-10 C
Rīga
pirmdien, janvāris 18, 2021

Vēlies, lai Tava āda staro? Ieskaties, ko vērts iekļaut savā uzturā

 

Untitled by Marko Skrbic on 500px.com

Kad runa ir par skaistu, veselu un mirdzošu ādu, ir svarīgi to pabarot iekšķīgi, ne tikai ārīgi. Visu, ko Tu apēd, atspoguļojas arī uz Tavas ādas. Ne velti ir teiciens- Tu esi tas, ko tu ēd! Veselīgs ēdiens spēj uzlabot ādas kvalitāti. Lūk, produkti, ko vērts iekļaut savā ēdienkartē, lai Tava āda starotu:

Tomāti

Ieturot maltīti, kurā iekļauti tomāti, pēcāk ādā norisināsies dabīgi attīrīšanās procesi, uzlabojot acne skartas ādas kvalitāti.  Tomāti satur likopēnu , kas piedod produktam sarkanu krāsu. Likopēns var pazemināt acne veicinošā hormona darbību. Ēd aptuveni 3 līdz 5 reizes nedēļā tomātus saturošu ēdienu, kā arī neatsakies no tomātu sulas.

Kā arī likopēns palīdz pasargāt ādu no UV staru kaitīgās iedarbības. Sarkanas un oranžas krāsas augļos un dārzeņos atrodamais likopēns un karotinoīdi uzlabo ādas antioksidantu statusu, kas cīnās pret brīvajiem radikāļiem.

Zaļā tēja

Arī zaļā tēja pazemina acne hormona dihidrotestosteronsa (DHT) darbību. Lai gūtu maksimālu labumu ādai, dienas laikā būtu vēlams izdzert vismaz 3 tasītes zaļo tēju. Šis pilnvērtīgais dzēriens satur vielas ar antioksidanta īpašībām, kas palīdzēs ādai izskatīties jaunākai un veselīgākai. Zaļai tējai ir konstatēta pozitīva ietekme uz veselību kopumā. Jūtami ir sākusies rudens sezona, tāpēc, dienas vēsajos brīžos, sasildieties malkojot zaļo tēju!

Ogas

Spilgtas un piesātinātas krāsas ogas, piemēram mellenes un ķirši satur ļoti daudz antioxidantus, kas palīdz organismam cīnīties ar ādas bojājumiem un iekaisumu. Uztura speciālisti atzīst, ka ķirši ir vienas no visveselīgākajām ogām. Tie satur melatonīnu, kas ir dabisks miega regulēšanas līdzeklis. Miegs ir ļoti svarīgs labam ādas izskatam.

Zivis un jūras veltes

“Journal of the American College of Nutrition” publicējis starptautisku pētījumu, kurā konstatēts- cilvēkiem, kuri savā ikdienas ēdienkartē iekļauj daudz zivis un jūras produktus, ir līdzenāka, gludāka āda un mazāk grumbu. Zivīs un jūras veltēs atrodamās omega- 3 taukskābes palēnina novecošanās procesus.

Kā arī, Omega- 3 uzlabo acne skartas ādas stāvokli. Ja cilvēku nomoka ar ādu saistītas problēmas, nereti viņu nomoka arī sociālais stress. Omega- 3 taukskābēm ir garastāvokli regulējošas īpašības. Rekomendē nedēļā apēst 4 līdz 5 porcijas trekno zivju vai jūras velšu ēdienus, lai uzlabotu ādas stāvokli. Ja tomēr tas nav pa spēkam vai arī negaršo zivju ēdieni, papildus uzturam, lietojiet zivju eļļu.

Brūnie rīsi

Ja jūs pārbaudītu savus skaistumkopšanas produktus, jūs pamanītu, ka daži no tiem satur keramīdus. Šīs lipīdu molekulas, kas palīdz ādai saglabāt mitrumu, var atrast arī pārtikas produktos, kā, piemēram, brūnajos rīsos. Ir klīniskie pētījumi, kas pierāda, ka uzņemot keramīdus caur pārtiku, tie ievērojami parūpējas par ādas mitrināšanas procesiem. Kā zināms, mitrināšana ir viens no svarīgākajiem posmiem ādas kopšanā. Varbūt ir vērts, ierastos baltos rīsus aizstāt ar brūnajiem?!

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!