Mūsdienu steidzīgajā pasaulē, kurā liela loma ir naudai, varai un slavai,  grūti atrast ceļu uz garīgajām vērtībām un ticību sev. Iespējams, ir vērts pievērst uzmanību senajām ķeltu gudrībām. Kā nekā arī kristiešu “Amen” rašanās meklējamas ķeltu druīdu gudrības spēka vārdā “Awen”.

Pēdējā desmitgadē cilvēki aizvien vairāk nododas garīgo vērtību meklējumiem – svētceļojumi, joga un pat maģija ir tie ceļi, kurus visbiežāk cilvēki izvēlās, lai noticētu garīgajām vērtībām un paši sev. Viss jaunais ir labi aizmirstais vecais. Un nav brīnums, ka cilvēki atkal sāk meklēt atbildes vēsturē. Ļoti daudzi eiropieši atbildes meklē ķeltu gudrībās. Ir daudz dažādu padomu grāmatu un portālu, kas māca izprast, kā ķeltu gudrības pielāgot mūsdienu pasaulei. Ķeltu garīga ticība ir sajaukums starp kristietību un pagānisko kultūru. Dievs un daba iet roku rokā. Un dabai ķeltu paražās ir liela nozīme. Tieši harmonija ar dabu ir lielisks veids, kā sevi programmēt. Liela nozīme ir arī “bardu” (senie druīdi, kas savas gudrības atstāja dziesmās un dzejā) radītajiem darbiem. Pirms iesākt pētīt bardu, gaišreģu un druīdu pasaules gudrības ir vērts izmēģināt leģendām apvītā  īru gudrības glabātāja Amergma spēka vārdus. Leģenda vēsta, ka nokāpjot no kuģa un sperot pirmos soļus īru topošajā zemē, Amergins skandēja šīs rindas:

Es esmu vējš, kas pūš pāri jūrai,

Es esmu okeāna vilnis;

Es esmu bangu troksnis;

Es esmu septiņi bataljoni;

Es esmu spēcīgs vērsis;

Es esmu ērglis uz klints;

Es esmu saules stars;

Es esmu visskaistākais no augiem;

Es esmu drosmīgs meža kuilis;

Es esmu lasis ūdenī;

Es esmu līdzenuma ezers;

Es esmu pievilcīgs aktieris;

Es esmu milzīgs, zobenu atvēzējies uzvarētājs;

Es kā Dievs varu mainīt izskati.

Izrādās šīs vienkāršās dzejas rindas ir savdabīgs kods, kas mums palīdz atrast saikni ar dabu un apkārtējo dzīvo vidi. Turklāt, dzejoļa pēdējās divas rindiņas dot stimulu mūsu smadzenēm noticēt sev un mainīt savu dzīvi uz labu. Neticiet? Pamēģiniet šis dzejas rindas pārlasīt katru vakaru vismaz nedēļas garumā…

Autors: Emrys

Foto: Emrys un publicitātes foto

 

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?