Foto - facebook.com/mummymumbles

Foto – facebook.com/mummymumbles

Kad jaunā māmiņa, britu blogere Bekija Poupa (Bekki Pope) piedzemdēja bērniņu, viņa nolēma, ka par šo to jāpabrīdina citas mammas. Visas sajūtas nav tikai rožainas, turklāt par daudz ko var nomierināties, vienkārši zinot, kas ir normāli.

1. Sāpes. Kas to būtu zinājis? Tikko tu esi piedzīvojusi dzemdību sāpes, tā tevi atkal gaida ne mazākas sāpes. Kad Dievs mūs radīja, viņš tiešām uzlika uz sievietes pleciem vairāk.

2. Pirmā pačurāšana. Nokārtojoties lejiet uz starpenes ūdeni – tas nedaudz palīdzēs.

3. Pirmo reizi pēc dzemdībām mēģinot pakakāt, nekrītiet panikā. Nē, jūs nedzemdējat vēl vienu bērnu. Kaut gan sajūtas var būt tieši tādas. Nekas lieks ārā nekrīt. Kaut gan tā var būt. Hemoroīdi var būt diezgan bieža pēcdzemdību parādība.

4. Jūsu bērns izskatās jocīgi. Patiešām jocīgi. Jums it kā stāstīja, ka viņš būs mīlīgs un jūs viņu uzreiz iemīlēsiet. Bet viņš izskatās pēc saviebuša večukiņa, pārklāts ar dīvainu baltu ziedi un maigu pūciņu. Tas ir normāli.

5. Puišu ģenitālijas izskatās jokaini. Oliņas šķiet milzīgas nelielā “pipucīša” vidū. Neuztraucieties, tas ir pietūkums, kurš mazināsies.

6. Viņa pirmās kakiņas arī ir īpašas. Tās izskatās kā darva. Vecmāte atnāks paskatīties, kā jūs ar tām tiekat galā. Dažkārt nakts vidū.

7. Jūsu pirmā duša… Sākumā būs grūti un jums liksies – vai tiešām turpmāk staigāšu ar izplestām kājām kā kovbojs? Bet pēc tam… jūs visu lieko no sevis nomazgāsit un sajutīsities kā cilvēks.

8. Vairums vecmāšu mīl bērnus. Viņas var atnākt bez jautāšanas jebkurā brīdī, ņemt rokās jūsu bērnu, masēt viņu, spaidīt viņa oliņas…

9. Jūsu bērns jūs neieredz. Tās nav vienkārši raudas, tas ir veids, kā viņš ar jums sazinās, it kā brīdina, kā izjauks jūsu dzīvi. Bet ja nopietni, tad tā, protams, nav. Taču var likties, ka viņš raud tikai jūsu rokās un speciāli pārbauda jūsu nervus visu nakti

10. Jūs savā dzīvē tik daudz reižu nebūsit dzirdējuši un sacījuši vārdu “zīst”. Un tas, ka sīks cilvēciņš zīž jūsu krūti, kļūs par realitāti. Jūs varat sajusties kā īsta mamma. Un govs.

11. Dzemdību namā būs cilvēki, kas jūt, cik esat šobrīd atvērta. Viņi var piedāvāt jūsu mazuli fotografēt un pēc tam ņemt no jums milzu naudu. Viņi jums izrādīs desmitiem jūsu bērna foto vienā pozā un liks jums no tām izvēlēties. Un ja jūs izvēli uzticēsit savam dzīvesdraugam, esiet gatavi ieķīlāt savu dzīvokli, lai šīs fotogrāfijas nopirktu…

12. Slimnīcas ēdiens ir tāds, ka jūs trīsreiz apdomāsit, vai labāk nebūtu doties mājās ar visām sāpēm, bet normāli paēst.

13. Viņš purkšķina. Viņš atgrūž pienu. Viņš žagojas. Un izdod jokainas skaņas sapņojot, tādēļ jūs baidāties pamosties un gultiņā ieraudzīt ļauni smejošu Čakiju. Jūs cerat, ka cilvēki saprot, ka to dara bērns, nevis jūs. Kaut gan jums arī šobrīd ir problēma ar gāzu kontrolēšanu.

14. Visi, ko vien jūs dzīvē esat pazinuši, pēkšņi vēlēsies ierasties dzemdību namā. Cilvēkiem ļoti patīk kādu apciemot slimnīcā. Viņi jūtas kā VIPi, kad ienāk palātā. Bet jūs neesat labākajā formā un izskatā, tāpēc pieņemiet tikai tuvākos.

15. Jūsu vēders atgādina bumbiņu, kura pamazām izpūš gaisu. Paliek izstaipījusies āda, kuru tā vien gribas vienkārši nogriezt.

16. Visi uzreiz sāks ar jums runāt par nepieciešamo kontracepciju. Vecmātes visu laiku runā, ka pēc dzemdībām jūs ar savu fertilo stāvokli tāpat varat viegli palikt stāvoklī. Viņi neņem vērā tikai vienu: jūs esat pārliecināta, ka vairs nekad dzīvē nenodarbosities ar seksu. Jūs negribat redzēt vīriešu “mantas”. Vismaz pāris nākamo nedēļu.

17. Viss kaitina un sadusmo. Smadzenes ir aizkaitinātas, tas, kāds šobrīd ir vēders, urīnpūslis, pēcpuse, kaitina. Vagīna nē. Tā ir f…. dzīvīga. Vienkārši dod laiku visam nomierināties.

18. Vecmātes visu laiku jums jautā, vai vēl nav saradies piens. Dažas nāks un burtiski spiedīs to no krūtīm – un tas ir neticami sāpīgi. Un trīs dienu laikā jūsu krūtis piebriedīs, un piens pat sāks tecēt un šļākties kā no dārza šļūtenes.

19. Visi grib pēc iespējas ātrāk jūs sūtīt mājās. Ja bērnam viss kārtībā, tā arī būs. Bet nesteidzieties. Mājās bērns uzvedīsies tā, it kā jūs zinātu, ko darīt. Novērtējiet laiku, kad jums ir dota iespēja ar citu palīdzību iemācīties visu vajadzīgo.

20. Pietiek pārdzīvot. Jūs neesat supersieviete. Nav tāda jēdziena kā “normāli” vai “ideāli”. Jūs esat normāla un ideāla savam bērnam. Viņš jūs nenosoda, bet paļaujas uz jums. Jā, jūs esat atbildīga par vēl vienu dzīvību. Taču jums tas ir pa spēkam. Un ar katru dienu ir arvien labāk. Elpojiet.

Jūs tikko piedzemdējāt savu bērnu – nav nekā tāda, ko jūs nespētu.

Izņemot pagulēt.

Gulēt jūs tagad nespējat.

 

veselam

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?