17.5 C
Rīga
ceturtdien, 13 jūnijs, 2024

Mūžībā aizgājis Deivids Brauns

 

Ar skumjām paziņojam, ka 1.februārī 93 gadu vecumā pēc ilgas slimības savās mājās Manhetenā miris filmu producents Deivids Brauns, kas vairāk kā piecdesmit gadus bija precējies ar žurnāla "Cosmopolitan" ilggadējo redaktori Helēnu Gērliju Braunu.

Deividam Braunam sešdesmit gadu garumā bijusi leģendāra karjera filmu producēšanas jomā – viņš ir bijis nominēts "Oskara" balvai par labāko filmu četras reizes: par Spīlberga trilleri "Jaws" ("Žokļi"), Sidneja Lūmeta drāmu "The Verdict" ("Spriedums"), "A Few Good Men" ("Daži labi vīri") un "Chocolat" ("Šokolāde").

Pirms Holivudas filmu industrijas iekarošanas 1951.gadā Deividam Braunam bija ļoti veiksmīga žurnālista karjera – ieskaitot  atbildīgā redaktora amatu žurnālā "Cosmopolitan". Tieši pagājušā gadsimta 60. gados meklējami "Cosmopolitan" panākumu pirmsākumi, kad Helēna Gērlija Brauna radīja "Cosmo meiteni". "Cosmopolitan" no necila interešu žurnāla ne vien kļuva par visvairāk pirkto mēneša žurnālu, bet arī veicināja sociālas pārmaiņas, iedrošinot jaunas sievietes tiekties pēc visa, ko tās vēlas savā dzīvē.

Deivids Brauns producējis arī Brodvejas mūziklus – "The Sweet Smell of Success" 2002.gadā un "Dirty Rotten Scoundrels" 2005.gadā, kas abi bijuši nominēti "Tony" balvai kā labākie mūzikli. Kā radošs rakstnieks viņš ir bijis arī autors vairākām grāmatām, ieskaitot 2006.gadā izdoto "Brown's Guide to the Good Life Without Tears, Fears or Boredom".

Mēs esam ļoti pagodināti, ka žurnālam "Cosmopolitan" ir bijusi tik vienreizēja iespēja strādāt kopā ar Deividu un ka viņa darbi turpinās iepriecināt cilvēkus visā pasaulē.

helen_gurlydavid_brown_645Foto: Bulls Press

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Iepriekšējais rakstshere i come
Nākamais rakstsIepazīsties ar “Gold Icone”!