3.5 C
Rīga
sestdien, februāris 24, 2024

Selēnas Gomesas dzīves un karjeras līkloči: attiecības ar Bīberu, nieres pārstādīšana un rekordliels sekotāju skaits “Instagram”

FOX International Channels
 

Amerikāņu aktrises un dziedātājas Selēnas Gomesas privātās dzīves un karjeras līkločiem seko rekordliels “Instagram” lietotāju skaits – 429 miljoni cilvēku visā pasaulē – gaida katru viņas ierakstu, kas padara 31 gadu veco slavenību par vispopulārāko sievieti šajā sociālajā medijā, vēsta kanāls “FX Life”. 

Gomesas popularitāti veicina tas, ka viņa neslēpj no publikas nedz problēmas ar mentālo, nedz fizisko veselību un labprāt dalās ar teju visu, kas notiek viņas dzīvē. Atšķirībā no citām zvaigznēm, kas algo speciālistus, Selēna apgalvo, ka pati uztur savus sociālo mediju kontus, jo tas ļauj viņai būt “patiesai ar faniem”. Jāatzīmē, ka vietnē “TikTok” viņai seko 59 miljoni lietotāju, bet “X” – 66,5 miljoni. 

Selēna strādā kopš agras bērnības, viņai bija tikai desmit gadi, kad viņa saņēma pirmo lomu bērnu seriālā “Bārnijs un draugi”. Taču pasaules slavu viņai atnesa piedalīšanās “Disney” studijas seriālā pusaudžiem “Veiverlijas burvji”. Viņa nekad neslēpa, ka nevēlas būt tikai tīņu zvaigzne un vēlas filmēties pie nopietniem režisoriem. Tas arī notika – viņa kopā ar Timotiju Šalamē 2019. gadā piedalījās Vudija Alena filmā “Lietaina diena Ņujorkā”.

Nu jau vairākus gadus Selēna atveido šarmanto amatierdetektīvi Meiblu, kas kopā ar kaimiņiem izmeklē noziegumus populārajā seriālā “Tikai slepkavības ēkā”. Seriāls, sākot ar 29. janvāri, būs skatāms arī Latvijā, kanālā “FX Life”. Gaidot pirmizrādi, kanāls “FX Life” aicina tuvāk iepazīties ar Selēnu Gomesu, kā arī viņas dzīves un karjeras līkločiem! 

Nosaukta par godu superzvaigznei

Selēna Mērija Gomesa ir dzimusi 1992. gada 22. jūlijā Teksasas štatā. Viņas tēvs Rikardo ir meksikāņu izcelsmes, savukārt mamma Mendija – itāļu. Kad Selēna piedzima, viņas mātei bija tikai 16 gadi. Vecāki nosauca meitu par godu meksikāņu superzvaigznei Selēnai  Kvintanilu Peresai, kas bija pazīstama vienkārši kā Selēna. Jāpiebilst, ka 1995. gadā dziedātāju nošāva garīgi nelīdzsvarots pielūdzējs.

Gomesas vecāki izšķīrās, kad meitenei bija pieci gadi, un viņa palika dzīvot kopā ar mammu, kurai bija finansiālas grūtības. Māte vēlāk atcerējās, ka abas ar mazo meitu bieži vien pārtika no makaroniem, jo tas bija vienīgais, ko viņas varēja atļauties no vietējā lēto preču veikala. Taču Selēna ir pateicīga mammai par visu, ko viņa darīja viņas labā. “Viņa manis dēļ ziedoja visu, strādāja vienlaikus trīs darbos, atbalstīja mani it visā,” stāstīja dziedātāja un aktrise kādā intervijā. 

Zvaigzne no bērna kājas 

Kad Selēna bija maza, viņas mamma piedalījās reklāmas rullīšu un mūzikas videoklipu uzņemšanā, kā arī spēlēja nelielas lomas vietējā teātrī. Bieži vien mēģinājumos viņai līdzi bija arī meita. Vienā no tādām reizēm, kad Selēnai bija seši, septiņi gadi, Mendija sapratusi, ka meita ies viņas pēdās un arī reiz būs aktrise. Māte piedāvāja pieteikt Selēnu teātra nodarbībām, taču meitene paziņoja, ka grib būt televīzijas aktrise. 

2002. gadā, kad Selēnai bija desmit gadi, viņa tika pie pirmās lomas seriālā “Bārnijs un draugi”. To viņa spēlēja nākamos divus gadus, līdz producenti izlēma, ka viņa ir “par vecu” savai lomai. Pēc tam Gomesai bija nelielas epizodes “Spiegu bērnos 3” un televīzijas filmā “Volkers, Teksasas reindžeris”, kura tika uzņemta pēc populāra seriāla motīviem. 

Pavisam īpaša bija viņas parādīšanās pusaudžu seriālā “Zaka un Kodija lieliskā dzīve”. Proti, Selēnai bija 12 gadi, un viņas dzīves pirmais skūpsts notika pēc scenārija ar šobrīd labi pazīstamu aktieri Dilanu Sprausu. 

Selēnas karjeras izrāviens notika, pateicoties galvenajai lomai seriālā “Veiverlijas burvji”. Tas stāstīja par pusaudžiem, kas apveltīti ar maģiskām spējām. Pēc šīs lomas viņa piedalījās daudzu citu jauniešu filmu un seriālu uzņemšanā, kas padarīja viņu par tīņu elku visā pasaulē.  

Paralēli aktrises karjerai Selēna pievērsās arī dziedāšanai, un arī šajā jomā guva lielus panākumus. Šobrīd viņas kontā ir trīs mūzikas albumi un vairāk nekā 6,5 miljoni pārdotu ierakstu. Pēdējais albums “Rare” laists klajā 2020. gadā. Tajā ir arī dziesma, kas veltīta attiecībām ar popzvaigzni Džastinu Bīberu. 

Džastins Bībers un citi vīrieši Selēnas dzīvē

Džastins un Selēna pirmo reizi satikās 2009. gadā, kad viņam bija 16, bet viņai – 17 gadi. Abas jaunās slavenības iepazinās viens ar otru ar savu menedžeru starpniecību. “Viņa menedžeris piezvanīja manai mammai, kura bija mana menedžere,” – par attiecību sākumu vēlāk stāstīja Selēna.

Teju divus gadus abi slepus tikās, bet pirmo reizi sabiedrībā kā pāris izgāja 2011. gadā žurnāla “Vanity Fair” ballītē pēc “Oskaru” pasniegšanas ceremonijas. Viņu attiecībām sekoja fani visā pasaulē un ik soļa jauniešus pavadīja paparaci. 2014. gadā sekoja pirmā šķiršanās, tad Džastins un Selēna vairākas reizes atjaunoja attiecības, līdz 2018. gadā beidzot izšķīrās uz visiem laikiem. Īsi pēc tam dziedātājs apprecēja viņa un Selēnas kopīgo draudzeni Heiliju Boldvinu. 

Selēnai bijušas attiecības ar daudziem slaveniem vīriešiem, tostarp ar “Krēslas” zvaigzni Teiloru Lautneru, mūziķiem The Weeknd un Edu Šīranu, aktieri Orlando Blūmu un citiem. Pašlaik viņa ir laimīga kopā ar producentu Beniju Blanko, ar kuru kopā apmeklēja “Zelta Globusa” balvas pasniegšanas ceremoniju. 

Selēna bija nominēta prestižajai balvai par lomu seriālā “Tikai slepkavības ēkā”, taču zelta statueti tovakar nesaņēma. Tomēr viņa nebēdājās un publicēja “Instagram” īso stāstu, kur redzama kopā ar Beniju un parakstīja – “Es vinnēju”.

Niere kā dāvana no labākās draudzenes 

2017. gadā, kad Selēnai bija 25 gadi, kļuva zināms, ka aktrise un dziedātāja pārcietusi nieres pārstādīšanas operāciju. Tā bijusi nepieciešama, lai cīnītos ar retu saistaudu autoimūno slimību – sarkano vilkēdi. Jāpiebilst, ka operācija nenotika gludi, proti, plīsa artērija un bija nepieciešama papildu operācija, lai izveidotu jaunu artēriju no Selēnas kājas vēnas. 

Sarkanās vilkēdes pamatcēloņi joprojām nav līdz galam izpētīti, taču ir zināms, ka to izraisa līdzsvara zudums organisma imūnsistēmā. Tai ir vairāki raksturīgi simptomi, ar kuriem saskārusies arī Selēna. Proti, sāpes locītavās, izsitumu veidošanās, nogurums, drudzis un citi. To, ka viņai veikta operācija, dziedātāja un aktrise paziņojusi “Instagram”. 

Viņa toreiz arī publicējusi foto no slimnīcas, kurā redzama kopā ar savu labāko draudzeni aktrisi Frensiju Raisu. Viņa bijusi nieres donore. Frensija vēlāk stāstīja, ka pēc operācijas saņēmusi īsziņu no Selēnas, kurā viņa atzinās, ka ļoti “baidījās, ka var nomirt”.

Pēc operācijas kādu laiku abas bija nešķiramas, taču pirms dažiem gadiem iznākušajā dokumentālajā filmā “My Mind & Me” par viņas dzīvi Selēna paziņojusi, ka viņai ir tikai viena draudzene šovbiznesā, un tā esot Teilore Svifta.

Cīnās ar depresiju un nebēdā par svaru 

Selēna arī atklājusi savu cīņu ar depresiju, kā arī to, ka viņai diagnosticēti bipolārie traucējumi. Cilvēkiem, kuriem ir šādi traucējumi, raksturīgas straujas garastāvokļa svārstības, kad pacilāts noskaņojums mijas ar depresiju. 

Selēna arī jau daudzus gadus apmeklē psihoterapeitu, kas viņai palīdz tikt galā ar slavas nastu un citām problēmām. 

Jāatzīmē, ka Selēna pēc orgāna pārstādīšanas lieto spēcīgus medikamentus, kā rezultātā krietni pieņēmusies svarā. Par to viņu kritizē interneta troļļi un citi nelabvēļi. Tomēr viņa saka, ka veselība ir pirmajā vietā: “Es nekad nebiju un nebūšu tieva, kā modele, un tas ir labi”, saka māksliniece.

Savā karjerā Selēna bijusi vēstnese  daudzu zīmolu precēm, tādām kā “Pantene” matu kopšanas līdzekļi, “Nike” sporta preces, “Coca Cola” dzērieni un daudzi citi. Jāpiebilst, ka viens reklāmas ieraksts viņas “Instagram” kontā reklāmdevējiem izmaksā ap 1,5 miljonu ASV dolāru. Viņai arī pašai pieder kosmētikas zīmols “Rare Beauty”, kā arī smaržu un apģērbu līnija. 

Patīk noziegumu izmeklēšana 

Par spīti veselības problēmām un drāmām personīgajā dzīvē Selēna nekad nav pametusi novārtā karjeru. 2017. gadā viņa bija producente ļoti populārajam jauniešu seriālam “Trīspadsmit iemesli” un vairākām filmām. Viņai ir arī pašai savs kulinārijas šovs “Selēna un šefpavāri”, kurā viņa savās mājās gatavo ēdienus kopā ar kulinārijas zvaigznēm. 

Šobrīd viņa ir seriāla “Tikai slepkavības ēkā” izpildproducente, kā arī spēlē vienu no galvenajām lomām. Viņas varone ir māksliniece un amatierdetektīve Meibla Mora, kura kopā ar kaimiņiem izmeklē kādā prestižā namā Ņujorkā notikušo noziegumu. Kaimiņu lomās – divi komiķi veterāni Stīvs Mārtins un Mārtins Šorts.

Tā kā arī īstajā dzīvē Selēnai patīk noziegumu izmeklēšanas raidījumi un “true crime” raidieraksti, ar šo “hobiju” bija nolemts papildināt topošā seriāla varones tēlu un sižetu kopumā. Jāpiebilst, ka neilgi pirms viņai piedāvāja Meiblas lomuseriālā Selēna kopā ar mammu bija apmeklējusi trīs dienu pasākumu “true crime” faniem, kurā šā žanra fani izmeklē kādu noziegumu.  

Sākumā Selēnas ekrāna partneri, kas ir vairāk nekā 40 gadus vecāki par viņu, bažījās, ka viņiem nāksies strādāt kopā ar kaprīzu “princesi”, taču jau pēc pirmajām filmēšanas dienām Mārtins un Šorts ir novērtējuši, ka viņa vienmēr ierodas filmēšanas laukumā laikus, kā arī vienmēr zina savu tekstu un uzvedas ļoti profesionāli. 

Selēna savukārt ir sajūsmā par sadarbību ar kolēģiem, kurus sauc par saviem labajiem onkuļiem, kuriem var prasīt padomus par darbu un kopā pasmieties filmēšanas starplaikā. 

Arī “Hulu” skatītāji ir novērtējuši šo neparasto trijotni, jo “Tikai slepkavības ēkā” ir skatītākais šīs straumēšanas platformas seriāls. Tā panākumu atslēga ir intriģējošais un pavērsieniem bagātais sižets, un, protams, lieliskie aktieri galvenajās lomās. Otrā plāna lomās skatītāji arī redzēs zvaigznes. Proti, seriālā ir filmējusies pat leģendārā Merila Strīpa! 

Pirmajā sezonā, kas pirmo reizi būs skatāma lineārajā televīzijā, sākot ar 29. janvāri, kanālā “FX Life”, ir desmit sēriju, taču tas ir tikai sākums – pašlaik jau ir nofilmētas vēl divas sezonas. Taču arī tas nav viss –  “Tikai slepkavības ēkā” ir pagarināts arī uz ceturto sezonu! 

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here