-9 C
Rīga
trešdien, janvāris 20, 2021

“Homo Novus” kļūst par skatītāko simtgades filmu un dodas uz Ameriku

 

Pārsniedzot 77tūkstošus skatījumu, “Homo Novus” kļuvusi par skatītāko Latvijas simtgades filmu, apsteidzot tādas populāras filmas kā “Vectēvs, kurš bīstamāks par datoru” un “Paradīze `89”. Vienlaikus “Homo Novus” filma pamanīta arī otrpus okeānam un decembra sākumā būs skatāma uz lielajiem ekrāniem ASV – Baltijas simtgadei veltītajā Bostonas Baltijas filmu festivālā un Amerikas Filmu Institūta organizētajā “European Union Film Showcase” filmu programmā.

 Pēc Nacionālā Kino centra sniegtās informācijas šī gada pirmajos desmit mēnešos 5 no 10 skatītākajām filmām bija latviešu filmas, kas ir nebijis gadījums.

“Homo Novus” panākumus komentē Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma:“Priecājos ar kultūrvēsturiskām atsaucēm piepildītās, vitālās, optimistiskās filmas Homo Novus, kas turklāt ir arī latviešu literatūras klasikas ekranizācija, panākumiem. Homo Novus jau ir kļuvusi par visskatītāko programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei darbu, īsā laikā, sasniedzot 77tūkstošus skatītāju. Filmai ir iespējas kļūt  par šā gada skatītāko Latvijas filmu, ņemot vērā tās popularitātes dinamiku.”

Jau šīs nedēļas nogalē filma būs skatāma arī īpašos seansos Amerikā. Vispirms 25.novembrī tā būs skatāma Baltijas simtgadei veltītajā Bostonas Baltijas filmu festivālā. Savukārt 1. un 7.decembrī tā tiks rādīta prestižajā Amerikas Filmu Institūta rīkotajā “European Union Film Showcase” filmu programmā Vašingtonā. Eiropas filmu kvalitāte un daudzveidība šajā filmu programmā tiek izcelta jau 31.gadu pēc kārtas un šogad tajā tiks izrādītas 49 Eiropas izcilākās filmas. Starp tām sastopama arī pasaulē atzītā režisora Paolo Sorentīno jaunā filma Loroun poļu režisora Pavela Pavlikovska meistardarbs no Kannu konkursa programmas –Aukstais karš (Cold War), kā arī vairākas citas Kannu festivāla laureātes – Diamantino, Dogman, Girl u.c. Divpadsmit no programmā iekļautajām filmām šogad nominētas arī Amerikas Kinoakadēmijas balvai nominācijā “Labākā filma svešvalodā”.

“Visai filmas komandai ir liels prieks un lepnums par to, ka “Homo Novus” ir ticis pamanīts arī otrpus okeānam. Filmas atrašanās “European Union Film Showcase” filmu programmā viennozīmīgi ir liels gods, jo tajā atrodamas vairāku režisoru filmas, kuri sevi pasaulē jau ir pierādījuši iepriekš, saņemot augsta ranga apbalvojumus,” iespaidos par filmas sasniegumu dalās “Homo Novus” producents Ivo Ceplevičs. “Homo Novus” pozitīvi tika novērtēts arī Lielajā Kristapā – Liene Rolšteina tika atzīta par labāko kostīmu mākslinieci, kā arī filma saņēma “Rīgas nami” īpašo balvu kā skatītākā filma.

Filmu “Homo Novus” Rīgā joprojām iespējams noskatīties Forumcinemas “Kino Citadele”, “Multikino”, “Cinamon Alfa”, “Splendid Palace” un “Kino Bize”, kā arī kinoteātros ārpus Rīgas – “Cinamon Balle” Liepājā, “Gaisma” (3D Cinema) Valmierā, Vidzemes koncertzālē Cēsīs un kinoteātrī Kuldīgā, tostarp dažādos kultūras centros visā Latvijā.

Spēlfilmas scenāriste un režisore ir Anna Viduleja, kura jau sen loloja ideju par Anšlava Eglīša romāna ekranizāciju. „Homo Novus” galvenajā lomā debitē jaunais aktieris Igors Šelegovskis, lomās ir Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis, Aurēlija Anužīte-Lauciņa, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Ģirts Krūmiņš, Ģirts Ēcis un citi. Komēdijā filmējušās arī citas sabiedrībā pazīstamas personas, piemēram, Kaspars Kambala, Intars Busulis un Andrejs Žagars.Filmas veidotāju vidū ir arī operators Jānis Eglītis, galvenais mākslinieks Kirils Šuvalovs (Krievija), scenārija līdzautore Maurīna Tomasa (Apvienotā Karaliste), producenti Ivo Ceplevičs, Jānis Kalējs un Sergejs Berdičevskis.

Spēlfilmu „Homo Novus” finansiāli atbalsta Nacionālais kino centrs, Valsts kultūrkapitāla fonds un tirdzniecības centrs „Galerija Centrs”. Filma tapusi studijā „Film Angels Productions”, palīdzību un atbalstu snieguši „BBrental”, SDG, „Vairāk saules”, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Mākslas akadēmija, Latvijas Antīko automobiļu klubs, Rīgas Motormuzejs, „Latvijas Mobilais telefons”, Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, „Valsts nekustamie īpašumi”, „Altum”, SIA „Vaļņu nams 11”, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, „iDeal”, Liepājas Valsts 1. ģimnāzija, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola, „Latvijas dzelzceļš”, Latvijas Nacionālā opera un balets, LU Botāniskais dārzs, Astrīde Peka-Skulme, Stīna Skulme-Balode un citi. Filmas izplatītājs Latvijā ir uzņēmums „ACME Film”.

Autors: ACME Film

24.11.2018.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!