8

Pēc tam, kad Stenfordas izvarotājs Broks Terners tika izlaists no cietuma pēc puses soda izciešanas (6 mēnešu cietumsods), fotogrāfijas studente Jana Mazurkeviča (Yana Mazurkevich) izveidoja fotoprojektu Tas notiek (It happens), kurā baisi skaistās fotogrāfijās atklāj skarbo realitāti par izvarošanas izplatību.

Attēli oriģināli tika izvietoti Current Solutions Facebook ierakstā, tā ir organizācija, kuras misija ir izvarošanas upuriem nodrošināt iespēju droši dalīties ar saviem stāstiem, nebūt vieniem. Uz bildēm varētu būt grūti skatīties, bet tā tas ir paredzēts.

“Gribu parādīt šīs problēmas patieso dabu, un tā nav skaista un ar pūdercukuru apkaisīta. Tas ir patiess, tas ir atklāts un tas notiek pašlaik.”

Mazurkeviča savā fotosērijā atklāj, ka seksuālā vardarbība var notikt ar ikvienu, jebkurā vietā un jebkurā laikā.

 “Tas var notikt ar jebkuru cilvēku neatkarīgi no ādas krāsas, seksuālās orientācijas vai attiecību statusa.”

Raksta turpinājumā apskatāms fotoprojekts. Daži attēli parāda vardarbīgas situācijas un var būt nepatīkami.

1

2

3

4

5

6

7

8

Lai cik grūti nebūtu par to runāt, izvarošanas, seksuālās vardarbības gadījumus un draudus nedrīkst noklusēt. To arī aicina darīt Dieviete.lv redakcija – neklusēt, doties pie speciālista, stāstīt ģimenei, draudzenei vai jebkuram citam cilvēkam, ar ko vari izrunāties, jo tā ir ļoti liela un smaga trauma un problēma, ar kuru upuris viens pats nevar tikt galā.

Sargiet sevi, sargiet viens otru un esiet uzmanīgi.

 

AVOTS

ATTĒLI

 
1 Comment
  1. Genesis 3 gadi ago

    Sveiki izkatas ….
    Bildes ir jaukas…

Komentēt

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, [email protected] 2019

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?