4.7 C
Rīga
piektdien, februāris 23, 2024

Kāds interjers būs modē 2023. gadā?

Bonava Latvija
 

Jau teju vai sataustāmas ir jaunā gada vēsmas, kas nesīs daudz jaunu atklājumu un pārsteigumu visās dzīves jomās – arī mājokļu iekārtojumā. Vadošā nekustamo īpašumu attīstītāja “Bonava Latvija” eksperti apkopojuši galvenos interjera dizaina modes strāvojumus, kas ienāks mūsu ikdienā 2023. gadā. Īsumā – labsajūta būs galvenais dizaina virzītājspēks, un jebkuras telpas galvenais uzdevums nākamgad būs kļūt par ērtu, relaksējošu oāzi tās iemītniekiem. 

Ilgtspējīgs dizains

Tāpat kā daudzās citās nozarēs, arī interjera dizainā vērojami nerimstoši centieni kļūt ilgtspējīgākiem un samazināt savu nospiedumu uz vidi un radīto atkritumu daudzumu, nevis to vairot. Tāpēc sagaidāms, ka 2023. gadā pieaugs interese par tekstilizstrādājumiem, tapetēm, lampām un aksesuāriem, kas nonākuši otrreizējā apritē vai tiek ražoti no pārstrādātiem materiāliem. Ja vēlies iet līdzi laikam, īstos interjera dārgumus meklē šķūņos un bēniņos, second hand veikalos, krāmu tirdziņos, antikvariātos un pie ražotājiem, kas izmanto otrreizējās izejvielas. Tas būs ne tikai videi draudzīgs solis, bet arī iespēja papildināt savu interjeru ar unikāliem, oriģināliem priekšmetiem.

Joprojām aktuāli būs dabiski materiāli. Ja ar rotangpalmu, bambusu, koku vai linu ir pazīstams ikviens, kam rūp videi draudzīgs mājokļa iekārtojums, 2023. gadā ir vērts pievērsties ne mazāk ilgtspējīgiem materiāliem, kuri tomēr nav īsti novērtēti – piemēram, korķim un alumīnijam. Tie ir salīdzinoši lēti, viegli pieejami un ērti pārstrādājami materiāli. Lai telpa neizskatītos sterila, alumīniju ieteicams kombinēt ar koku vai korķi, kuru siltie toņi un faktūras līdzsvaros metāla vēso eleganci.

Zemes toņi un aizraujošais brūnais

Balts, pelēks, visu toņu brūnie un rāmi zaļie toņi, saulrieta krāsas akcentam – 2023. gadā sevi pārliecinoši piesaka zemes toņi. Brūnā krāsa nebūt nav vienmuļa vai nomācoša. Brūnā krāsa ir nomierinoša, viesmīlīga, eleganta un mazliet noslēpumaina, turklāt var lepoties ar plašu toņu spektru, kura krāšņākie dārgakmeņi ir piesātinātie, tumšie šokolādes toņi. Caurcaurēm balti interjeri zaudē popularitāti, dodot priekšroku intīmākai, klusinātai videi, un te brūnā krāsa ir neaizstājama. Turklāt tā pārsteizoši labi iederas dažādos stilos – no tradicionālā līdz modernajam.

Lai interjers nekļūtu neitrāli vienmuļš, saulainus akcentus palīdzēs radīt saulrieta toņi – no sārtā līdz violetajam, īpašu uzmanību pievēršot dzintara un uguns liesmu atturīgi dzeltenajiem, kas sevišķi iespaidīgi izskatīsies kopā ar klusinātu salvijas zaļo un siltām koksnes nokrāsām. Kaut arī krāsu institūts Pantone savu gada krāsu parasti izziņo tikai decembrī, eksperti lēš, ka 2023. gadā godā tiks celts Digital Lavender – lavandas tonis, radniecīgs aizejošā gada krāsai Very Peri, kas brīnišķīgi iederas saulrieta krāsu paletē. Tikmēr interjera dizaina uzņēmumi visā pasaulē arvien biežāk vērš skatienus uz dažādiem dzeltenajiem un zeltainajiem toņiem. 

Pamanāmi aksesuāri

Vai tās būtu liela izmēra dizaina lampas, oriģināli keramikas trauki vai neparasti suvenīri no ceļojumiem, 2023. gadā interjera modē būs individualitāte, oriģinalitāte un lietas, kas piesaista skatienu. Ir laiks celt gaismā un likt goda vietā ģimenes mantojumu, vintagepriekšmetus, unikālas mēbeles un dekorus.

Tas nenozīmē, ka mājoklis jāpārvērš par muzeju. Gudra vecu un jaunu lietu kombinēšana izcili papildinās arī mūsdienīgu interjeru. Reizēm mazs misiņa rokturis, senlaicīga karte pie sienas vai īstajā nodiluma pakāpē nobružāts pinums ir tas, kas piešķir telpai raksturu un rada pabeigtības sajūtu. 

Tapešu apmales un viļņotas līnijas 

Tapešu apmales – interjera elements, kas līdz mūsdienām izdzīvojis kopš 18. un 19. gadsimta, – agrāk bija veids, kā paslēpt sienu nepilnības, taču tagad piešķir interjeram krāsu un raksturu. Tās palīdz izcelt arhitektūras elementus un piešķir rotaļīgumu kopējam dizainam, iepludinot telpā smalkus rakstus vai kontrastējošas krāsas. 

Visas dizaina tendences cikliski atgriežas, un šobrīd arvien biežāk redzamas atsauces uz 20. gadsimta sākuma interjeriem. Tapešu apmales, trafareti, sienu gleznojumi atbalso jūgendstila un Art Deco periodu.

Savukārt tapešu modē ienāk viļņotas, izliektas līnijas. Pieaugot māju kā komforta zonas un drošības salas nozīmei, pieaug arī vēlme pēc krāsām, rakstiem, materiāliem un formām, kas sniedz emocionāla patvēruma sajūtu. Viļņotas līnijas atgādina ūdeni, kas simbolizē emociju pasauli, mātes klēpi, mieru, relaksāciju un dzīvību. 

Joprojām modē būs arī mēbeles ar izliektām līnijām un noapaļotiem stūriem. Bet 1970-tie gadi, kas lielā mērā noteica 2022. gada interjera tendences, iedvesmo joprojām, mudinot kombinēt apaļu paklāju ar mēbelēm, kurās dominē liektas līnijas.

 

1 KOMENTĀRS

  1. Jā, viss vecais nāk modē! Par vintage priekšmetiem, ja mājās ir kāda veca lampa, tad to var forši uzfrišināt un izcelt ar deko spuldzi. Pati nopirku deko spuldzi un strāvas vadu vintage stilā, bet ja mājās jau kas līdzīgs ir, tad vars izdoties superīgs gaismas dekors. Šeit būs links uz veikaliņu, kur pirku- https://karm.lv/precu-kategorija/apgaismojums/dekorativais-apgaismojums/dekorativas-spuldzes-un-piederumi/ Žēl, ka nevaru pievienot bildi ar savu lampu.

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here