20 C
Rīga
svētdien, septembris 27, 2020

5 romantiski mīti, kas romantiku var neglābjami samaitāt

 
dieviete.lv
Visticamāk, viduvēju filmu iespaidā mums ir radušies daži mīti un stereotipi. Realitāte ir pavisam citāda, tā ir tālu no mītu zemes. Kas notiek, ja pārāk saceramies par savas dzīves romantiskajiem risinājumiem, kas aizgūti no kinolentēm. 
 
* Vīrietim jāatjāj uz baltā zirga, jāatnes laime un mīlestība līdz mūža galam. Kāds apķērīgs vīrietis uz pirmo randiņu var pat izīrēt baltu zirgu, uz kura cēli atjās pie savas iespējamās izredzētās. Bet turpmākā realitāte gan būs paskarba. Katrs no mums ir audzis savā vidē, savā ģimenē ar savām tradīcijām un vērtību skalu. Iespējams, dažas pirmās nedēļas jaunskungs labi tēlos galantu princi. Taču trešās nedēļas sākumā, abiem kā īlens no maisa, sāks līst ārā ikdienišķās rakstura īpašības, kas radīs spriedzi attiecībās. Tad nāksies vai nu meklēt kompromisu, vai arī šim vīrietim radīsies vēlme sēsties atpakaļ baltajā zirgā un doties prom pretējā virzienā. 
 
* Vīrietim ir jābūt bruņiniekam, kas savu dāmu spēj aizstāvēt līdz galam. Tātad kauslīgam, un vispār – sliktajam. Realitāte rāda, ka šādi vīrieši pēc tam, kad ģimene jau ir nodibināta, bērni “sagādāti”, tomēr pierāda, ka nav gatavi mierīgai dzīvei un meklē jaunus izaicinājumus. Šoreiz jau ārpus esošajām attiecībām, ar visām no tā izrietošajām sekām. Protams, bruņinieku tipa stiprā dzimuma vidū ir izņēmumi, kuri mainās pēc ieiešanas laulības ostā, tomēr šādi cilvēki ir uz vienas rokas pirkstiem skaitāmi. 
 
* Viņš visu saprot bez vārdiem. Tāds variants vispār ir izslēdzams. Ir daudz šķēpu lauzts diskusijās par tēmu – vai ir iespējama mīlestība no pirmā acu uzmetiena. Reizēm tāda ir sastopama, taču 100% visas attiecības spiestas izturēt laika pārbaudi. Kur tomēr secinās, tāds paipuisītis ir vai nu ne līdz galam izkūņojies no mammas klēpja, vai arī kārtīgi slēpis kreisos izgājienus pie citas un “sliktās” mīļākās. 
 
* Katru mīlestību nepieciešams kārtīgi izciest un izraudāt. Tas nepavisam nav tas, pēc kā ilgojamies. Ja jau jācieš un jāraud, tad … kāpēc tāda vajadzīga?
 
* “Un tad viņi dzīvoja ilgi un laimīgi” – arī tāds teikums nereti izskan filmā reizē ar nobeiguma titriem. Cilvēki ilgojas pēc tādas ilgas un laimīgas dzīves. Mums gan mazliet piemirstas, ka apkārtējā pasaule viļņojas katru dienu, arī pats cilvēks nepātrtaukti mainās. Izmaiņas rada saspringtus brīžus ģimenes attiecībās. Un nekas cits neatliks, kā apgūt vienu no dižākajām mākslām – kompromisu. Tad patiešām izdosies nodzīvot ilgi un laimīgi.
 

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!