3.5 C
Rīga
svētdien, 21 aprīlis, 2024

Kā atpazīt pārpircējus, kuri vēlas no Tevis nopirkt meža zemi pēc iespējas lētāk?

Zīles.lv 12/10/2022 10:05
 

Meža zemes īpašniekiem bieži nākas saskarties ar vietējiem uzņēmējiem (mežu pārpircējiem), kuri vēlas iegādāties īpašumus par iespējami lētāku cenu, kas vairumā gadījumu ir ļoti neizdevīga meža saimniekam. Zīles pieredze rāda, ka vairumā gadījumu meža īpašnieks zaudē 30-50%, ja uzķeras un pārdod īpašumu vietējiem pārpircējiem. Lai Tu nezaudētu no sava īpašuma pārdošanas, lauku īpašumu konsultāciju centrs Zīles.lv piedāvā iepazīties ar vērtīgu informāciju, kā savlaicīgi atpazīt situācijas un pārpircējus, kuri vēlas no Tevis nopirkt meža zemi pēc iespējas lētāk. 

Kādos gadījumos Tu vari saskarties ar meža pārpircēju?

Bieži vien meža saimnieki saskaras ar situāciju, kad nepieciešams ātri pārdot īpašumu, kas paver iespējas pārpircēju aktīvai darbībai. Šāda steiga var rasties dažādu apstākļu ietekmē, piemēram, meža īpašnieka sarežģītas finansiālās situācijas gadījumā, ko pārpircēji var izmantot kā iespēju, lai mudinātu saimnieku steigā pārdot zemi, neiepazīstoties ar situāciju tirgū un neizvērtējot vairākus piedāvājumus. Tāpēc bieži spiediens un steidzināšana no pārpircēju puses liek meža zemes īpašniekiem piekrist sev neizdevīgam darījumam. 

Tāpat arī citās situācijās, kad vēlies pārdot savu meža īpašumu un sāc meklēt pircējus, ar Tevi var sazināties meža pārpircēji, kuri dažkārt pat ar viltus metodēm var panākt neizdevīga darījuma slēgšanu. Nezināšanas un informācijas trūkuma dēļ par meža pirkšanas un pārdošanas jautājumiem zemes īpašnieks var piekrist pārpircēju nosacījumiem. Tāpēc, ja pārdod mežu, lauku īpašumu konsultāciju centrs Zīles.lv, pirmkārt, iesaka nesteigties ar tā pārdošanu un kārtīgi visu apdomāt, jo steigas rezultātā var nākties zaudēt pat 30-50%, un, otrkārt, vērsties pie konsultantiem, kuri ieteiks pareizo ceļu īpašuma pārdošanā vai apsaimniekošanā.

Ir bieži gadījumi, kad šie pārpircēji un nereti arī lielas un atpazīstamas kompānijas var sazināties ar meža īpašniekiem arī tad, ja netiek plānota īpašuma pārdošana. Izmantojot dažādas metodes, saimnieki tiek mudināti un dažkārt pat iebiedēti (piemēram, biedēšana ar straujām cenu izmaiņām, kā rezultātā cena par zemi var samazināties) pārdot savu meža īpašumu.

Kā atpazīt pārpircējus, kuri vēlas pēc iespējas lētāk iegādāties Tavu īpašumu?

Zvani un ierašanās īpašumā

Pat, ja nepārdod savu īpašumu, Tu vari saņemt pēkšņus zvanus no nezināmiem cilvēkiem vai uzņēmumiem ar vilinošu piedāvājumu nopirkt Tavu īpašumu. Meža īpašnieki var saņemt zvanus no vairākiem nezināmiem numuriem, kuri īstenībā ir viena un tā pati kompānija, kas stāsta, ka apzvana visus cilvēkus pēc kārtas, meklējot, kam ir īpašumi. Tāpat šie atjautīgie uzņēmēji var personīgi ierasties pie Tevis mājās ar stāstu, ka tiek zāģēts blakus īpašumā vai ka viņiem pašiem pieder īpašums, tāpēc vēlas pirkt Tavu zemi, lai to apsaimniekotu un lai Latvijas zeme paliktu latviešiem. Protams, visbiežāk tie ir meli, ar kuru palīdzību īpašuma saimnieks tiek mudināts pārdot savu zemi.

Skaistas reklāmas un citi labumi

Meža zemju īpašnieki, meklējot pircējus īpašuma pārdošanas gadījumā, var saskarties ar skaistām un agresīvām reklāmām, kas sola augstākās cenas par hektāru un citus ieguvumus saimniekam, kas visbiežāk ir maldinoša vai nepatiesa informācija. Šīs reklāmas ir tikai ar mērķi iegūt Tavus kontaktus un datus par īpašumu, lai varētu uzsākt “apstrādāšanas” procesu, lai nopirktu Tavu īpašumu pēc iespējas lētāk! Pēdējā laikā šie uzņēmēji ir palikuši sevišķi radoši, solot dažādas balvas – degvielas kartes, mašīnas, ceļojumus un citus labumus. Esi kritisks un aizdomājies, kāpēc kaut kas tāds notiek, vai tās nav lamatas? Galā Tu ceri uzvarēt ceļojumā no tiem, kam pārdevi savu meža īpašumu par 30-50% lētāk!

Pazīstamu cilvēku iesaistīšana

Mazāk izplatītas metodes, ar kuru palīdzību pārpircēji var mudināt saimniekus pārdot savus īpašumus, ir saimniekam pazīstamu cilvēku iesaistīšana, kuri var iedrošināt pārdot zemi konkrētiem uzņēmējiem. Diemžēl var tikt iesaistītas arī dažādas amatpersonas, mērnieki un taksatori, kuri var ieteikt konkrētus uzņēmumus, kas maksā augstākās cenas.

Atpazīstot un izvairoties no šādiem mežu pārpircējiem un uzņēmumiem, varēsi iegūt vismaz par 30% vairāk vai arī saglabāt savu īpašumu, nopelnot vēl vairāk ilgtermiņā. Ja vēlies uzzināt, kā no savas meža zemes iegūt maksimālu ieguvumu, to pārdodot īstajiem gala pircējiem vai viedi apsaimniekojot, sazinies ar Zīles.lv lauku īpašumu konsultantiem.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.