Starptautiskajā teātra dienā, 27.martā, Eduarda Smiļģa Teātra muzejā ikgadējo izcilības balvu saņems aktieri Elīna Vāne un Arturs Krūzkops, kā arī baletdejotāja Maruta Grosberga-Taubere, aģentūru LETA informēja Latvijas teātra darbinieku savienības (LTDS) pārstāve Undīne Preisa.

Lilitas Bērziņas balvu par izcilu, spilgtu aktierdarbu iepriekšējo sezonu laikā saņems Valmieras drāmas teātra aktrise Elīna Vāne. Pērn viņa atveidoja Annu, Kļaviņmāti un Edi izrādē “Vidzemnieki”, ko iestudēja Indra Roga. Tāpat aktrise iejutās titullomā Viestura Kairiša iestudējumā “Baladīna”, Donnu Annu režisora Sergeja Ščipicina izrādē “Mazās traģēdijas”, kā arī lomas citās izrādēs.

Harija Liepiņa balva tiks piešķirta Latvijas Nacionālā teātra aktierim Arturam Krūzkopam par spožām un profesionāli augstvērtīgi nospēlētām lomām pēdējo pāris sezonu laikā. LTDS aktiera apbalvošanu pamato ar viņa atveidotajām lomām Raiņa izrādē “Uguns un nakts”, Valtera Sīļa “Pēc beigām”, Henrika Ibsena “Pērs Gints”, Kirila Serebreņņikova “Tuvā pilsēta”, Rūdolfa Blaumaņa “Trīnes grēki”, Antipa Oskara Vailda/Riharda Štrausa “Salome”, kā arī Vladislava Nastavševa iestudējumos “Idiots” un “Trīs māsas. Refleksija”.

Savukārt Helēnas Tangijevas-Birznieces balvu par mūža ieguldījumu baleta mākslā un pedagoģijā Latvijas Profesionālā baleta asociācija pasniegs Marutai Grosbergai-Tauberei, kura skatuves vārdā atpazīstama kā Maruta Dinga. Māksliniece absolvējusi Rīgas horeogrāfijas vidusskolu 1960.gadā. Mācījusies pie baleta pedagogiem Valentīna Bļinova un Marinas Sizovas. Laikā no 1960. līdz 1980.gadam viņa bija Latvijas Nacionālās operas baleta soliste, bet no 1992. līdz 2010.gadam bijusi Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas klasiskās dejas pedagogs.

Dinga skatītājiem palikusi atmiņā ar izcili tehniski izpildītām lomām Pētera Čaikovska klasiskajos baletos “Gulbju ezers”, “Riekstkodis” un “Apburtā princese”. Tāpat māksliniece sevi apliecinājusi arī Ludviga Minkusa baletos “Dons Kihots” un “Bajadēra”.

Autors: nozare.lv

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?