22.9 C
Rīga
sestdien, augusts 20, 2022

Viļņas lidostā izveidota neparasta Ziemassvētku egle no bagāžā neatļautiem priekšmetiem (+VIDEO)

 

Viļņas lidostu šogad rotā pavisam neparasta Ziemassvētku egle, kas izveidota no dažādiem rokas bagāžā neatļautiem priekšmetiem, kuri pasažieriem atņemti pārbaužu laikā, – šķērēm, nažiem, šāviņu čaulītēm, šķiltavām un rotaļu ieročiem. 

Pusotru metru augsto eglīti, kas jau piesaistījusi arī ārvalstu mediju uzmanību, lidostas Drošības departamenta darbinieki rūpīgi darinājuši vairāk nekā divas nedēļas, galotni izrotājot ar deviņstaru zvaigzni no siera nažiem.

Kā stāsta idejas autori, viņu mērķis bijis ne tikai izveidot oriģinālu egli, bet vienlaikus arī sūtīt pasažieriem vēstījumu par aviācijas drošību, atgādinot, kādas mantas lidmašīnā līdzi ņemt nevajadzētu.

“Ja negribat, lai jūsu personiskās mantas, ko lidojumā ņemt līdzi aizliegts, rotā mūsu egli nākamajos Ziemassvētkos, iesakām vērīgāk pārlasīt bagāžas noteikumus, iekams liekat mantas ceļasomās nākamajam lidojumam,” izteicies Viļņas lidostas pārstāvis Tads Vasiļausks.

“Sākumā šo egli gribējām veidot pirmām kārtām iekšējam kolēģu lokam, bet nu jau to paspējuši apskatīt arī daudzi pasažieri, kas gaida uz drošības pārbaudēm. Tā ir laba izdevība atgādināt, ka bagāžas noteikumi lidostā ir stingri,” pastāstījis lidostas Drošības departamenta direktors Vids Kšans.

Jautāts, kādas neatļautas mantas pie pasažieriem tiek atrastas visbiežāk, viņš atzinis, ka to klāsts ir visai plašs – no pārtikas precēm līdz priekšmetiem, kas varētu apdraudēt pasažieru veselību vai dzīvību.

“Visbiežāk ved gāzes baloniņus, bet tos nedrīkst pārvadāt nedz rokas bagāžā, nedz reģistrētajā bagāžā. Bieži gadās asi priekšmeti, naži un pat dažādu ieroču atdarinājumi,” norādījis Kšans.

“Taču jāsaprot, ka mantas mēs nekonfiscējam. Aizliegtos priekšmetus vienmēr vispirms iesakām atstāt glabāšanā vai atdot pavadītājiem. Tikai tad, ja pasažierim nav iespēju aizliegto lietu atstāt vēl pirms pārbaudes, tā nonāk mūsu speciālistu rokās. Visās Lietuvas lidostās arī pastāv iespēja ēdamlietas neizmest, bet atdot labdarības akcijai “Pārtikas banka”,” viņš piebildis.

Par neparasto Viļņas lidostas egli jau vēstījusi arī britu raidsabiedrība BBC, kas nesen pievērsa uzmanību arī 50 metrus augstajai Ziemassvētku eglei Viļņas Katedrāles laukumā, kura šogad veidota kā spēcīgākā figūra šahā – dāma, izmantojot 6000 zarus, kas ņemti no savainotām eglēm, un apvilkta ar plīvuru, ko veido spuldzīšu virtenes septiņu kilometru kopgarumā.

Video

Autors: nozare.lv

15.12.2019.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Iepriekšējais rakstsDieviete.lv Atziņa 865
Nākamais rakstsDieviete.lv Atziņa 866