-11.2 C
Rīga
sestdien, decembris 10, 2022

Kā pareizi mazgāt matus

 

Matu mazgāšana ar šampūnu ir viena no vissvarīgākajām higiēnas procedūrām, kura ietekmē ne tikai galvas ādas izskatu, bet arī matu veselību. Tādēļ jums jāzina, kā pareizi mazgāt matus, lai nekaitētu tiem.

Matus mazgājiet ar vēsu ūdeni

Sievietes mazgājoties bieži izmanto tieši karstu ūdeni. Tas var būt noderīgs ķermenim, taču galvas ādai un matiem karsts ūdens nav ieteicams. Karsts ūdens izraisa galvas ādas poru atvēršanos, izraisot matu folikula izkrišanu. Tāpēc, lai novērstu matu izkrišanu, ir nepieciešams mazgāt matus ar vēsu ūdeni.

Nemazgājiet matus ar šampūnu pilnā to garumā

Ir zināms, ka vairāk nekā puse no daiļā dzimuma pārstāvēm dod priekšroku mazgāt ar šampūnu ne tikai matu saknes un galvas ādu, bet arī visus matus pilnā to garumā. Bet tas var ievainot matu struktūru un tas novedīs pie matu galu šķelšanās.

Matu kondicioniera izmantošana

Kondicionieris, atšķirībā no šampūna, gluži pretēji ir jālieto visam matu garumam. Tas var padarīt matus gludākus. Tomēr to lietojot pārmērīgi, tas var arī atņemt matiem apjomu un var izraisīt blaugznas. Matu kondicionieris jālieto katru reizi, kad mazgājiet matus.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here