Uz podiuma, modes fotosesijās un Instagramā bieži sāka parādīties meitenes ar biezām un apjomīgām uzacīm. Šo efektu var sasniegt ne tikai ar meikapa palīdzību, bet arī ar populārās uzacu laminēšanas procedūras palīdzību. Tikt skaidrībā ar to, kas tad ir uzacu laminēšana un kāpēc tā ir palikusi tik populāra, mums palīdzēs skaistumkopšanas studijas “Melinda” meistare Linda. Linda atbildēja uz biežāk uzdotajiem jautājumiem kā arī pastāstīja kāpēc laminēšana ir palikusi par tik pieprasītu procedūru.
Uzacu laminēšana – kas tas ir?
Šī procedūra Latvijā ir ienākusi aptuveni gadu atpakaļ, taču izteiktāku popularitāti tā iegūst tieši šobrīd. Uzacu laminēšana ir procedūra, kurā meistars uzacis pārklāj ar speciāliem sastāviem ilgstošai fiksēšanai. Uzacis tiek arī nokrāsotas, lai iegūtu perfektu rezultātu. Uzacis kļūst koptas, apjomīgas, un dotā uzacu forma saglabā laminēšanas efektu aptuveni 1.5 – 2 mēnesi.
Kam šī procedūra ir vislabāk piemērota?
Uzacu laminēšana ir piemērota gandrīz visiem, bet, pirmkārt, tiem, kam ir stingras, uz leju vērstas un nepaklausīgas uzacis, kurām ikdienas ieveidošana nepalīdz. Šai procedūrai jāpievērš uzmanība arī tām dāmām, kurām iespējams ir problemātiskas un plānas uzacis, jo pateicoties tam, ka viņas būs iespējams veidot, rezultātā var iegūt pat ļoti apjomīgu uzacu izskatu.
Tāču jāņem vērā, ja uzacis ir retas un viņu ir maz, tad laminēšana var nesniegt gaidīto rezultātu. Tādā gadījumā uzacis sākumā būtu jāataudzē.
Lai saprastu vai laminēšanas efekts Jums patiktu, Jūs varat saķemmēt uzacu matiņus uz augšu ar spēcīgu fiksatoru vai uzacu ziepēm. Procedūras rezultāts izskatīsies līdzīgi – apjomīgas, paklausīgas un perfektas uzacis.
Cik ilgu laiku aizņem uzacu laminēšanas procedūra?
Uzacu laminēšanas procedūras ilgums ir no 40 minūtēm līdz stundai. Tas ir atkarīgs no tā, vai meistars veic uzacu krāsošanu un procedūras noslēgumā izmanto atjaunojošu un barojošu masku.
Cik ilgi saglabājas efekts pēc procedūras?
Vidēji laminēšanas rezultāts ilgst vismaz no pusotra līdz diviem mēnešiem. Rezultātā tas padara ikdienu vieglāku, jo tiek ietaupīts laiks veidojot uzacis. Kā arī seja izskatās izteiksmīga un kopta, pateicoties glītajām un apjomīgajām uzacīm.
Uzacu kopšana pēc laminēšanas procedūras
Nedrīkst aizmirst, ka pēc procedūras ir nepieciešams arī rūpēties par uzacu kopšanu. Pirmās 24h pēc meistara norādījumiem (var atšķirties ar kāda ražotāju produktiem meistars strādā) uzacis nedrīkst mitrināt un pakļaut karstumam, tvaikam un fiziskai ietekmei. Ievērojot šos norādījumus, Jūs ļausiet, lai uzacis nofiksējas. Savukārt pēc tam visu var darīt kā ierasts bez jebkādiem ierobežojumiem. No rītiem nepieciešams uzacis nofiksēt sev vēlamajā formā ar vieglas fiksācijas uzacu gēlu. Bet vakaros pirms gulēt iešanas uz uzacīm nepieciešams uzklāt kādu barojošu eļļu vai speciālu serumu, lai uzacis būtu mitrinātas, ņemot vērā, ka procedūras laikā izmantotie sastāvi sausina matiņus.
Cik bieži var veikt šo procedūru?
Procedūru nevajadzētu atkārtot, ja redzat, ka efekts vēl nav pazudis. Tas būtu ne ātrāk kā pēc 1,5 mēnešiem. Ja netiek ievērots šis punkts, tad tas var novest pie nodedzinātiem un aplūzušiem uzacu matiņiem. Īpaši svarīgi, ja tiek mainīts meistars, kurš nezina ar kādiem materiāliem un kādā tehnikā procedūra tika veikta iepriekš, nogaidīt kamēr efekts ir pavisam izgājis. Šo procedūru var asociēt ar matu balināšanu vai kādu citu ķīmisku procedūru. Pēc procedūras vajag rūpēties par matiem, lai tie būtu kopti un nekļūtu sausi kā arī to nevajadzētu veikt pārāk bieži.
Laminēšanas procedūras priekšrocības
- Padara nepaklausīgos uzacu matiņus pakļāvīgākus
- Izveido perfektu uzacu formu
- Palīdz nomaskēt neveiksmīgu uzacu permanento grimu vai tieši otrādi panākt, lai tas izskatās dabiskāks
- Procedūra, kurā jums izveido perfekto formu, piešķir krāsu un atjauno ar profesionālo masku
- Procedūra ir nesāpīga un nerada diskomfortu
Laminēšanas procedūras trūkumi
- Nav iespējams veikt, ja ir apgrieztas uzacis
- Ja ir retas uzacis, var nebūt vēlamais apjoma rezultāts
- Pastāv alerģijas risks
Procedūras kontrindikācijas
Ja uzacu zonā ir pumpiņas, nieze, ekzēma, psoriāze, traumas, brūces, tad procedūru veikt nav iespējams. Kā arī pirms procedūras nedrīkst apmeklēt solāriju. Nedrīkst būt veikta uzacu korekcija īsi pirms pašas procedūras. Uzacu laminēšana ir kontrindicēta grūtniecēm un sievietēm zīdīšanas laikā, kas ir saistīts ar hormonālo fonu, līdz ar to rezultāts nav 100% paredzams.
Uzacu arhitektūra vai laminēšana?
Šīs divas procedūras ir ļoti atšķirīgas. Uzacu arhitektūra ietver formas veidošanu un krāsošanu ar krāsu vai hennu. Tajā pašā laikā tiek krāsoti ne tikai matiņi, bet arī āda zem tiem, kas ļauj ievērojami mainīt uzacu formu. Tāpēc, ja Jums ir retas uzacis ar robiņiem, tad labāk būtu izvēlēties uzacu formas izveidi un krāsošanu ar hennu. Tas palīdzēs saprast kādām būtu jāizskatās ideālām uzacīm un, kuras ir tās zonas, kuras vēl būtu jāataudzē. Priekšrocība ir tāda, ka uzreiz tiek iegūtas skaistas uzacis, bet trūkums savukārt ir tajā, ka ideālais efekts būs aptuveni 2 nedēļas un pēc tam būs jāveic piekrāsošana ar kādu no uzacu produktiem.
Savukārt laminēšana būs piemērotāka tām dāmām, kuras vēlas iegūt apjomīgākas un paklausīgākas uzacis. Protams, ir iespējams uzacis nolaminēt un pēc aptuveni 3 nedēļām tās var nokrāsot ar hennas krāsu, tādejādi panākot perfektu rezultātu un turpmāk krāsošana ar hennu var būt kā uzturošā procedūra, kamēr beidzas laminēšanas efekts.
Vienmēr vajadzētu ieklausīties tajā, ko stāsta Jūsu izvēlētais meistars. Jo katrs strādā ar dažādu zīmolu produkciju un katram zīmolam ir atšķirīga tehnoloģija. Kāds piedāvās laminēšanu apvienot ar hennas krāsošanu, kāds ieteiks to darīt ne ātrāk kā pēc 3 nedeļām. Kāds atļaus uzacis mitrināt uzreiz, cits brīdinās, ka jānogaida 24h. Tādēļ vienmēr vadamies pēc sava meistara norādēm.
Uzacu laminēšana – pirms un pēc
Procedūru iesaka Dieviete.lv galvenā redaktore Krista Klentaka