Vīns ir iecienīts dzēriens daudzu cilvēku vidū, tur šaubu nav. Daudzi vīnu dzer, bet neko daudz par to nezina. Piemēram, reti kurš zina, cik ilgi pēc atvēršanas brīža patiesībā vīna pudele ir derīga lietošanai uzturā.

Vīns ir iedalīts trīs lielās kategorijās, atkarībā no tā, cik liels alkohola daudzums ir tajā. Ir vieglie, vidēji vieglie un stiprie vīni. Visi trīs garšo labi, taču atšķiras pēc tā, cik ilgi katru no tiem var lietot pēc atvēršanas.

VIEGLIE VĪNI

Šie vīni satur mazāk kā 12.5% alkohola. Populārākie šāda vīna veidi ir šampanietis un Prosecco. Šie vīni ir lieliski piemēroti lietošanai svinībās, taču ir jāatceras, ka tos nevar uzglabāt atvērtus pārāk ilgi.

Šie dzērieni ir karbonizēti, kas nozīmē, ka pēc pudeles atvēršanas, tie ātri vien zaudē savus „burbuļus”. Dzirkstošos dzērienus būs vēl lietojami pēc 1-3 dienām. Atceries! Pirms pasniegšanas pudele vienmēr ir jāatdzesē!

VIDĒJI VIEGLIE VĪNI

Šajos vīnos ir 12.5 – 13.5% alkohola. Visbiežāk sastopamās versijas ir Rosé, Pinot Grigio un Sauvignon Blanc. Šo vīnu dzīvotspēja ir ilgāka – piecas līdz septiņas dienas pēc atvēršanas. Galvenais ir atcerēties tos glabāt ledusskapī ar korķi virsū.

STIPRIE (PIESĀTINĀTIE) VĪNI

Piesātinātie vņi satur vairāk kā 13.5% alkohola. Visbiežāk tie ir sarkanie (piemēram, Shiraz, Cabernet Sauvignon, Malbec un Merlot) , lai gan arī Chardonnay tiek iekļauts šajā kategorijā.

Pēc atvēršanas šos vīnus var uzgabāt 3-5 dienas, ar vienu nosacījumu – atvērtās pudeles tiek uzglabātas vēsā, tumšā vietā un ar korķi virsū. Vēl jāpiemin tas, ka, jo saldāks vīns, jo ilgāk tas glabāsies.

 

Tekstu sagatavoja: Diāna Dieviete/ Avots: Thisisinsider.com

 

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?