Plānu un retu matu īpašnieces zina, ka jebkurš nepareizi izvēlēts matu kopšanas līdzeklis situāciju padara vēl sliktāku. Šādiem matiem ir nepieciešamas īpašas rūpes. Sākot jau ar saudzīgu ķemmēšanu un beidzot ar matu barošanu bez noslogošanas. Pareizas rūpes piešķirs matiem tik nepieciešamo apjomu un spēkus, kā arī pasargās no pastiprinātas lūšanas.

Šampūnu ir jāizvēlas rūpīgi, nosakot, kāds ādas tips ir uz matainās galvas daļas. Vislabāk būtu izvēlēties līdzekli, kuram piemīt barojošas īpašības, kuru sastāvā ir arī keratīns un proteīns.

Speciālie, attīrošie līdzekļi ar laiku padarīs matu struktūru gludu, vizuāli mats šķitīs resnāks, bet kopēja matu rota – apjomīgāka. Kas attiecas uz balzamiem un kondicionieriem, tad labāk būtu atteikties no to lietošanas, jo lielākā to daļa matus padara tikai smagākus (un plānu matu gadījumā tas nav vajadzīgs). Pēc šampūna lietošanas labāk izmantot dabiskus līdzekļus un matu maskas, kuru sastāvā ietilpst dažādi ārstnieciskie augi – nātre, kumelīte, salvija, dadzis.

Izvēloties matu veidošanas līdzekļus, būtu ieteicams pievērst uzmanību šādām lietām:

-tie nedrīkst piešķirt matiem smagumu un „salīmēt” tos;

-nevajadzētu izvēlēties vasku vai gēlu;

-nevajadzētu izmantot lokšķēres un taisnotājus;

-fēna izmantošanu jāsamazina līdz minimumam.

Nevajadzētu uzkasīt matus. Lai izveidotu dabīgas lokas, neizmantojot karstos palīglīdzekļus, matus var izmazgāt vakarā un iet gulēt ar sapītu bizi.

Matu ķemmēšanai labāk izmantot ķemmi, kas veidota no dabīgiem sariem. Metāla vai plastmasas sari bieži vien plēš un traumē matus, tāpēc tādas labāk neizmantot.

Matu augšana uzlabojas, ja tiek uzlabota asinsrite galvas ādā, tāpēc viegla masāža matu mazgāšanas laikā nāks tikai par labu.

 

Autors: Dieviete.lv

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?