz kartona atzīmes rupja sieta veidā. Izurb atveres līniju krustošanās vietās.

Akurāti nogriez plastikāta korķīšu virsas un apakšējo pudeles daļu

Pēc tam rūpīgi ieskrūvē visas pudeles kartona loksnē, nostiprini tās ar sagatavotajiem plastmasas korķīšiem un piestiprini izgatavoto kondicionieri pie loga.

Indijas ciemata iedzīvotāji parādīs detalizētāk – kā tieši pagatavot kondicionieri paša rokām!

Mēs neaicinām visus tūdaļ atteikties no elektriskajiem gaisa kondicionieriem un sākt meistarot šādas ierīces. Bet mūsu dzīves ir dažādas un, iespējams, kādam šī ideja noteikti noderēs.

https://www.youtube.com/watch?v=gI9jKdC5U5k

Ja arī tu uzskati šo informāciju par noderīgu – padalies tajā ar saviem draugiem!

AVOTS
 
1 komentārs
  1. Zuzuk 1 gads ago

    Noderigak būtu Latvijā ieviest tukšo plastmasas pudeļu nodošanas automātu 0.25€ pudeles cena. Kā tas Eiropā, konkrēti Vācijā. Latvijā laikam bagāti ļaudis ja šādas pudeles meta pa grāvjiem

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?