miriamas-atrastais-suns

Gads bijis ražīgs ar simtiem jaunu mākslas un animācijas filmu mazajiem, savukārt vecākiem tas ir īsts izaicinājums – kā un kuru filmu izvēlēties, lai tā bagātinātu bērnu? Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) un Mazo ekspertu skola piedāvā savas TOP 12 filmas par godu bērnu programmai Kids Weekend.

 

“Ar meitu esam lielas kinomīles. Parasti noskatāmies gandrīz visu jaunāko bērnu kino piedāvājumā Latvijā. Priecājos, ka Riga IFF paplašina filmu spektru ar kvalitatīvām Eiropas filmām un animācijas darbiem, kas pie mums nenonāktu. Īpaši gaidām animācijas īsfilmu programmu, kas ir ideāli piemērots formāts mazākajiem. Pasākums ļauj piedzīvot ģimenēm ar bērniem kino festivāla atmosfēru un gūt vērtīgu pieredzi,” stāsta Anna Rozīte, TV raidījumu vadītāja, Mazo ekspertu skolas mamma un sociālās kustības Babyroom pārstāve.

 

Gājputni / Les oiseaux de passage, rež. Olivjē Ranžē (2015), Beļģija, Francija, 84 min.

Filma, kas māca uzņemties atbildību, būt drosmīgam un patstāvīgam. Keitijas dzimšanas diena ir 29. februārī. Ar to nedienas nebeidzas. Tēvs pasniedz savādu dāvanu – olu, no kuras jāizšķiļas putnēnam. Savukārt Margo ir citas rūpes – viņa ir nogurusi pārliecināt, ka ir daudz patstāvīgāka, nekā vecāki domā. Kad noslēpumainā ola beidzot šķiļas, abas meitenes nokļūst neaizmirstamā ceļojumā.

Eiropas Bērnu Filmu asociācijas balva kā 2016. gada labākajai bērnu filmai.

Ieteicamais vecums: 6+. Filmas treileris: vimeo.com/121543349

 

Mazais Gangsteris (De Boskampi’s), rež. Arne Tūnens (2015), Nīderlande, 102 min.

Filma, kas uzsver apcelšanas nepareizību un mudina nemelot. 11 gadus vecajam Rikam ir apnicis, ka viņu un lādzīgo tēvu visi apceļ. Pēc televīzijā noskatītas gangsterfilmas, viņš sāk visiem stāstīt, ka tētis ir mafijas boss. Taču meliem īsas kājas — drīz vien tie Riku noved neapskaužamā situācijā.

Ieteicamais vecums: 6+. Filmas treileris: vimeo.com/131082842

 

Drosmīgajiem veicas / Fortune Favors the Brave, rež. Norberts Lehners (2016), Vācija, 9 min.

Filma, kas māca patstāvību un citādā pieņemšanu. Linas un Tienas mātei pēkšņi uz laiku ir jāatgriežas Vjetnamā. Prombūtnes laikā Lina braši pieskata mazo māsu un uzrauga ģimenes restorānu, cenšoties nevienam neizpaust noslēpumu, ka abas dzīvo vienas. Tomēr to nojauš pāri pagalmam mītošā Paulīne, viņai ir okšķera daba un jaudīgs teleskops.

Ieteicamais vecums: 6+. Filmas treileris: youtube.com/watch?v=MGeBP8JHMp8

 

Hordurs / Hördur – Zwischen den Welten, rež. Ekrems Ergins (2015), Vācija, 84 min.

Filma, kas motivē pārvarēt grūtības un aptvert sabiedrības dažādību. Eilinai pēc saķeršanās ar klasesbiedru tiek piespriests piespiedu darbs piepilsētas zirgu stallī. Tur viņa atklāj citu pasauli — pavisam atšķirīgu no ikdienas. Arī tajā ik dienu ir jāsastopas ar izaicinājumiem.

Ieteicamais vecums: 10+. Filmas treileris: vimeo.com/173744929

 

Mazais vilciņš / The Little Gray Wolfey, rež. Natālija Malihina (2016), Norvēģija, 6 min.Filma, kas parāda lasīšanu, kā iespēju atklāt jaunas pasaules. Ziema ir gara un auksta – mazajam vilcēnam neklājas viegli. Taču drīz vien viņš mežā nejauši uziet ko brīnumainu. Šis negaidītais atklājums ziemai liek paskriet vēja spārniem.

Ieteicamais vecums: 2+.

 

Dunderlija / Dunder, rež. Endre Skandfers (2016), Norvēģija, 10 min.

Filma, kas mudina izturēties labi pret draugiem. Mošķu zemes Dunderlijas iemītnieku, draugu Buldera un Modikas, pikošanās kauju pārtrauc klusais Lekss, aicinot Modiku vērot sniegpārslas. Nešpetnais Bulders dara visu, lai atgūtu draudzenes uzmanību.

Ieteicamais vecums: 2+. Filmas treileris: youtube.com/watch?v=FiTp7U98czI

 

Kādas miniatūras lapsas stāsts / Le Renard Minuscule, rež. Silvija Skilāza, Alīna Kertēna (2015) Francija, 9 min.

Sirsnīgs vēstījums par pasauli no bērna perspektīvas. Kādā leknā dārzā reiz satikās maza meitene un miniatūra lapsa. Drīz vien viņas atklāj, ka, aplaistīti ar lejkannu, neaug tikai dārzeņi, bet arī citas lietas. Ieteicamais vecums: 2+. Filmas treileris: vimeo.com/147702841

 

Miriamas atrastais suns / Miriam’s Stray Dog, rež. Andress Tenusārs, Igaunija, 5 min.

Vēstījums, kas mudina izturēties ar labestību un rūpēties par dzīvniekiem. Miriama ar ģimeni ceļ sniegavīru — viņus vēro pieklīdis suns, kuram arī ļoti patīk sniegavīrs. Bērni četrkājaino draugu ielaiž mājās pasildīties, taču nākamajā rītā atrodas suņa saimnieks.

Ieteicamais vecums: 2+.

 

Artūrs ģērbjas / Une autre paire de manches, rež. Semjuels Genolē (2016), Francija, Beļģija, 6 min.

Humoristisks vēstījums par lietu apguvi no izdomas bagāta bērna skatījuma. Pieaugušajiem šķiet, ka apģērbties ir vienkārši. Mazais Artūrs ir pretējās domās — viņa iztēlē šis ir nevaldāms piedzīvojums! Ieteicamais vecums: 2+. Filmas treileris: youtube.com/watch?v=ALpygweA5hw

 

Akmeņu zupa / La soupe au caillou, rež. Klementīne Robāža (2015), rež. Francija, Beļģija, 7 min.

Labestīgs stāsts, kas mudina nebaidīties no citādā un to iepazīt. Ir vakariņu laiks. Kāda nama iemītnieki ar nepacietību gaida iemīļotā kulinārijas šova jaunāko sēriju. Taču pēkšņi pārtrūkst elektrība! Bet kaimiņi neliekas traucēties un kopīgiem spēkiem gatavo vakariņas pagalmā.

Ieteicamais vecums: 2+. Filmas treileris: youtube.com/watch?v=JYWEivCkTys

 

Lilī tīra zobus / Lili Brushes Her Teeth, rež. Siri Melhiora (2015), Dānija, Lielbritānija, 4 min. Humoristiska etīde par zobu tīrīšanas apguvi. Trīs gadus vecā Lilī mācās tīrīt zobus. Viņa ar savu uzticamo draugu, suni Vauvu dodas uz vannas istabu, atrod zobu pastu un cītīgi birstē visu, kas pagadās pa ceļam, taču aizmirst pašu galveno – savus zobus.

Ieteicamais vecums: 2+.

 

Ezera pasakas / Tale of a Lake, rež. Marko Rērs, Kims Sārniloto (2016), Somija, 76 min. Ceļojums uz Somijas krāšņajām dabas ārēm, brīnumpasakas veidolā. Filmas pamatā ir pasakas, teikas, leģendas un ticējumi no somu mitoloģijas. Teicēja un galvenā varone ir jūras dievību Ahti un Vellamo meita Ahitara, ūdens jaunava – gars, kas dzimst no pavasara. Stāstā ir pieci cēlieni, bet gadalaiki seko cits citam cēlienu starplaikos.

*Filma skatāma 20. un 23. oktobrī programmas Nordic Highlights ietvaros

Ieteicamais vecums: 6+. Filmas treileris: vimeo.com/154043119

 

Filmas būs skatāmas 15. un 16. oktobrī Eiropas bērnu filmu programmas Kids Weekend laikā kinoteātrī Splendid Palace (Elizabetes ielā 61).

“Programmā iekļautās pēdējo gadu Eiropas filmas dod atelpu ierastajam, pārsvarā Holivudas repertuāram, un sniedz iespēju skatīties kinodarbus, kuros iemūžināta pašmāju skatītājiem tuvāka un pazīstamāka vide, uz kuru ir iespējams palūkoties no vienaudžu skatpunkta. Tā mazie atklās sev aktuālas tēmas un paplašinās pasaules redzējumu,” saka Kristīne Simsone, kino kritiķe un Kids Weekend kuratore, papildinot, ka bērni varēs ne tikai skatīties filmas, bet arī iepazīt kino tuvāk, piedaloties dažādās aktivitātēs, piemēram, pildot filmu eksperta dienasgrāmatu (http://www.mazoekspertuskola.lv/kino-eksperta-dienasgramata-pp)

 

Papildus vērts noskatīties vēl citas filmas (http://ej.uz/2dhd), kas bērnam māca rūpēties un nebaidīties.

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?