4 C
Rīga
piektdien, februāris 23, 2024

Vai esi atkarīga no Facebook?

 

Vai tu ļoti mīli sociālos tīklus? Tik ļoti, ka pat esi gatava atteikties no īstās dzīves, pavadīdama internetā lielāko daļu laika?! Par šo šķietami šokējošo jautājumu nav jābrīnās – pētījumi liecina, ka arvien vairāk jaunu cilvēku ir gatavi atsacīties no labām lietām (pat no seksa!), lai atbildētu, piemēram, uz kādu Facebook ierakstu vai vēstuli. Izlasi, kas mums par to sakāms!

 

Izrādās, ne tikai erotisku mirkļu laikā mēs esam gatavi pārtraukt iesākto, lai ieietu kādā no sociālo tīklu profiliem. Kādā pētījumā izpētīts, ka vairāk kā puse respondentu darba laikā sērfo internetā, 41% to dara, skatoties televizoru, savukārt 33% to dara gultā. Tāpat daži no aptaujātajiem atzina, ka viņi sēž sociālajos tīklos maltīšu laikā, vannasistabā un iepirkšanās laikā.

 

Gadsimtā, kad 140 zīmju ieraksti ir aizvietojuši telefonsarunas un sociālā dzīve norisinās tikai Facebook, e-pastu un sms ietvaros, varam atzīt, ka vairs neprotam ilgi koncentrēt uzmanību uz konkrētu lietu. Ar šiem modernajiem uzmanības novērsējiem mēs pēkšņi vairs nespējam fokusēties tikai uz vienu lietu ilgāk par 10 minūtēm. Galu galā – mums taču ir bijušie, kuri jāizseko Draugos un Facebook, pilnīgi nenozīmīgi sīkumi, kas jāietvīto un slavenību baumu portālu linki, kas noteikti jāiesaka arī saviem draugiem…

 

Nav noslēpums, ka daudzas no mums vairs nespēj vienkārši apsēsties uz dīvāna un palasīt kādu grāmatu ilgāk par pāris minūtēm – galu galā, tā vietā mēs taču varam ietvītot, apskatīt, ko draugi sarakstījuši Facebook, pasūtīt picu ar aplikācijas palīdzību un nolādēt mūziku. Un to visu – vienā laikā! Nenovēršami rodas jautājums – kā gan ar šādu dzīvesveidu un ieradumiem mēs varam veltīt pietiekami lielu uzmanību savām attiecībām?

 

Taču tas nav viss. Sociālie tīkli rada arī slimīgu greizsirdību. Piemēram, ja kāda no tavām draudzenēm nepārtraukti tvīto par savu lielisko vīrieti un fantastiskajām lietām, ko viņš veltījis savai sievietei (dārgs ceļojums, rožu kalns, smalkas vakariņas… tu noķēri ideju), nenovēršami arī tu aizdomājies – kur ir TAVS ekstravagantais ceļojums un kā ar rozēm, kuras esi pelnījusi arī TU?! Un vēlāk tavs vīrietis kļūst par šo negāciju upuri. Protams, arī tu esi pelnījusi smalku palutināšanu, bet ja tas tev nepieciešams tikai skaudības dēļ…?

 

Vai mums tiešām vienmēr vajag 300 sekotāju atbalstu pirms kāda nopietna lēmuma paveikšanas? Un vai nepārtrauktā sevis salīdzināšana ar citiem Twitter ierakstu dēļ  novedīs pie tā, ka mēs nekad nebūsim tā pa īstam laimīgas? Noslēgumā varam teikt, ka reizēm mums vienkārši jāatslābst, jāatradinās no sarkastiskajiem #haštagiem un jāvērš savu uzmanību uz dzīviem cilvēkiem un reāliem notikumiem.

 

Cik Twitter/Facebook/Draugiem.lv atkarīga esi tu? Vai tavas attiecības kādreiz ir cietušas nepārtraukto ierakstu un sociālo tīklu mānijas dēļ?

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Iepriekšējais rakstsKrūšu palielināšana?
Nākamais rakstsNokrāsoju matus – nepatīk!