8.2 C
Rīga
sestdien, februāris 24, 2024

Viens no skaistākajiem dārza ziedošajiem krūmiem – hortenzija

Dieviete.lv
 
Kokveida “Anabella”,”Wim’s Red” un “Little Lime”.

Latvijā populārākās hortenzijas ir kokveida hortenzijas un skarainās. Šajā rakstā kopā ar dārzniecību “Virškalni” aplūkosim abus šo hortenziju veidus. 

Kokveida hortenzijas ir zemākas, tās parasti ir ap 1-1,2 m un ar apaļas formas ziediem. Šīs ziedošās cepures var būt pat divu plaukstu lielumā. Pats krūms nereti ir jāsasien, jo krūma zari ir mīksti un tiem šīs ziedu cepures ir grūtāk noturēt.

Vanille Fraise

Skarainās hortenzijas ir no 0,8 līdz pat 4 metrus augstas. Ir vairākas šķirnes, kuras aug līdz metram, divas no tām ir “Bobo” un Little Lime”. Liela daļa šķirņu ir no 1,5 līdz 1,8 metriem. Šajā grupā ir šķirnes, kas krāsojas ļoti spēcīgi no baltām līdz koši rozā toņiem. Viena no šādām šķirnēm ir “Vanille Fraise” un “Sandy Fraise”. “Wims Red” ir šķirne, kura krāsojās uz tumši sarkanu toni. Vēl ir grupa šķirņu, kuras spēj izaugt pat 3-4 metrus, šajā grupā ļoti populāras šķirnes ir “Phantom” un “Levana”. Skaraino hortenziju krūmi ir ar spēcīgiem zariem, kas ļoti labi tur savas ziedošās cepures. Ziedi skarainajām hortenzijām ir trijstūra formas, šos ziedus arī ziemā var ļoti labi saglabāt kompozīcijās vāzēs. Šīs garās hortenzijas ļoti labi iederas dzīvžogos, ja nevēlaties dzīvžogu no tūjām. 

Vanille Fraise

Hortenzijām patīk gan saule, gan pusēna. Viens no galvenajiem augšanas faktoriem ir pareizi sagatavot augsni. Augsnei ir jābūt skābai no 5,5 līdz 5,7 pH. Stādot ir svarīgi sajaukt augsni ar skābo kūdru, attiecībā 1:1. Visi hortenziju stādi, kuri tiek pārdoti podiņos ir stādāmi visu sezonu (no agra pavasara līdz vēlam rudenim). Ja vēlaties pārstādīt kādu no esošajiem krūmiem, tad to ieteicams darīt agrā pavasarī vai vēlā rudenī. 

Sandy Fraise

Hortenziju dobēs noteikti vajag izmantot mizu mulču, jo tas šiem augiem ļoti patīk. Mēslošanu vajadzētu veikt ar hortenzijām paredzēto mēslojumu, bet drīkst izmantot arī to, kas paredzēts rododendriem. Mēslošanu vajadzētu veikt pavasarī vairākas reizes. 

Kaltētas hortenzijas (šai kompozīcijai ir 2 gadi).

Rudenī kad hortenzijas ir noziedējušas, tās nepieciešams apgriezt. Apgriešanu var veikt rudenī vai agrā pavasarī. Apgriešana ir atkarīga no stāda vecuma, jaunākiem stādiem parasti apgriež pa 1/3, bet vecākiem augiem ir jāizgriež arī vecie zari. Griežot hortenzijas ir iespējams tās veidot sev vēlamā formā. Skarainās hortenzijas noteikti nevajadzētu nogriezt līdz ar zemi, bet kokveida hortenzijas droši var griezt zemāk, atstājot 1/3. 

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here